alkohol

Alkoholizm to problem, który od pokoleń niszczy ludzkie relacje, życie, osiągnięcia, rodziny a nawet prowadzi do śmierci. Odpowiedzią na tę chorobę jest intensywna terapia alkoholowa oraz ogromna siła woli osoby uzależnionej. Jedno z podstawowych pytań, które pojawiają się myśląc o alkoholizmie jest jego wyleczalność.

Towarzyszka na całe życie

Należy śmiało powiedzieć – alkoholizm to choroba chroniczna, czyli taka, której nie można wyleczyć. Jeśli raz poddamy się do reszty pokusie, do końca życia uzależnienie pozostaje z nami. Sytuacja nie musi być jednak tak tragiczna, jeśli chory zdecyduje się poddać skutecznej terapii. Warunek jest jeden – absolutna abstynencja do końca życia.

Nawroty choroby

Jesteśmy tylko ludźmi i wielu zdarzają się chwile słabości. Nawet po wielu wyrzeczeniach, przy ogromnej sile woli i po najlepszej terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień może zdarzyć się, że osoba uzależniona z różnych powodów sięgnie po kieliszek, powodując nawrót choroby. To bardzo niebezpieczna sytuacja, na którą należy natychmiastowo reagować.

Leczenie alkoholizmu

Statystyki pokazują, że leczenie alkoholizmu na własną rękę nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Osoby chore trafiają zazwyczaj do ośrodków odwykowych, gdzie na początku czeka ich niezbędna w wielu wypadkach detoksykacja. Następnie rozpoczyna się terapia, polegająca na uczestnictwie w szeregu zajęć, prowadzonych przez doświadczonych terapeutów. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień proponują zazwyczaj ciekawy i co najważniejsze skuteczny program leczenia, oparty na terapii grupowej, zajęciach sportowych, oglądaniu filmów edukujących czy otwartych dyskusjach.

Jako że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną, po zakończonej terapii pacjenci są zapraszani do udziału w cotygodniowych spotkaniach. To umożliwia im utrzymanie wysokiej motywacji do życia w trzeźwości oraz kontroli nad własnymi słabościami.

Chcesz wiedzieć więcej? Terapia uzależnień od alkoholu opisana jest na stronie https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-uzaleznien/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here