Biurowe balustrady ze szkła

Aranżujesz nowe biuro, ale nie jesteś pewien czy twoje pomysły zyskają aprobatę klientów i kontrahentów? Zastanawiasz się, czy wybrane przez ciebie meble będą pasować do wnętrza?
Nie wiesz, czy postawić na nowoczesność, czy raczej być tradycyjnym? Te wszystkie pytania to dylematy organizującego pomieszczenia biurowe, których wystrój powinien zachęcać do wytężonej pracy, a jednocześnie sprawiać wrażenie przytulności i profesjonalizmu.

Pastele czy szarość betonu?

Tak modny ostatnio beton w aranżacjach pomieszczeń, nie bardzo sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, gdzie otwarty umysł i jasność myślenia są wyrazem efektywności pracy.Z tego powodu, biały lub pastelowy kolor ścian nie będzie rozpraszał pracowników, a wręcz przeciwnie – pozwoli im się skupić na pracy.Kolejną sprawą to meble – funkcjonalne nowoczesne i co najważniejsze jasne meble dodadzą pomieszczeniu przestrzeni ze względu na odbijające się w nich światło dzienne. Taka aranżacja przyczynia się do większej aktywności umysłowej pracowników i sprawia, że światło lamp biurowych będzie wykorzystywanie w stopniu minimalnym.

Szklane balustrady

Biurowiec to zazwyczaj budynek wielopiętrowy, zaopatrzony w schody oraz windy – obydwa te elementy architektoniczne powinny być bezpieczne dla wszystkich użytkowników, a jednocześnie elegancko wykonane.Jak wygląda winda – każdy wie: to przestrzeń ograniczona ściankami, sufitem, podłogą i drzwiami, poruszająca się pomiędzy piętrami budynku przy pomocy specjalnego mechanizmu. Jednak schody, a dokładniej balustrada, to zupełnie inny detal architektoniczny wymagający szczególnej uwagi, ponieważ ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania.

Schodząc lub wchodząc po schodach, jedynym oparciem i zarazem elementem zabezpieczającym przed upadkiem jest balustrada, która odgradza schody od często pustej przestrzeni. Z tego powodu, zamontowanie szklanej balustrady zabezpieczy użytkowników przed wypadnięciem, jak również będzie stanowiło element dekoracyjny każdego biura.

Balustrady szklane biurowe mogą być wykonane w dowolnym kształcie, wielkości, kolorze oraz grubości. Ważne jest, by projekt balustrady szklanej biurowej był zgodny z zasadami bezpieczeństwa oraz by był dopasowany do ogólnej aranżacji biura i stanowił z nim harmonijną całość.

Nowoczesne balkony

Balustrady szklane biurowe montowane są nie tylko na schodach – jeśli w budynku jednym z elementów konstrukcyjnych jest balkon lub taras, to również tam można wstawić szklane balustrady. Ograniczenie przestrzeni szklanymi balustradami nie wniesie do aranżacji dysharmonii, a wręcz wzbogaci ją o sprawiające wrażenie lekkości elementy wystroju. Dobranie odpowiedniej grubości tafli szklanych oraz specjalnych okuć sprawi, że ta przestrzeń, znajdująca się poza ścianami pomieszczeń biurowych doskonale je uzupełni i optycznie powiększy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here