Bongo

Bongo to wybór osób, które przepadają za spożywaniem suszu konopnego (mowa oczywiście o suszu CBD, no bo o jakim niby innym?). W porównaniu do zwykłych jointów, bonga mają tę zaletą, że filtrują powstający dym. Dzięki temu jest on pozbawiony znacznej części substancji smolistych, które wywołują negatywny wpływ na zdrowie. Fajki wodne to także wybór tych, którym zależy na możliwości swobodnego i szybkiego spożywania odmierzonych porcji suszu, zamiast czasochłonnego skręcania jointów.

Bonga, czyli fajki wodne – do wyboru, do koloru

Bonga, nazywane również fajkami wodnymi, to urządzenia wykorzystywane w celu spalania suszu. W ich budowie znajduje się przede wszystkim: ustnik, szyjka, dzban (wypełniony wodą), sprzęgło (czyli otwór, który należy zamknąć na czas spalania) oraz cybuch. Na tym ostatnim elemencie należy umieścić rozdrobniony susz konopny, a następnie podpalić, przykładając jednocześnie usta do ustnika. Wykonując wdech, susz zamienia się w dym, uwalniając obecne w nim, dobroczynne składniki – w tym przede wszystkim substancje z grupy kannabinoidów.

Przeglądając półki w sklepach z konopnym asortymentem, zauważysz, że większość bong wykonana jest ze szkła. Fajki szklane cieszą się największą popularnością z różnych powodów. Przede wszystkim – szkło jest materiałem przezroczystym, co pozwala monitorować ilość wody wewnątrz dzbana, a także jej stan i jakość. Szkło jest dodatkowo bezpieczne – nie wchodzi w reakcje z dymem, a po wyczyszczeniu – prezentuje się bardzo ładnie.

Rzadziej wybierane są bonga akrylowe i silikonowe, które są również bezpieczne, a ponadto posiadają specyficzne atuty. Przede wszystkim – materiały te nadają się do wykonywania fajek turystycznych, z którymi będziesz mógł swobodnie, bez obaw, podróżować. Ponadto, fajki akrylowe są bardzo estetyczne – prezentują przyjemne dla oka, intensywne odcienie. Najczęściej, akryl współwystępuje z elementami szklanymi.

Jak bezpiecznie używać bonga? Kilka porad w sprawie palenia suszu

Użytkowanie bonga nie jest szczególnie skomplikowane, dlatego sięgać po nie mogą zarówno osoby stawiające swoje pierwsze kroki w tematyce suszu konopnego, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy. Warto jednak pamiętać o kilku sprawach, które mogą ułatwić ci używanie fajek wodnych.

Przede wszystkim – przed spaleniem należy odpowiednio zmielić susz, nie pozostawiając żadnych większych grudek. Jest to niezwykle istotne, gdyż większe cząstki mogą nie tylko zostać pominięte przez płomień (i nie spalić się do końca), ale również negatywnie wpłynąć na proces spalania całego przygotowanego suszu.

Nabijając cybuch, warto robić to ostrożnie i równomiernie. Susz należy rozprowadzić po całej powierzchni, układając cienką warstwę. Jeśli planujesz wymieszać susz konopny z tytoniem, warto rozdrobnić oba składniki w młynku. Tytoń można dodawać w dowolnych proporcjach – niektórzy preferują pół na pół, inni z kolei wybierają wersję 1/5 tytoniu, 4/5 suszu konopnego.

Nakładając susz na cybuch nie należy przesadnie go ugniatać, ani dociskać. Nadmiernie zbity, będzie źle się palił, co utrudni lub nawet uniemożliwi cieszenie się powstającym dymkiem. Susz warto rozłożyć delikatnie, pozostawiają wolną przestrzeń pomiędzy poszczególnymi kwiatostanami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here