Co to są zdrowe kosmetyki?

Wszyscy używamy kosmetyków. Chociażby to było tylko mydło, płyn do kąpieli, szampon i pasta do zębów. Lecz większość z nas używa nie tylko tych czterech kosmetyków do pielęgnacji swojego ciała. Lecz na co dzień stosuje różne kosmetyki, które pielęgnują skórę, włosy i zęby.
Kosmetykami nazywamy produkty, które służą nie tylko do pielęgnacji, ale również do oczyszczania, upiększania i ochrony naszego ciała. Warto podkreślić, że najlepsze dla każdej skóry są zdrowe kosmetyki, czyli te naturalne. Kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego zastosowania, czyli do kontaktu z ludzkim ciałem. A więc ze skórą, włosami, zębami, paznokciami, wargami. Kosmetyki, to również te substancje, które służą do higieny intymnej. Wszystkie one stosowane są w celu utrzymania czystości i pielęgnacji.
Dbamy o nasze ciało, bo chcemy ładnie i zdrowo wyglądać. Nasza skóra, włosy, zęby wiele mówią o kondycji naszego ciała. Mogą sugerować, że jest ono zdrowe. Albo, że wymaga większej uwagi z naszej strony. Na naszej skórze odbija się każdy stres, każde przemęczenie i każda choroba. I nie pomogą nawet zdrowe kosmetyki, gdy nie zadbamy o nasze zdrowie. Gdy nie ograniczymy pracy na rzecz odpoczynku. I gdy, nie zapanujemy nad stresem, który odbiera nam sen, apetyt i spokój.
Dbając o ciało warto sięgnąć po takie kosmetyki, które wytwarzane są z naturalnych składników. I nie zawierają chemicznych składników. Ponieważ takie kosmetyki mogą bardziej zaszkodzić naszej skórze, niż jej pomóc. Poszukujmy naturalnych kosmetyków i traktujmy swoją skórę z należytą troską. A będzie pięknie wyglądać do późnej starości.
Lecz do pielęgnacji swojego ciała, które chcemy utrzymać w dobrej kondycji nie wystarczają same kosmetyki. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia ilość snu i ruchu. Oraz zdrowe odżywianie. Sen, ruch i właściwe odżywianie, to priorytety, gdy pragniemy młodo wyglądać, być zdrowymi i sprawnymi do późnej starości. Sen pozwala nie tylko na regenerację sił psychicznych, co jest bardzo ważne dla człowieka. Ale pozwala także na odpoczynek fizyczny, który daje odpocząć wszystkim naszym organom. I choć one podczas snu także pracują, lecz robią to spokojnie bez emocji i stresu. A to wszystko wpływa na regenerację całego naszego ciała.
Zakupując kosmetyki warto czynić to świadomie. A więc czytać etykietki, zasięgać informacji u kosmetyczki lub u sprzedawcy, albo w internecie. Nie sugerować się tym, że dany kosmetyk sprawdził się u znanej nam osoby. Ponieważ każdy człowiek jest inny i każda skóra jest inna. I dlatego jeden i ten sam kosmetyk u dwóch osób może różnie reagować. Dobierajmy kosmetyki świadomie i indywidualnie do swojego ciała.
Wszystkie kosmetyki posiadają podział. Uwzględnia on to, do jakich części ciała są stosowane. O czym była już mowa wcześniej. Wśród kosmetyków istnieje także podział ze względu na grupy docelowe. I tak są kosmetyki dla kobiet, dla mężczyzn, dla nastolatków, dla dzieci. Lecz to nie wszystko, bo istnieje jeszcze podział kosmetyków ze względu na funkcje. I tak mamy kosmetyki pielęgnujące, kosmetyki, ochronne, kosmetyki czyszczące, kosmetyki zapachowe, kosmetyki kolorowe służące do zmiany wyglądu.
Do środków czyszczących zaliczane są mydła, szampony, proszki i płyny do kąpieli, żele kosmetyczne, maseczki kosmetyczne, płyny do higieny intymnej, zmywacze do paznokci, pasty do zębów. Czyli zalicza się wszystkie preparaty, których zadaniem jest utrzymanie czystości.
Natomiast środki pielęgnacyjne i ochronne są to często środki lecznicze i służą do utrzymanie danej powierzchni ciała, w jak najlepszym stanie. Mowa tu o kremach, olejkach, balsamach, pomadkach i wielu innych.
Z kolei środki zapachowe mają za zadanie nadać przyjemny zapach określonym częściom ciała. Ale nie tylko. Bo zapobiegają także wydzielaniu się nieprzyjemnego zapachu. Zaliczają się do nich perfumy,
wody toaletowe, wody kolońskie, wody perfumowane, dezodoranty, antyperspiranty.
Są jeszcze środki takie, jak szminki, błyszczyki, konturówki, środki do makijażu twarzy, tusze do rzęs i brwi, cienie, kredki do oczu, pudry, podkłady, korektory, róże, lakiery do paznokci, środki nabłyszczające, brokaty, farby do włosów, lakiery do włosów i inne, które służą do tymczasowej zmiany wyglądu.
Coraz częściej konsumenci szukają na półkach sklepowych kosmetyków posiadających napis: eko, bio. Czyli naturalnych kosmetyków. Bo naturalne kosmetyki, to zdrowe kosmetyki. Lecz poszukując naturalnych kosmetyków trzeba wykazać się czujnością. Ponieważ pod przykrywką naturalnego produktu może znajdować się podróbka mająca niewiele wspólnego z naturą. W tym celu należy sprawdzać listę składników, co czasem nie jest wcale łatwe.
Kosmetyki naturalne nie mogą zawierać składników uznawanych za szkodliwe. W kosmetykach naturalnych składnikiem czynnym są ekstrakty pochodzące od roślin uprawianych metodą ekologiczną. W kosmetykach tych składnikiem są również naturalne olejki. Naturalny skład kosmetyków sprawia, że są one zdrowsze od standardowych kosmetyków. Bo pozyskiwane z rośli, które nie wiedzą, co to jest chemia i nawozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here