Co zrobić, aby włosy szybciej rosły?

jak sprawić, aby włosy rosły szybciej?
Tempo porostu włosów może być przez nas regulowane, nawet jeśli genetycznie mamy skłonności do bardzo wolnego porostu. Jest to dobra wiadomość dla kobiet, które chcą mieć długie i mocne włosy. Tylko dzięki szybkiemu porostowi możliwe jest otrzymanie i późniejsze utrzymanie efektu gęstej i zdrowej czupryny. Tylko włosy, które będą regularnie podcinane, będą się dobrze trzymały. Dlatego szybkie tempo porostu włosów jest ważne. Jak sprawić, aby włosy rosły szybko?

Mezoterapia
Istnieje szereg substancji, które można dostarczyć organizmowi w diecie, jak w i tabletkach, jak i z zewnątrz, aby włosy szybciej rosły. Olej z łopianu, czy też wyciąg z pokrzywy lub substancje z pożywienia, które są bogate w witaminy B: to wszystko powoduje, że nasze włosy rosną szybciej. Jednak największe efekty daje mezoterapia skóry głowy. Wstrzykując substancje, które uzdrawiają skórę głowy bezpośrednio wpływamy na to, że z naszych mieszków włosowych wyrastają włosy o niespotykanej dotąd kondycji.

Mezoterapię igłową można wykonać w gabinecie kosmetyczki oraz u dermatologa. Dzięki mezoterapii skóra jest nie tylko lepiej odżywiona, ale także lepiej dotleniona. Po zabiegu poprawia się ukrwienie głowy, a wszystkie substancje, które następnie będziemy stosować na skórę głowy, będą się szybciej wchłaniać.

Aby zobaczyć pełnię efektów po mezoterapii, trzeba wykonać serię zabiegów (czyli na przykład około 4). Każdy z nich kosztuje po 200 zł. Skutki terapii widoczne są mniej więcej po miesiącu od rozpoczęcia stosowania. Warto wykonywać taki zabieg, bo włosy pozostają po nim na długo lepiej odżywione.

Wcierki na porost włosów
Jednym ze sposobów jest również stosowanie wcierek. Gotowe mikstury kupimy w drogerii lub w aptece. Należy wcierać taką wcierkę na skórę głowy i pozostawić bez spłukiwania. Wcierki mają naturalny, ziołowy skład. Znajdziemy tak olejki ziołowe, jak i toniki, czy zwykłe serum do włosów. Sposób aplikowania takich wcierek zależy od ich rodzaju. Włosy tłuste wymagają, aby wcierkę stosować przed myciem włosów. Włosy suche natomiast potrzebują stosowania wcierek dwukrotnie: przed myciem i tuż po myciu.

Ile kosztują wcierki do włosów?
Wcierki mogą być tanie i kosztować po około 20 zł za buteleczkę o wielkości 200 ml. Mogą także kosztować nawet 50 zł – wiele zależy od ich składu. Najpopularniejszy skład wcierek to olej łopianowy, pokrzywa, podbiał, szyszki chmielu, czy też skrzyp polny lub jedwab.
Wcierki są często nielubiane przez kobiety ze względu na nieprzyjemny zapach, który jest wydzielany przy wcieraniu substancji we włosy. Z takim zapachem trzeba położyć się spać i niekiedy po wstaniu również towarzyszy on kobietom przez cały dzień.

Suplementy diety na porost włosów
Dostępne są w aptekach, nie kosztują mało, ale większość kobiet widzi wyraźne efekty po rozpoczęciu ich stosowania. Ważne jest tutaj, aby zdobyć wiedzę, które suplementy są antagonistyczne wobec siebie. Na przykład suplementy zawierające cynk nie powinny być brane razem z tymi, które mają w sobie siarkę, na przykład skrzyp polny. Niestety, suplementacja z tabletek przestaje przynosić jakiekolwiek efekty, gdy przestaje być stosowana. Większość lekarzy twierdzi, że zdecydowanie lepiej jest po prostu przestawić się na dietę, która będzie nam dostarczała substancji zawartych w tych tabletkach. Nie dość, że odpowiednia dieta jest tańsza, to jeszcze bardziej skuteczna. Wszelkie substancje pozytywnie wpływające na porost naszych włosów są przyswajane lepiej z pożywienia niż z tabletek.

Drożdże
Jedna z substancji-cud, które sprawiają, że włosy rosną zdecydowanie szybciej to drożdże. Płukanki z drożdży lub napoje z dodatkiem drożdży doprowadzają do ekspresowego porostu włosów, jednak nie są zbyt przyjemne w spożyciu. Kobiety jednak je stosują, bo nie ma przy tym przykrych dolegliwości ani skutków ubocznych. Kuracja drożdżowa może przynieść długofalowe skutki, a efekty działania są widoczne nie tylko w czasie stosowania, ale również długo po zaprzestaniu.

Dlaczego drożdże są tak dobre na porost włosów?
Jest to prawdziwa bomba witaminowa. W napoju sporządzonym z drożdży jest duże stężenie witaminy B, która sprzyja szybkiemu porostowi włosów, ale także niweluje najróżniejsze problemy ze skórą. Po takiej kuracji możemy zaobserwować, że nie tylko włosy szybciej rosną, ale także wyraźnie poprawia się jakość skóry i paznokci.

Suplementowanie cynku
Niekiedy efekt może przynieść samo suplementowanie cynku. Cynk i selen znajdują się w pestkach dyni i w słoneczniku, a także w mięsie. Jeśli przeszliśmy na wegetarianizm i zaczynają nam wypadać włosy, wówczas jest to znak, że nasza dieta nie jest dobrze prowadzona. Natychmiast trzeba zadbać o dostarczanie sobie zwiększonej ilości produktów, które są pochodzenia roślinnego, ale które mają witaminy B, cynk i selen. Z przyjmowaniem cynku i selenu należy uważać, bo nadmierne jego dostarczanie do organizmu może niekiedy powodować zatrucie metalami ciężkimi. Jest to silnie rakotwórczy stan. Jednocześnie, zbyt wysokie stężenie cynku w organizmie trudno jest znieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here