Slow jogging ma coraz więcej zwolenników
fot. Pixabay.com

Bieganie od jakiegoś czasu bije rekordy popularności nie tylko w naszym kraju. Nic dziwnego – w końcu to jedna z najlepszych form dbania o kondycję. Biegać można na kilka różnych sposobów. My dziś chcemy Wam opowiedzieć o slow joggingu. Sprawdźcie sami, dlaczego warto biegać wolniej!

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jogging-vs-slow-jogging-dlaczego-warto-biegac-wolniej/

Czym jest slow jogging?

O tym, że ktoś uprawia jogging mówimy wówczas, gdy tempo jego biegu nie przekracza 10 kilometrów na godzinę. Jogging jest więc wolniejszy i spokojniejszy od typowego biegu, który klasyfikuje się przy tempie powyżej 10 km/h.

Czy więc potraficie sobie wyobrazić, że ktoś, kto preferuje slow jogging porusza się w tempie zaledwie 4-5 km/h? Tak, to jest właśnie podstawowe tempo w slow joggingu. Jego najgorętszym zwolennikiem jest profesor Hiroaki Tanaka z Japonii, który opracował metody treningowe, odpowiednie szczególnie dla osób starszych. Ale slow jogging to rozwiązanie nie tylko dla seniorów, choć faktycznie pomaga im zapobiegać miażdżycy i otyłości.

W slow joggingu ważne jest to, że jego spacerowe tempo ma umożliwiać swobodne porozumiewanie się, sylwetka ma być wyprostowana, głowa uniesiona lekko do góry. Sam bieg odbywa się głównie na śródstopiu, a pięta właściwie w ogóle nie dotyka podłoża.

Slow jogging – zalety

Slow jogging jest sportem dla każdego, kto tylko zechce go uprawiać. Z uwagi na fakt, że wysiłek fizyczny w niego włożony, nie jest mocno obciążający, szczególnie dedykowany jest osobom, które mają mało ruchu, zmagają się z nadwagą lub otyłością i jak wspomnieliśmy wyżej, są w podeszłym wieku. Sport ten nie obciąża tak mocno stawów, jak bieganie, nie nadwyręża mięśni, nie prowadzi do zakwasów. Mimo to jest formą ruchu, która uprawiana regularnie i konsekwentnie ma znaczy wpływ na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Ponadto slow jogging odpręża, relaksuje, pomaga poradzić sobie z nadmiernym stresem, poprawia koncentrację i przemianę materii. I co najważniejsze nie wymaga specjalnego obuwia, choć musimy dodać, że Japończycy, uprawiający slow jogging z takich korzystają. Mają one symulować poruszanie się pięt tak, jakby były zupełnie bez obuwia.

Zobacz też: https://enklawaurody.pl/przyczyny-i-objawy-miazdzycy-tetnic-mozgowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here