Dobra prostownica

Bez względu na to, czy ma się włosy proste, czy kręcone, dobrze jest, gdy są one zadbane. Sposobów na taki stan rzeczy jest naprawdę sporo i warto z nich korzystać, jeśli ma się taką możliwość. Niektórzy uważają, że nie należy szczególnie dbać o włosy i pozwalają im rosnąć samym sobie. Jest to błąd, ponieważ, tak jak skóra, włosy także narażone są na działanie czynników zewnętrznych, tak zwanych atmosferycznych. Wiele osób z całą pewnością zauważyło, że kondycja włosów jest znacznie gorsza po letnich wakacjach, kiedy włosy narażone są na działanie promieni słonecznej i niejednokrotnie słonej, morskiej wody. Podobnie wygląda ta sprawa, gdy mija zima. Ujemne temperatury, a do tego noszenie czapek, negatywnie wpływa na ogólną kondycję włosów. Są one wówczas połamane, napuszone i matowe.

Warto wiedzieć, że włosy tracą blask, gdy dochodzi do uszkodzenia struktury włosa. Łuski nie są nałożone wówczas jedna na drugą, a ich struktura jest po prostu zaburzona. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest stosowanie odżywek, które unormują ten stan rzeczy. Oczywiście nie każdy produkt jest dobry dla danego rodzaju włosów. Osoby, które mają włosy suche i skłonne do puszenia się pod wpływem wilgoci, powinny stosować kosmetyki, które odpowiednio nawilżą. Dobrym pomysłem może okazać się także wizyta w salonie fryzjerskim. Jest tam dostępne urządzenie, które nawilża włosy za pomocą pary wodnej. Po takim zabiegu od razu widać różnicę i włosy są odżywione.

Jeśli ma się możliwość, trzeba także zadbać o strukturę włosa od środka. Wiadomo, że większość kosmetyków działa jedynie od zewnątrz. Warto więc stosować dietę, bogatą w składniki odżywcze, które mają drogocenny wpływ na stan zarówno skóry, jak i włosów. A także skóry głowy. Dostępne są na rynku różne witaminy, a nawet kompleksy witamin, które wpływają pozytywnie na wygląd i samopoczucie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że gdy jest się zadbanym, to od razu wzrasta pewność siebie i osoba taka, doskonale czuje się wówczas we własnym ciele.

Wszelkie zabiegi, jakim poddawane są włosy, wpływają na ich kondycję. Fryzjerzy zalecają, żeby nie suszyć włosów za pomocą suszarek, bo wysoka temperatura wpływa negatywnie na ich stan. Włosy tracą wówczas sprężystość i staja się suche, a także łamliwe. Rozdwajają się także końcówki, które jeśli nie podcina się ich regularnie, sprawiają, że cała fryzura traci swój kształt i dobrą kondycję. Jeśli zatem nie ma takiej konieczności i czas nie nagli, to nie należy suszyć włosów za pomocą ogólnodostępnych urządzeń, ale pozwolić im na to, żeby wyschły same. Dobra kondycja włosów zależy także od tego, jak się je traktuje. Przed rozczesywaniem warto nałożyć odżywkę, która ułatwi to zadanie. Nie wskazane jest szarpanie włosów i rozczesywanie ich bezpośrednio po umyciu, bo sprzyja to plątaniu się włosów.

Osoby, które mają włosy kręcone, wiedzą, jak ważna w typowym wyposażeniu jest dobra prostownica. Bez niej praktycznie nie da się stworzyć wymarzonej fryzury. Niestety także i jej stosowanie wpływa negatywnie na włosy, zwłaszcza wtedy, gdy używa się jej zbyt często. Dlatego tak ważne jest, żeby przy zakupie tego urządzenia zwracać uwagę na wszelkie parametry, a także innowacyjne rozwiązania, które zostały zastosowane. Z reguły trzeba za nie zapłacić nieco więcej, niż za urządzenie gorszej jakości, ale jest to inwestycja w stan włosów, a na tym nie powinno się oszczędzać. Jeśli urządzenie jest dobrej jakości, to włosy się nie przypalają, zmniejszone jest również parowanie, jeśli prostuje się włosy lekko wilgotne, a dzięki temu nie są one przesuszone.

Po każdym prostowaniu należy wetrzeć olejki, które mają działanie wygładzające. W ten sposób łuska włosa idealnie się układa, a same włosy są niezwykle sprężyste i błyszczące. Wyglądają wówczas po prostu zdrowo. Zaleca się również stosowanie specjalnych preparatów, którymi spryskuje się fryzurę bezpośrednio przed prostowaniem. Działanie takie tworzy coś w rodzaju bariery ochronnej, a dzięki niej włosy nie są poddane działaniu bardzo wysokiej temperatury. W niektórych modelach można się także spotkać z możliwością własnoręcznego ustawienia odpowiedniej temperatury. Jest to ważne i ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza wówczas, gdy włosy nie są mocno skręcone. W takim przypadku nie ma konieczności ustawienia wysokiej temperatury i niższa także będzie zadowalająca. A już na pewno uzyska się wtedy efekt, jakiego się oczekuje.

Bez względu na to, czy używa się na co dzień suszarki, lokówki, czy prostownicy, warto pamiętać o właściwej pielęgnacji i odżywianiu włosów, nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Tylko wówczas można mieć pewność, że będą się one prezentowały ładnie. Jeśli będą zadbane, to nie będzie problemu z ułożeniem odpowiedniej fryzury, bo będą sprężyste i łatwo je będzie ułożyć. Wśród wielu dostępnych w drogeriach i zakładach fryzjerskich kosmetyków na pewno każdy znajdzie taki, który będzie odpowiedni do danego rodzaju włosów. Jeśli nie ma się pewności, jaki kosmetyk wybrać, zawsze można skorzystać z porad profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here