Dobrej jakości płyty OSB

Płyta OSB to w branży remontowo-budowlanej jeden z tych materiałów, który zdecydowanie może poszczycić się swoim szerokim i uniwersalnym zastosowaniem. Takie tworzywo wykorzystuje się zarówno do remontów, jak również produkowania od podstaw form przemysłowych, mebli, elementów wyposażenia itd. W dzisiejszym artykule przedstawimy, gdzie najczęściej wykorzystuje się płyty OSB, jak również podamy parę niestandardowych zastosowań, które zdecydowanie warto znać!

Funkcjonalne i uniwersalne płyty OSB!

Na początek warto byłoby powiedzieć, dlaczego płyty OSB są tak popularne. Główną rolę zdecydowanie odgrywa tutaj niska cena, w stosunku do wysokiej funkcjonalności materiału. Jak wspominaliśmy, z płyt OSB można wykonać bardzo wiele, a takie elementy odznaczają się bardzo dużą trwałością. Należy również zwrócić uwagę na to, że materiał łatwo poddaje się obróbce. Surową płytę drewnianą da się z łatwością przyciąć, szlifować, przewiercić, pomalować na dowolny kolor itd. Warto również dodać, że płyty OSB wytwarza się z dobrego jakościowo drewna, a co za tym idzie, te odznaczają się niezwykle wysoką trwałością, która będzie szczególnie cenna w obliczu elementów konstrukcyjnych i użytkowych.

Jak powstają płyty OSB?

Płyty OSB popularnie nazywane są “sklejkami”. Wszystko za sprawą technologii, przy pomocy której wytwarza się tego typu materiał. Płyty OSB wykonane są ze sprasowanych wiórów drewnianych, które są łączone za pomocą kleju. Do produkcji płyt OSB wykorzystuje się drewno sosny, świerka, olchy, brzozy, a nawet buka. Sklep remontowo-budowlany Bricoman to miejsce, w którym znajdą Państwo bardzo szeroki wybór płyt OSB (https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drewno-surowe/plyty-i-formatki) z różnego rodzaju drewna.

Płyta OSB zastosowanie!

Przechodząc do meritum, płyty ze sklejki wykorzystuje się zarówno w produkcji, w branży remontowo-budowlanej, jak również do aranżowania konstrukcji krótkoterminowych różnego rodzaju.  Będą to np. poszycia ścian oraz dachów (wewnętrzne i zewnętrzne), elementy konstrukcyjne, wykonywane metodą szkieletową, poszycia podkładów i stropów podłogowych, tworzenie szalunków, zabudowy skosów na poddaszu, ścian w pomieszczeniach gospodarczych, meblarstwie i elementach dekoracyjnych (np. szkielety mebli tapicerowanych), wystawach w sklepach, elementach wyposażenia magazynów, ekspozycjach i konstrukcjach sceniczne i tak wymieniać można, by jeszcze bardzo długo. Oczywiście w każdym z tych przypadków trzeba zastosować specjalnie dopasowane rodzaje płyt OSB, aczkolwiek istnieją również uniwersalne typy, które sprawdzą się praktycznie wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here