Farbowanie włosów

Marzysz o tym, aby pomalować włosy? Chciałabyś znów nieco zmienić fryzurę, ale nie pamiętasz ile czasu minęło od ostatniej koloryzacji? Najlepiej sprawdź informacje dotyczące tego jaki odstęp należy zachować przed kolejnym malowaniem włosów.
Farbowanie włosów co ile można.
Każda z nas marzy o tym, aby stale zachowywać świeży i zdrowy wygląd. Niezbędnym jego elementem staje się niewątpliwie modna i dobrze dobrana fryzura. Należy jednak pamiętać, że częste zabiegi koloryzacyjne stanowczo osłabiają nasze włosy, przez co stają się jeszcze bardziej łamliwe oraz suche. Nie zapominaj o tym przed kolejnym farbowaniem włosów.
Czas jaki powinien minąć pomiędzy dwoma kokoryzacjami jest sprawą bardzo indywidualną i zależy między innymi od rodzaju farby, którą stosujemy do farbowania naszych włosów. W przypadku na przykład szamponów koloryzujących, inwazyjny wpływ na nasze włosy jest znacznie mniejszy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na znaczną zmianę koloru, gdzie konieczne jest odbarwianie włosów przy użyciu rozjaśniacza odstęp pomiędzy zabiegami powinien być znacznie dłuższy, a podczas przerwy włosy powinny być stale nawilżanie za pomocą różnego rodzaju masek i odżywek. Najlepiej będzie jeżeli te produkty zakupimy w specjalistycznych sklepach fryzjerskich.
Koloryzację przy użyciu trwałych farb najlepiej jest stosować nie częściej niż raz w miesiącu. Nie warto jest dokonywać tego częściej, ponieważ dłuższa przerwa pozwoli nam na uchronienie ich przed znacznym osłabieniem, szczególnie w przypadku końcówek oraz ich struktury. Tak naprawdę wszystko jest sprawą bardzo indywidualną i w głównym stopniu zależy od kondycji Twoich włosów. Powinno się stale obserwować swoje włosy i samodzielnie zadecydować o tym kiedy powinna nastąpić kolejna koloryzacja. W przypadku włosów znacznie osłabionych, warto jest wydłużyć przerwę orzed kolejną koloryzacją i stale o nie dbać. Obecnie dla posiadaczek słabych i łamliwych włosów dostępne są w aptekach suplementy diety, które pozwolą w skuteczny sposób walczyć z zaistniałym problemem.
Warto uważać jeżeli koloryzacji dokonujemy samodzielnie w domu. Należy koniecznie zapoznać się z instrukcją stosowania, ponieważ farba przytrzymana na włosach zbyt długi czas może bardzo silnie uczynić. Chroń się przed tym, stosując wskazówki załączone do opakowania. W niektórych dołączone są informacje dotyczące możliwości wykonania testu dotyczącego składników zawartych w farbie, które w sposób szczególny mogą uczulić.
Dziejesze farby mają jednak o wiele bardziej przystosowany sklad, który jest stale monitorowany przez dermatologów. Z tego powodu nie musisz się już bać najnowszych trendów i możliwości jakie daje domowa koloryzacja. Pamiętaj, że efekt końcowy zależy przede wszystkim od Ciebie i tego czy zastosujesz produkt zgodnie z instrukcją.
Podsumowując, nie ma określonego czasu jaki musi wystąpić pomiędzy dwoma koloryzacjami. Wszystko to jest sprawą bardzo indywidualną i zależy między innymi od rodzaju farby, którą zamierzamy zastosować oraz od tego czy zabieg farbowania włosów wykonujemy samodzielnie w domu, czy też zamierzamy wybrać się do specjalistycznego zakładu fryzjerskiego. Tam będziesz mieć pewność, że ta czynność zostanie wykonana w prawidłowy sposób oraz pod okiem wyszkolonych pracowników. Co więcej, obecnie cena koloryzacji w salonach jest przystępna dla każdego i waha się w granicach od stu do stupięćdziesięciuzłotych.
Zanim podejmiesz decyję dotyczącą wyboru salonu w jakim dokonasz koloryzacji możesz zapoznać się z opiniami oraz portfoliami popularnych salonów fryzreskich, które bez większego problemu znajdziesz w Internecie. Najlepszym inforatorem, a jednocześnie najbardziej wiarygodnym źródłem informacji mogą być nasze przyjaciółki, które w sposób rzetelny będą w stanie przestawić nam opinie oraz własne doświadczenia związane z wizytą w danym salonie. Z ich pomocą o wiele łatwiej będzie Ci dokonać świadomego i racjonalnego wyboru.
Teraz, dzięki temu artykułowi wiesz już wszystko co potrzebne jest do tego, aby w sposób jak najbardziej właściwy podjąć decyzje o najlepszym momencie, w jakim powinnaś pomalować włosy. Jeżeli nie chcesz ich za bardzo obciążyć poczekaj z kolejnym farbowaniem co najmniej miesiąc, albo po prostu skonsultuj się ze specjalistą w tym zakresie. Najlepiej będzie jak każda z nas indywidualnie będzie obserwować stan swoich włosów. Rozdwojone końcówki świadczą o słabej kondycji włosów. W takim wypadku należy stosować różnego rodzaju maski oraz odżywki specjalnie przeznaczonych do tego celu.
Przy włosach bardzo zniszczonych należy na dłuższy czas odłożyć myśl o farbowaniu włosów i poświęcić ten czas na ich skuteczną pielęgnację. Oprócz masek i odżywek można zastosować specjalne płukanki do włosów osłabionych oraz suplementy diety możliwe do zakupu w każdej z pobliskich aptek.
Z każdą wątpliwością najlepiej kierować się do specjalisty, lub po prostu wsłuchać się w samą siebie, przeprowadzając bilans korzyści i strat jakie może nam dać ponowna koloryzacja włosów. Najlepiej spokojnie się zastanów i nie podejmuj pochopnie decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here