Jak dbać o włosy farbowane?

Już od dawien dawna myślałaś o zmianie koloru swoich włosów i nareszcie odważyłaś się zdecydować na tą zmianę. Niezależnie jednak od tego, czy farbowałaś swoje włosy sama, czy może zrobiłaś to z pomocą doświadczonego fryzjera, już po kilku dniach mogły przestać się one zachwycać. Nie chodzi tu wcale o to, że nie jesteś zadowolona z ich nowego koloru. Jest wręcz przeciwnie – podoba ci się on tak bardzo, że postanowiłaś nawet, iż od teraz już nigdy nie powrócisz do swojej naturalnej barwy kosmyków. Z jednego powodu jesteś jednak skłonna nie poddawać się więcej żadnym zabiegom koloryzacyjnym. Mimo iż w twojej kosmetyczce pojawiła się specjalna odżywka do włosów farbowanych i nakładałaś ją ostatnio na kosmyki po każdym umyciu, one wciąż nie powróciły do swojego pierwotnego idealnego stanu. Stały się mocno przesuszone i bardzo zniszczone. Mimo iż nigdy wcześniej nie zauważyłaś, byś miała problem z rozdwojonymi końcówkami, teraz twoje włosy wykręcają się na wszystkie strony i w żaden sposób nie potrafisz nad nimi zapanować. Pielęgnacja włosów farbowanych jest wymagająca, ale jeśli tylko się nią zajmiesz, zapewnisz sobie perfekcyjny i intensywny odcień na dłużej, przy okazji poprawiając kondycję wszystkich kosmyków. Dowiedz się tylko, co masz zrobić, by te cele osiągnąć.

Po pierwsze – dieta. To od niej wszystko się zaczyna i na niej wszystko się kończy. Jeżeli wciąż prowadzisz niewłaściwy dla ciebie styl żywienia, a twój jadłospis jest ubogi w witaminy i minerały, nie powinno cię dziwić to, że twoje włosy nie wyglądają dobrze. Musisz zadbać o nie od środka i wzmocnić je od wewnątrz. W tym celu uzupełnij swoją dietę najzdrowszymi dla nich produktami. Twórz posiłki z zielonych warzyw – sałaty, szpinaku, jarmużu i brokułów. Uzupełniaj je również zdrowymi dla ciebie tłuszczami, czyli roślinnymi olejami, żółtkami jaj oraz różnorodnymi orzechami i pestkami. Zadbaj także o dostateczną podaż białka i nie rezygnuj totalnie z mięsa, a jeśli jesteś wegetarianką lub weganką, zastępuj je jajami, artykułami nabiałowymi oraz soją. Staraj się również pić przynajmniej dwa litry wody dziennie i każdego wieczoru zaparzaj sobie herbatkę z listków pokrzywy. Już po kilku tygodniach tej nowej diety poczujesz sporą różnicę w swoim wyglądzie. Twoje włosy nareszcie zaczną fantastycznie błyszczeć, staną się silne i mocne, a ich wypadanie zostanie ograniczone.

Nauczy się również prawidłowo oczyszczać swoje włosy. Te farbowane stają się bardziej wymagające, dlatego szampony, których używałaś dotychczas, mogą się na nich nie sprawdzać i teraz powinnaś je zastąpić nowymi preparatami, dostosowanymi do kosmyków koloryzowanych. Pamiętaj też, że zbyt wysoka temperatura wody niszczy twoje włosy od środka. Może także doprowadzić do ich nadmiernego przetłuszczania się, przez co będziesz zmuszona myć je jeszcze częściej. Najlepiej stosuj zatem wodę letnią. Nakładaj niewielką ilość szamponu na samą skórę głowy, dokładnie ją w nią wmasuj i dopiero potem resztką wytworzonej piany oczyść same kosmyki. Na sam koniec zastosuj też produkt, który nawilży włosy i pozwoli ci je łatwiej rozczesać. Odżywka do włosów farbowanych potrafi zdziałać cuda. Dzięki niej nie będziesz musiała szarpać swoich kosmyków, co jednocześnie mogłoby je połamać i zniszczyć.

Skoro dostrzegłaś już, że stan twoich włosów mocno się pogorszył, na pewien czas powinnaś kompletnie zrezygnować z jakichkolwiek urządzeń przeznaczonych do ich stylizowania. Odstaw więc na bok wszelkiego rodzaju suszarki, prostownice i lokówki. Jeżeli już koniecznie musisz po nie sięgnąć, bo np. chcesz przygotować się do ważnej dla ciebie randki, przed ich użyciem nanieś na długość kosmyków preparat termoochronny. Susząc włosy, korzystaj z powietrza o średniej temperaturze. Nigdy nie poddawaj ich działaniu bardzo wysokich temperatur. Najlepiej by było jednak, gdybyś nauczyła się myć włosy tak wcześnie, aby pozwolić im wyschnąć w sposób naturalny. Latem i wiosną możesz nawet wyjść na dwór w lekko wilgotnych końcówkach. Promienie słońca fantastycznie je osuszą i przy okazji zapewnią im atrakcyjny blask.

Zainteresuj się również olejowaniem włosów. To nowy zabieg, który w ostatnim czasie zawrócił w głowach większości kobiet. Poprzez zastosowanie olejów możesz wzmocnić włosy od środka. Sprawisz, że staną się one grubsze i mocniejsze, a dzięki temu będą rzadziej wypadać i przestaną aż tak się rozdwajać. Pamiętaj jednak, że nie każdy olej może być dobry dla twoich kosmyków. Jeżeli chcesz zacząć korzystać z tego zabiegu pielęgnacyjnego, najpierw określ typ swoich włosów i następnie sama sprawdź, czy lepszy będzie dla nich olej kokosowy, czy może jednak zwykła oliwa z oliwek. Powtarzaj taki zabieg średnio raz w tygodniu. Możesz również korzystać z niego nieco częściej, jeżeli tylko twoje włosy są naprawdę mocno zniszczone.

Istnieje wiele wartościowych sposobów, które w efektowny sposób poprawiają wygląd włosów farbowanych. Jeżeli opisane wyżej metody nie będą ci wystarczać, poszukaj innych technik i wskazówek na blogach i internetowych forach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here