Jak odżywić nasze włosy?

Włosy są niewątpliwym atrybutem każdej z nas. Jednak ich kolor czy nawet najpiękniejsze uczesanie nie zastąpi ich dobrej kondycji. Nic tak nie dodaje uroku jak cudownie błyszczące i z łatwością rozczesujące się włosy. Ich ochrona jest bardzo ważna nie tylko od zewnątrz, ale głównie od wewnątrz. Preparaty, które stosujemy przy codziennej pielęgnacji pozwalają tylko zahamować ich dalsze uszkodzenia, ale zniszczonych końcówek czy popalonych włosów od prostownicy czy rozjaśniania, właściwie nie jesteśmy w stanie już uratować. Należy ściąć jak największą długość uszkodzeń i nie popełniać więcej błędów takich jak między innymi częste farbowanie ich czy korzystanie z prostownicy czy lokówki. Jeśli chcemy rzeczywiście, poważnie odbudować nasze kosmyki to przede wszystkim powinniśmy się skupić na kilku bardzo ważnych kwestiach takich jak eliminacja szkodliwych nie służących naszym włosom zabiegów. Jednym z nich jest wyeliminowanie ciepłego nawiewu suszarki na rzecz chłodnego nawiewu. Jeżeli koniecznie chcemy mieć proste włosy, a jesteśmy posiadaczkami tych falowanych czy kręconych to przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w dobry preparat termoochronny i używać go bezwzględnie za każdym razem kiedy prostujemy włosy, a także często je nawilżać i olejować, aby zapewnić im dostateczny poziom nawilżenia przez cały czas i dostateczną ochronę, którą zapewniają nam produkty zabezpieczające przed wysoką temperaturą prostownicy. Urządzenie powinno być nagrzewane do maksymalnie 180 stopni, bo tylko taka temperatura jest neutralna i nie zapewni nam większych zniszczeń.

Kobiety, które codziennie prostują swoje włosy powinny poważnie zastanowić się nad alternatywą keratynowego prostowania, aby bez użycia prostownicy mogły cieszyć się prostymi i nie puszącymi się włosami cały czas. Keratyna jest budulcem, który naturalnie znajduje się we włosach każdego człowieka, jednak poprzez częste i nieumiejętne zabiegi jest skrupulatnie z włosów wypłukiwania przez co na włosach pojawiają się widoczne zniszczenia, które bardzo ciężko nam w efekcie odbudować. Prostowanie keratynowe to wprowadzenie bardzo dużej ilości keratyny w nasze włosy, dzięki czemu stają się obciążone, a ubytki dokładnie wypełnione, a my możemy cieszyć się prostymi, błyszczącymi, a co najważniejsze odpornymi na uszkodzenia włosami.
Bardzo dobrym pomysłem jest używanie olejów w celu podniesienia ogólnej kondycji naszych włosów. Jednak bardzo ważną kwestią w tym temacie jest nie tyle wybór odpowiedniego oleju, ale regularność zabiegów. Powinniśmy olejować włosy przynajmniej raz w tygodniu zostawiając preparat na całą noc i tym samym dając mu szansę w zdecydowanie lepsze wnikniecie w nasze włosy.
Na rynku jest bardzo wiele rodzajów olejków, przynoszących doskonałe efekty. Największą popularnością ze względu na cenę i dostępność jest olejek rycynowy. Jednak polecany jest on kobietom przede wszystkim o ciemnych włosach, ze względu na jego właściwości przyciemniające włosy. Kolejnym ukochanym olejkiem przez włosomaniaczki jest zwyczajna oliwa z oliwek, olejek, arganowy czy kokosowy. Sławę poprzez przyspieszenie wzrostu włosów i zdecydowaną poprawę ich kondycji zyskały indyjskie olejki, bo jak w myślach widzimy piękne włosy to zazwyczaj hinduski przychodzą nam na myśl jako wzór pięknych i zdrowych włosów.

Jak natomiast poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?
Okres jesienno zimowy zdecydowanie sprzyja wypadaniu włosów. Sama pielęgnacja ich od zewnątrz nie zniweluje tego problemu. Włosy wypadają nam od góry, więc jest to problem natury wewnętrznej nie zewnętrznej. Najlepiej sięgnąć po suplementy, które w swoim składzie zawierają bardzo dużą dawkę biotyny, która poprawia ogólną kondycję naszych włosów, a także co dla wielu osób jest dość kluczowe, przyspiesza ich wzrost. Biotyna znacznie również zagęszcza włosy i po miesiącu stosowania możemy zauważyć bardzo dużo małych włosków, które dopiero co wyrosły.
Na nasze włosy cudownie zadziałają także tabletki z witaminą A, która pomaga znacznie odbudować paznokcie i zapewnić nam piękną cerę, ale także korzystnie działa na włosy. Wypadanie włosów witaminy to przede wszystkim skrzyp i pokrzywa. Suplementy z tymi składnikami znacząco poprawią wygląd naszych włosów zapewniając im redukcję wypadania. Możemy do codziennej suplementacji włączyć również picie ziół takich jak skrzyp i pokrzywa. Należy jednak pamiętać, że pokrzywa jest bardzo zdrowa, jednak ma działanie moczopędne co może nieco utrudnić życie.
Jeśli wypadają nam włosy to warto do codziennej pielęgnacji dołożyć wcierki. Pasując nimi skórę głowy i zwiększymy zdecydowanie jej ukrwienie pobudzając i wzmacniając przy tym nasze cebulki. Dzięki temu nie tylko wzmocnimy nasze włosy, ale także nasze wypadanie zdecydowanie się zmniejszy.
Wypadanie włosów jest dość dużym problemem, jednak wyżej wspomniane sposoby powinny skutecznie je wyeliminować. Jeśli jednak tak się nie zdarzy to warto wykonać badania kontrolne w celu wykluczenia problemów zdrowotnych, szczególnie jeśli towarzyszą temu inne objawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here