Jak pielęgnować sztuczne rzęsy - 5 niezbędnych rad

Piękne, grube, długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Coraz więcej z nas stawia na wygodę i komfort, jaki daje przedłużanie rzęs. Dlatego jeśli nie zostałaś obdarzona naturalnie długimi i gęstymi rzęsami – przedłużane rzęsy to doskonała alternatywa dla ciebie. Założenie rzęs to jedno. Dbanie o nie to drugie. Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Oto wskazówki. Koniecznie się z nimi zapoznaj.

Po pierwsze – szybkie i długotrwałe
Sztuczne rzęsy założone w profesjonalnym salonie kosmetycznym są w stanie zdobić nasze oko nawet do 4 tygodni. Ich założenie trwa zazwyczaj od godziny do dwóch. Precyzyjne i dokładne wykonanie to klucz do zadowolenia klientek. Oczywiście o ich jakości i terminie trzymania się na oku decyduje materiał, z którego są wykonane, klej którym są mocowane oraz fachowość osoby, która je zakłada. Jednak najbardziej staranne ich nałożenie nie zastąpi pielęgnacji, którą my same musimy wykonać we własnym domu, by efekt rzęs utrzymywał się na długo na takim samym wysokim poziomie. Warto poświęcić im na co dzień kilka minut uwagi, by ich piękno i wysoka jakość nie ulotniły się już po kilkunastu dniach.

Po drugie – jak pielęgnować sztuczne rzęsy – pierwsze 48 godzin
Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? To pytanie często pojawia się wśród pań, które dopiero zaczynają swoją przygodą ze sztucznymi rzęsami. Również te z nas, które od dłuższego czasu doczepiają rzęsy, nie zawsze radzą sobie z ich pielęgnacją. Warto pamiętać o pierwszych 48 godzinach po aplikacji rzęs, które pełnią kluczową rolę. Wówczas klej „pracuje” i wiąże się z rzęsami najbardziej, dlatego w tym czasie zaleca się nie mycia ich wodą ani różnorodnymi płynami (również mycie włosów, kąpiele, sauna czy basen nie są wskazane). Nie wolno malować rzęs tuszem ani czesać ich szczoteczką. Jest to czas, kiedy nie powinnyśmy za bardzo obciążać oka makijażem. Rzęsy są teraz wyjątkowo delikatne i podatne na sklejanie.

Po trzecie – pielęgnacja ciąg dalszy
Po 48 godzinach warto o rzęsy regularnie dbać. Często zdarza się, że panie kompletnie je zaniedbują, po czym na ich oczach widnieją brzydkie, sklejone i powykręcane kępki rzęs. To ogromny błąd. Rzęsy należy przeczesywać (przynajmniej raz dziennie) specjalną szczoteczką (najczęściej wraz z pierwszym założeniem dostaniemy jednorazową szczoteczką od kosmetyczki). Do mycia można używać specjalistycznych preparatów do sztucznych rzęs. Można również przemywać je zwykłą wodą. Gdy wykonujemy na oku kreskę eyelinerem, wówczas dobrze jest używać do jego usuwania płynu micelarnego, bez substancji oleistych. Taki zabieg należy wykonywać delikatnie i starannie, najlepiej przy użyciu patyczków higienicznych.

Po czwarte – to warto wiedzieć
Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami sztucznych rzęs powinnyśmy pamiętać o jeszcze kilku rzeczach, których bezwzględnie należy unikać, by nie zniszczyć naszych nowych i pięknych rzęs. Do takich zabiegów należą między innymi: pocieranie i częste dotykanie oczu (które sprawia, że rzęsy się uszkadzają i szybciej wypadają), częste moczenie rzęs (nurkowanie w basenie czy morzu może osłabiać jakość rzęs), częsty płacz (to zdecydowanie należałoby wyeliminować), unikanie substancji tłustych (kosmetyczki radzą, by w czasie noszenia sztucznych rzęs nie aplikować fluidu czy oleistych cieni na powiekę, gdyż te substancje mogą sklejać rzęsy), używanie zalotki (jest ona zbędna w przypadku sztucznych rzęs, których długość i podkręcenie możesz wybrać u pani, która je zakłada), spanie twarzą do poduszki (lepiej przestawić się i spać na wznak).

Po piąte – jak długo nosić sztuczne rzęsy?
Przyjmuje się, że sztuczne rzęsy można nosić maksymalnie do 4 tygodni. Po tym czasie należy je zdjąć i zaaplikować nowe. Ich stan przez te 4 tygodnie zależy oczywiście od wielu czynników (wyżej przytoczonych). Dodatkowo, przy pierwszej aplikacji należy zwrócić uwagę na stan oka oraz skóry dookoła niego. Czy rzęsy i klej nas nie uczulają? Czy nie przeszkadzają nam? Czy nadto nie przeciążają oka? Jeżeli zauważymy jakieś niepokojące objawy należy jak najszybciej skonsultować się z kosmetyczką. Równie ważne jest właściwe dobranie rzęs do oka. Niektóre panie przesadzają i wybierają bardzo ciężkie, długie i przeciążające oko rzęsy. To zdecydowanie nie wygląda dobrze. Warto również zwrócić uwagę na przerwy od aplikacji rzęs. Zdarza się tak, że panie przez lata zakładają rzęsy bez przerwy. Warto chociaż raz w roku zrobić sobie miesięczną przerwę na regenerację naturalnych rzęs.

Jak wynika z powyższego piękny wygląd sztucznych rzęs wymaga od ich użytkowniczek pielęgnacji i nakładu trochę pracy. Warto dobrze zapoznać się z powyższymi uwagami i zastosować je do posiadanych przez nas rzęs, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się wyjątkowym i niepowtarzalnym spojrzeniem przez dłuższy czas. Warto zaznaczyć, że sztuczne rzęsy pozwalają oszczędzać nam czas, są niesamowicie wygodne, można je zrobić już w naprawdę atrakcyjnych cenach w profesjonalnych salonach oraz dzięki nim oko wygląda obłędnie. Większość z pań, która choć raz je założy, konsekwentnie po nie wraca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here