Jak przefarbować włosy z ciemnego na jasny

Kiedy posiadaczką włosów brązowych znudzi się ciemny kolor włosów i zapragną je rozjaśnić, zmieniając przy tym swój cały wizerunek z pomocą przyjdzie dekoloryzator do włosów. Jest to produkt bardzo silnie działający, mający na celu odbarwić włosy, wypłukując przy tym poprzednią farbę.
Posiadaczki ciemnych włosów, szczególnie takie, które farbują włosy od lat na ciemne kolory, mają w nich bardzo mocno zakorzeniony ciemny barwnik, którego bardzo ciężko się z włosów pozbyć. Jednak nie jest to zupełnie niemożliwe. Jednak należy pamiętać, że proces z użyciem dekoloryzatora jest bardzo niszczący dla naszych włosów i warto je uprzednio zabezpieczyć jak najlepiej się da, aby ucierpiały przez proces rozjaśniania jak najmniej.
Jak owe włosy zabezpieczyć?
Nie od dzisiaj wiadomo, że włosy zadbane o które na co dzień skrupulatnie dbamy zniosą o wiele więcej zabiegów takich jak między innymi farbowanie. Pierwszym wytycznym kiedy już farbujemy nasze włosy jest używanie ciągle farby o tym samym odcieniu. Pozwoli nam to nie farbować całych włosów każdorazowo tylko kiedy pojawią się odrosty będziemy mogły tylko nimi się zająć nie katując całych włosów. Kolejnym bardzo ważnym wytycznym w tej kwestii jest nie suszenie włosów ciepłym nawiewem suszarki na rzecz tego chłodniejszego. Korzyści z tego płynące to nie tylko o wiele zdrowsze włosy, ale także zdecydowanie bardziej błyszczące. Zimny nawiew suszarki doskonale zamyka łuski włosowe co korzystnie wpływa na ich wygląd.
Bardzo korzystnie jest także używanie raz w tygodniu maski do włosów i pozostawienie jej na włosach dłużej niż kilka minut. Preparat i zawarte w nich drogocenne substancję, zdecydowanie lepiej wchłoną się w nasze włosy, które będą wyglądać lepiej.
Warto zastanowić się także nad kwestią olejowania włosów. Włosomaniaczki rozpisują się na temat olejowania już długi czas i możemy zauważyć bardzo korzystne efekty przy dłuższym stosowaniu. Najlepiej nałożyć olej na całą noc i później dokładnie go zmyć. Zabieg należy powtarzać raz w tygodniu. Jeśli zupełnie nie wiemy od jakiego oleju zacząć to warto na początek wykorzystać zwykłą oliwę z oliwek, bądź olej kokosowy, który uprzednio należy rozpuścić, bo pierwotnie posiada postać stałą.
Bardzo ważnym elementem jest także zadbanie o końce naszych włosów, które najszybciej się niszczą i te suche najszybciej zostaną spalone podczas farbowania. Możemy wykorzystać do tego sera, które mają w swoim składzie silikony, na dłuższą metę nieodpowiednie dla naszych włosów, jednak są zbawienne na same końcówki, ponieważ doskonale je ochraniają. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jeśli chodzi o kompleksowe dbanie o nasze kosmyki jest zapewnienie im ochrony nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Posłużą nam do tego suplementy dostępne w aptece. Ich wybór może nas przytłoczyć jednak zdecydowanie najlepiej sprawdzą się te z wielką zawartością biotyny, która zagęści nasze włosy i znacznie przyspieszy ich porost. Należy pamiętać, że biotyna najlepiej się wchłania przez nasz organizm, jeśli jest w towarzystwie witamin z grupy B. Zażywając je jednocześnie zapewnimy sobie najlepsze i bardzo widoczne efekty już po miesiącu stosowania.
Kolejnymi bardzo pomocnymi produktami w pielęgnacji są wcierki do skóry głowy. Wcierane regularnie poprawią ukrwienie głowy i po kilku tygodniach na naszej głowie zauważymy bardzo wielką ilość baby hair. Nasze włosy już przy wzroście będą zdecydowanie mocniejsze i grubsze, a także będzie ich o wiele więcej wizualnie.
Jeśli już wypielęgnujemy nasze włosy i będą one na tyle mocne, aby móc je rozjaśnić, nie szkodząc im, możemy zainteresować się dekoloryzatorem. Środki tego typu ściągają każdy kolor z włosów, nawet ten najbardziej oporny jakim jest czarny. Nie możemy jednak liczyć na to, że nasze włosy wrócą do koloru sprzed farbowania czyli naszego naturalnego. Z włosów brązowych najprawdopodobniej uzyskamy kolor żółty, a z czarnych rudo czerwony. Jeśli zdecydujemy się przeprowadzać ten zabieg w domu, musimy być gotowe na te ewentualności i w zanadrzu posiadać farbę, aby położyć ją zaraz po zmyciu dekoloryzatora. Zapewni nam to wtedy możliwość normalnego wyjścia z domu, bez koloru kurczaka na głowie.
Jeżeli uzyskamy niechciany pomarańczowy kolor to najlepiej zniwelować go farbą od średniego do ciemnego blondu np ASH BLOND. Bardzo ważne jest, aby kolor farby miał chłodne pod tony i zniwelował pomarańczowy odcień.
Jeśli jednak uzyskamy kolor żółty to najlepiej położyć na niego odcień platyny czy popielu, bardzo modnego obecnie.
Dekoloryzator do włosów wybija wszystkie ciepłe odcienie z włosów dlatego jeśli nie koniecznie pasuje nam typowo chłodny kolor włosów to możemy wybrać też farbę o naturalnym kolorze, która również zniweluje przesadne ciepłe zabarwienie włosów po dekoloryzatorze.
Proces rozjaśniania włosów jest dość niszczący dla naszych włosów, które mimo wszystko mniej lub bardziej na tym ucierpią. Dlatego warto wybrać się na ten zabieg do salonu fryzjerskiego i poprosić o pomoc i wykonanie usługi eksperta, którego wiedza i doświadczenie zmniejszy ryzyko zniszczenia naszych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here