Jak rozjaśnić włosy?

Czujesz, że twoje włosy utraciły ostatnio swój blask i nie są już tak piękne, jak to było dotychczas? Mimo iż pielęgnujesz je dosłownie codziennie i każdego dnia poddajesz różnorodnym zabiegom kosmetycznym, coś dalej jest z nimi nie tak. Zafarbowałaś je na odcień przepięknego blondu, ale zamiast cieszyć się teraz fantastycznymi refleksami, które cudownie odbijałyby się w promieniach słonecznych, jesteś zmuszona walczyć z ich żółtawą poświatą, która z każdym myciem staje się coraz bardziej widoczna. Zamiast jednak po raz kolejny sięgać po zwykłą farbę do włosów i ponownie obciążać nią i tak zmęczone już tym wszystkim kosmyki, możesz spróbować rozjaśnić swoje włosy w sposób zupełnie naturalny. Wykorzystasz w tym celu albo szampon rozjaśniający włosy, albo zwykłe zioła, z których sama przygotujesz fantastyczne kosmetyki do koloryzacji. Nie musisz więc wcale ponownie odwiedzać swojego fryzjera. Nie musisz płacić za kolejną chęć zmienienia barwy swoich kosmyków. Spróbuj rozjaśnić je sama i zobacz, jakie jest to proste. Na pewno będziesz jeszcze wielokrotnie powracać do opisanych tutaj metod, gdy tylko twoje włosy znów stracą swój blask i będziesz chciała je szybko i naturalnie upiększyć. Domowe zabiegi są dla nich w pełni bezpieczne. Tak naprawdę możesz je przeprowadzać nawet raz w tygodniu, nie odczuwając żadnych skutków ubocznych.

Nie ma lepszego sposobu na rozjaśnienie włosów od wykorzystania domowych i tradycyjnych metod, którymi posługiwały się już twoja mama i babcia. Teraz ty na nich sporo zyskasz! Są one łatwe, proste i bardzo przyjemne. Nie wpływają negatywnie na stan włosów, a nawet mogą poprawiać ich kondycję. Jedyny minus jest taki, że domowe rozjaśnianie włosów nigdy nie zapewni ci jakichś niesamowitych i mocno zauważalnych efektów. Rezultaty będą znacznie gorsze od tych zapewnianych przez samych fryzjerów, ale mimo tego powinnaś skorzystać z tych metod, bo jeśli będziesz je regularnie powtarzać, efekty będą jeszcze lepsze! Plusem może być natomiast to, że mimo iż końcowy efekt będzie umiarkowany, dzięki temu nie uzyskasz na swojej głowie tzw. „hełmu”. Zdobędziesz zupełnie naturalny rezultat. Taka delikatna zmiana jedynie podkreśli twoją urodę, a nie zmieni jej o sto osiemdziesiąt stopni. Zdołasz się po prostu przekonać, czy takie jaśniejsze włosy pasowałyby do twojej cery i ogólnego wyglądu. A jeśli okaże się, że tak właśnie jest, zawsze będziesz mogła trwale je zafarbować i ponownie sięgnąć po jakąś farbę – tym razem tą w nieco jaśniejszym odcieniu.

W celu rozjaśnienia swoich włosów będziesz mogła skorzystać z kilku zróżnicowanych preparatów. Do ich przygotowania potrzebne ci będą m.in.: miód pszczeli, cynamon w proszku, cytryny, rumianek oraz woda utleniona. Mogłabyś oczywiście sięgnąć także po zwykły szampon rozjaśniający włosy, jednak lepiej zrobisz, gdy zaczniesz myć nim włosy dopiero po przeprowadzeniu tych domowych kuracji. Zanim natomiast się nimi zajmiesz, wykonaj sobie mały test. Nie nakładaj póki co całego przygotowanego preparatu na włosy. Sięgnij po jego małą dawkę i wsmaruj ją w jedno wydzielone pasemko. Poczekaj kilka minut. Jeżeli po tym czasie okaże się, że pasmo to przybrało dziwną barwę, oznacza to, że doszło do jakiejś negatywnej reakcji i powinnaś zrezygnować z przyjętej techniki. Nie chcesz na pewno skończyć swojej pielęgnacji z dziwnym odcieniem na całej głowie. Lepiej więc zrób taki test, który zajmie ci maksymalnie kilka minut. Dopiero gdy jego wyniki będą pozytywne, zastosujesz swoją substancję na całej długości włosów. Jeśli robisz to po raz pierwszy, przytrzymaj je na kosmykach przez ok. dziesięć minut. Później będziesz mogła podwyższać ten czas trwania zabiegu. Wszystko zależy od tego, jak zareagują na niego twoje włosy.

Trudno by było opisać w jednym tekście wszystkie te domowe metody pozwalające na rozjaśnienie włosów. Jeżeli jednak w pierwszej kolejności chciałabyś przetestować tą najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną do kobiety, zacznij po prostu od zwykłej cytryny. Przygotuj sobie trzy większe żółte owoce. Ze wszystkich z nich wyciśnij sok i przelej go do miseczki, usuwając z niego ewentualne kawałki cytryny oraz wszystkie pestki. Miąższu do niczego nie potrzebujesz, dlatego musisz się go pozbyć albo odłożyć go na bok, by następnie dodać go do swojej herbatki lub wody. Sam wyciśnięty sok połącz natomiast ze szklanką wody (powinna mieć ona średnią temperaturę). Oba składniki dokładnie wymieszaj i całą substancję umieść w buteleczce z pompką. Może to być np. pojemnik po twojej starej odżywce w sprayu lub nawet spryskiwacz przeznaczony do podlewania kwiatów. Po przygotowaniu mieszanki zadbaj o to, aby dokładnie rozczesać swoje włosy. Powinnaś je czesać na sucho, usuwając z nich zanieczyszczenia i resztki kosmetyków stylizacyjnych. Następnie spryskaj je obficie swoją magiczną mieszanką. Pozostaw ją na swojej głowie przez około pół godziny i następnie zmyj letnią głową. Zabieg możesz powtórzyć kilkukrotnie albo przedłużyć czas jego trwania, by osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here