Blizny potrądzikowe są przyczyną wielu kompleksów
fot. Pixabay.com

Blizny po trądziku są dla wielu osób jeszcze większą zmorą niż sam trądzik. Mogą ciągnąć się latami i przysparzać wielu kompleksów oraz wpływać na brak pewności siebie. Dziś jednak istnieje kilka sposobów na to, aby pozbyć się blizn potrądzikowych. Trzeba jednak mieć do tego dużo cierpliwości i systematyczności.

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/blizny-potradzikowe-sposoby-na-ich-usuniecie/

Dlaczego po trądziku pozostają blizny i jakie są ich rodzaje?

Blizny potrądzikowe powstają przede wszystkim na skutek ubytków i utraty tkanki skórnej. Ich efektem są wgłębienia i zapadnięcia, a w warstwie podskórnej tkankę skórną zastępuje tkanka łączna. Najczęstszymi przyczynami blizn są próby samodzielnego leczenia trądziku lub też zupełna rezygnacja z leczenia, rozdrapywanie strupków i pryszczy, a także zaburzenia produkcji kolagenu.

Blizny potrądzikowe mogą mieć różne rodzaje i to w zależności od nich dobiera się odpowiednie metody leczenia. I tak wyróżnić możemy następujące typy blizn:

  • przerostowe – w postaci grubych, wypukłych guzków;
  • zanikowe – w postaci małych dziurek, otworów w skórze;
  • przebarwienia – głównie brązowe lub jasnoróżowe.

Świeże i niewielkie blizny można leczyć za pomocą maści, kremów z heparyną lub sterydami oraz żelów silikonowych. Odpowiedni sposób leczenia powinien jednak zostać skonsultowany z lekarzem.

Zabiegi usuwające blizny potrądzikowe

Oprócz farmaceutycznych metod leczenia blizn po trądziku można je również usunąć za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Taki typ leczenia stosuje się przede wszystkim wówczas, gdy blizny są mocno zaawansowane, a leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych i najpopularniejszych metod jest usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Jego działanie polega na uszkadzaniu wybranych obszarów naskórka i skóry właściwej. 5 zabiegów w odstępie 6 tygodni pozwolą uzyskać zadowalające rezultaty.

Termolifting to kolejny sposób na poradzenie sobie z potrądzikowymi bliznami. W tym zabiegu pod skórę wprowadza się cienkie igiełki, przez które wysyłane są impulsy elektryczne o wysokiej częstotliwości. Tym sposobem włókna kolagenowe pobudzane są do szybszej regeneracji, a kolagen i elastyna zwiększają swoją produkcję.

Mezoterapia igłowa również jest zabiegiem wykorzystywanym w usuwaniu blizn po trądziku. Podczas tego zabiegu pod skórę wstrzykiwane są peptydy, kwas hialuronowy, przeciwutleniacze i ekstrakty roślinne. Ich działanie powoduje spłycenie blizn i znaczne ujędrnienie skóry.

Zobacz też: https://enklawaurody.pl/czosnek-i-jego-najwazniejsze-wlasciwosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here