Jak wybrać obrączki ślubne

Obrączki to biżuteria jedyna w swoim rodzaju. Noszone od dnia ślubu przez resztę życia są symbolem miłości, oddania i wierności. Ich wybór to nie lada wyzwanie. Powinny być eleganckie, ponadczasowe, ale też bardzo trwałe, by przez lata zachowały ładny wygląd. Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

Kiedy kupić obrączki?

Zakupu obrączek ślubnych lepiej nie odkładać na ostatni moment. Nerwowe oczekiwanie na dostarczenie tak ważnego w dniu ślubu detalu niepotrzebnie popsuje atmosferę. Wybór obrączek może zająć trochę czasu. Narzeczeni będą chcieli z pewnością poznać ofertę różnych salonów jubilerskich, potem będą musieli podjąć wspólną decyzję dotyczącą ich wyglądu i ewentualnego grawera. Czas wyprodukowania i dostarczenia gotowej biżuterii to zwykle kilka tygodniu. Dodatkowo może się zdarzyć, że dostarczone obrączki ślubne okażą się zbyt duże lub zbyt luźne i ich rozmiar trzeba będzie zmienić, na co też potrzebny będzie czas. Dlatego za poszukiwania obrączek warto zabrać się co najmniej pół roku przez datą planowanego ślubu.

Jaki materiał, kolor i styl obrączek ślubnych wybrać?

Jakie obrączki wybrać? W tej kwestii wiele zależy od indywidualnych preferencji, jednak istnieją pewne kryteria, które pomogą podjąć dobrą decyzję. Po pierwsze, trzeba pamiętać, że obrączki będą noszone przez wiele lat. Dlatego lepiej unikać ekstrawagancji, postawić na prostotę i ponadczasowe piękno. Po drugie, materiał obrączek musi być trwały, odporny na zarysowania i odbarwienia. Najlepsze będą platyna lub złoto (żółte lub białe), które są szlachetnymi, odpornymi na działanie czasu metalami. Po trzecie, najlepiej jeśli obrączki będą do siebie pasować stylem, więc narzeczeni muszą podjąć wspólną decyzję, co do ich wyglądu. Modne są także zestawy, w których przyszły pan młody decyduje się na prostą obrączkę bez zdobień, a przyszła panna młoda wybiera taką samą, ale z dodatkiem cyrkonii czy innego delikatnego detalu.

Gdzie kupić piękne i trwałe obrączki?

Poszukiwania obrączek ślubnych mogą trochę potrwać. To biżuteria na całe życie, nic dziwnego, że narzeczeni chcą wybrać to, co najlepsze. Gdzie szukać eleganckich, wysokiej jakości ślubnych obrączek? Najlepiej odwiedzić renomowane salony jubilerskie w okolicy. Warto także sprawdzić ofertę salonów jubilerskich zajmujących się sprzedażą online. Wiele z nich proponuje nowoczesne narzędzia do pomiarów, dzięki czemu rozmiar można dobrze dopasować bez wizyty u jubilera. Najważniejsze to sprawdzać materiał oraz próbę, z którego wykonane zostały obrączki – to najlepsza gwarancja jakości.

Obrączki ślubne znajdziesz w Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here