Jak zrobić manicure żelowy?

Coraz więcej kobiet rezygnuje z regularnych wizyt u manikiurzystki czy pedikiurzystki. Większość pań stara się bowiem na własną rękę opanować zasady tworzenia stylizacji hybrydowych czy żelowych. Aby nauczyć się poprawnie wykonywać paznokcie w domowym zaciszu wystarczy odrobina samozaparcia, trening oraz filmiki czy artykuły, w których dokładnie, krok po kroku, opisane są kolejne etapy pracy. Jak więc zrobić manicure żelowy, by móc cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas?

Zakup odpowiednich preparatów

Do wykonania manicure żelowego potrzebne są specjalne profesjonalne preparaty i akcesoria, których charakterystykę można znaleźć na www.knowledge.co.pl.  Kompletowanie zestawu należy zacząć od wyboru odpowiedniej lampy do paznokci. Najlepsze są modele, które emitują światło UV/LED. Oprócz tego niezbędne będą produkty takie jak:

– cleaner,

– blok polerski,

– pilniczek,

– primer,

– żel (trójfazowy albo bazowy, budujący i nabłyszczający),

– waciki bezpyłowe.

Przygotowanie płytki paznokcia

Przed rozpoczęciem wykonywania stylizacji należy przygotować płytkę paznokcia. Resztki lakieru czy odżywki muszą zostać dokładnie zmyte. Następnie warto delikatnie zmatowić paznokcie za pomocą bloczka polerskiego. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki nasączonym w cleanerze wacikiem bezpyłowym. Ostatni etap to nałożenie primera. Zanim jednak nałożymy żel, produkt ten musi delikatnie odparować.

Nałożenie żelu

Wiele pań zastanawia się, jaki żel do paznokci wybrać. Dla początkujących polecany jest preparat trójfazowy, który łączy w sobie działanie produktu bazowego, budującego oraz nabłyszczającego. Jego konsystencja jest średnio gęsta, dlatego praca z nim jest bardzo przyjemna i łatwa. Inne rodzaje opisano na https://knowledge.co.pl/zele-uv-do-paznokci-jaki-wybrac/

Aby zrobić manicure żelowy, wystarczy za pomocą pędzelka nałożyć cienką warstwę żelu i utwardzić ją w lampie. Następnie należy zaaplikować większą ilość preparatu i włożyć do urządzenia. Jeśli zależy nam na wzorkach lub ozdobach, w produkcie (przed zastygnięciem) można zatopić np. cyrkonie czy brokat. Na wierzch wystarczy położyć odrobinę żelu, który zabezpieczy całą stylizację i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here