Jakie zasłony zaciemniające do nowoczesnego salonu

Oryginalne zasłony zaciemniające spełniają nie tylko zadania praktyczne, ale również dekoracyjne, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie modele. Oferta na półkach sklepowych jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu można znaleźć zasłony pasujące praktycznie do każdego pomieszczenia.

Lekkie czy ciężkie zasłony?

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad gramaturą, która ma olbrzymi wpływ na to, w jaki sposób układać będzie się materiał. Jeżeli chodzi o tradycyjne zasłony pluszowe, to jak powszechnie wiadomo są one dość grube, lejące i ciężkie. Osoby, które poszukują lekkich zasłon powinny postawić na modele z poliestru. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się zasłony o transparentnej strukturze.

W salonach urządzonych w stylu skandynawskim potrzeba bardzo wiele światła, dlatego też najlepszym wyborem są materiałowe zasłony wykonane z delikatnych tkanin. Lekkie zasłony zaciemniające doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziennym. Jasne kolory nie przytłaczają małych przestrzeni i optycznie je powiększają. Pluszowe wariancje idealnie sprawdzą się przede wszystkim w wysokich wnętrzach. Godne polecenia w tym konkretnym przypadku są ponadczasowe zasłony z aksamitu albo weluru.

Moda na zasłony z lnu

W nowoczesnych salonach coraz większą popularność zdobywają zasłony zaciemniające wykonane z naturalnych materiałów. Godny polecenia jest przede wszystkim niesamowity len. Rekordy sprzedaży biją długie i powłóczyste zasłony z lnu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby postawić na krótkie zasłony, które są w charakterystyczny sposób podpięte jedynie po bokach okien.

Lniane zasłony doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przytulnych i naturalnych wnętrzach. Jest to najlepszy wybór dla osób, które mają salon urządzony w stylu skandynawskim albo rustykalnym.

W obecnym sezonie coraz większą popularność zdobywają także zasłony marszczone, które często można spotkać w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Marszczone zasłony najczęściej sięgają od sufitu do samej podłogi. Osoby, które nie wiedzą na jakie zasłony postawić mogą skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz.

Zasłony zaciemniające dostępne są w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here