Kosmetyki do kręconych włosów

Bardzo wiele kobiet boryka się z problem zniszczonych włosów. Nie jest to miłe, ponieważ dla wielu pań, włosy stanowią ważną część urody i wyglądu zewnętrznego. Zwykle poświęcamy sporo czasu na to, żeby dobrze wyglądały i jesteśmy w stanie wydać sporo pieniędzy na to, żeby pielęgnować je zgodnie z ich potrzebami.

Różnimy się rodzajami włosów. Posiadaczki prostych, często marzą o kręconych i na odwrót. Można z całą pewnością powiedzieć, że każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji. Pomyłki mogą sprawić, iż włosy zaczną nadmiernie wypadać lub puszyć się czy przetłuszczać. warto więc dostosować pielęgnacje do potrzeb. Włosami bardzo wymagającymi są włosy kręcone kosmetyki powinny być dobrane więc w taki sposób, żeby spełnić ich potrzeby. Niektóre ich posiadaczki twierdzą, że dobrze na ich stan wpływają wszelkiego rodzaju odżywki wygładzające, nawet ze z silikonami, może się tak zdarzyć, ale działa to na krótką chwilę. Kręcone włosy często kiedy dostają wilgoć puszą się. Mają bardzo specyficzną wysoko porowatą strukturę. Pod mikroskopem taki włos wygląda jak postrzępiony, dlatego wygładzenie jest tak bardo potrzebne. Niektóre kobiety posiadają istne spiralki. Najlepszym sposobem na utrzymanie ich w rewelacyjnym stanie, jest używanie olejów tak często, jak to możliwe. Nie należy go oczywiście wcierać w skórę głowy, ponieważ możemy sprowokować wtedy niepotrzebne przetłuszczanie. Chodzi o to, aby co najmniej raz w tygodniu zanurzyć włosy w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku łyżek oleju. Może być to oliwa z oliwek, olej kokosowy, z pestek winogron, lniany, z orzechów makadamia, migdałowy i tak dalej i tak dalej, lista zdaje się nie kończyć. Oczywiście trochę go zostanie na skórze głowy, bo przecież całą zanurzamy, ale to nic, potem się to zmyje, możemy jeszcze nałożyć trochę oleju na końce. Zawijamy włosy folią i ręcznikiem i zostawiamy co najmniej na dwie godziny, a może nawet i na całą noc. Następnie myjemy włosy jak zwykle, powinny być gładkie, lśniące i zdrowe. Oczywiście efekty będą wspaniałe, jeśli nie traktujemy włosów zbyt często inwazyjnymi zabiegami koloryzacyjnymi, nie katujemy ciągłym prostowaniem i tak dalej, jeśli nasze włosy są rozjaśniane, prostowane i stylizowane, taki zwykły naturalny olej im nie pomoże, trzeba wtedy nadal używać chemii, żeby te włosy wyglądały możliwie dobrze. Znacznie jednak lepiej jest powstrzymać to kolo i dać odpocząć głowie, podciąć końcówki i starać się nie przesadzać z chemiczna pielęgnacją.

Do włosów kręconych nadaję się wszelkiego rodzaju maski, które je wygładzą. Niektóre kręcone włosy mają bardzo niejednolitą strukturę, mogą być jedynie delikatnie falowane. Kręcone włosy lubią żyć swoim życiem i tylko ten kto je posiada rozumie to, jak bardzo potrafią być nieprzewidywalne. Ich posiadaczki liczą się z tym, że każdego ranka budzą się z chaosem na głowie. Niektóre kobiety dlatego codziennie je moczą, żeby odzyskały swój kręt, bo przez noc potrafią się powyginać na wszelkie możliwe strony.

Pogoda deszczowa i dżdżysta, sprawia, że kręcą puszą się jeszcze bardziej, po nałożeniu czapki, które się na nich odciskają tracą swój kształt. Loki są kapryśne i wymagają specjalnego traktowania. ciężko je zrozumieć. Niekiedy po umyciu sprawuj się doskonale, innym razem potrafią popsuć nam humor swoim nieokiełznanym kształtem.

Można je oczywiście prostować, ale nie każda kobieta, wygląda wtedy dobrze, a po za tym prostowanie może zniszczyć, szczególnie jeśli się nadużywa prostownicy. Dobra alternatywą, na która często decydują się kobiety, mające dosyć humorów swoich włosów jest keratynowe prostowanie włosów. można powiedzieć, że polega ono na wpuszczeniu do włosa prostownicą fryzjerską keratyny, która jest naturalnym budulcem włosa. Można powiedzieć, że efektem ubocznym jest wyprostowanie włosów, mogą one nie być idealnie proste, ale wygładzenie jest widoczne. Taki efekt, może utrzymywać się przez jakieś pół roku, ważne jest, aby przez pierwsze dni nie wiązać włosów i absolutnie nie moczyć, trzeba tez później używać odpowiednich kosmetyków do mycia, ale o tym powie fryzjerka, czego używać i w jaki sposób. Nie wiem czy użycie zwykłego szamponu i odżywki może mieć szkodliwy wpływ na takie wyprostowane włosy. Może ewentualnie skrócić efektywność zabiegu do czterech miesięcy. Nie jest to jednak tanie, keratynowe prostowanie w zależności od miasta i długości oraz gęstości włosów może kosztować od 400-800 zł.

Warto przemyśleć czy w naszym wypadku nie byłoby to korzystne. Warto zaznaczyć, że nie dowiedziono szkodliwości keratynowego prostowania, wręcz przeciwnie, ponieważ używany jest przy tym naturalny budulec włosa wywołuje to efekt pozytywny. Fakt, że rezultat jest aż na pół roku również jest wielką zaletą. Potem włosy odrastają i można znowu przeprowadzić zabieg lub się wstrzymać. Można również zrobić to samodzielnie używając własnego sprzętu i kupując produkty, koszt będzie podobny, tylko jeśli nam się spodoba kolejne razy wychodzą bardzo tanio i kosztują jedynie odrobiną czasu u fryzjera za każdym razem trzeba płacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here