używane ubrania
fot. pexels.com

Zakupy online są mega wygodne i coraz bardziej popularne. Wiele osób przekonuje się też do tego, aby kupować odzież używaną, z drugiej ręki. Jeśli Ty też to praktykujesz to poznaj kluczowe zasady i przestrogi, które uchronią Cię od oszustw.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jak-bezpiecznie-robic-zakupy-przez-internet-uwazaj-na-oszustow/

Tego się nie bój!

Zanim opowiemy Ci o podstawowych błędach popełnianych przy zakupach odzieży używanej online, to warto zaznaczyć jakie działanie w tym kontekście jest bezpieczne. Otóż kupując ubrania z drugiej ręki ze sprawdzonych źródeł, np. ze specjalnych serwisów czy aukcji nie masz się co obawiać, ponieważ tam funkcjonuje specjalny regulamin i serwisy bardzo mocno dbają o bezpieczeństwo zakupów. Oczywiście też nie jest tak, że daje to 100% gwarancji, że nigdy nie napotkasz na niefajną sytuacją i ktoś Cię nie oszuka, natomiast kupowanie używanych ubrań z dedykowanych do tego serwisów jest na pewno bezpieczniejsze. Warto też zwrócić uwagę na to, że jeśli na takim serwisie ktoś Ciebie oszuka, to serwis wyciągnie z tego konsekwencje u tej osoby, która Cię oszukała, więc nie musisz się martwić, że ktoś będzie dalej oszukiwał lub nie znajdziesz tej osoby. Serwisy proszą o pozostawienie danych, więc mogą mimo wszystko z taką osobą się skontaktować.

Na co uważać robiąc zakupy online?

  • Jeśli jednak kupujesz ubrania używane bezpośrednio od jakiejś osoby, a nie za pośrednictwem dedykowanego do tego serwisu, to pamiętaj o tych kilku kwestiach. Przede wszystkim sprawdź tę osobę. Wpisz w wyszukiwarce, na różnych grupach i forach sprzedażowych imię i nazwisko tej osoby. Być może ktoś już kiedyś miał problem z zakupami u niej i napisał o tym. Warto korzystać z takiej wiedzy. Czasem 5 minut takiego researchu może nam zaoszczędzić dużo pieniędzy i złości.
  • Dodatkowo, jeśli kontaktujesz się z kimś kto ma nick, zamiast imienia – koniecznie poproś daną osobę o pełne imię i nazwisko. Po nicku niestety nikogo później nie znajdziesz. Zwróć też uwagę, jeśli kupujesz coś od kogoś przez social media – czy ma prawdziwy profil, czy widać tam znajomych, zdjęcia. Jeśli profil jest wiarygodny i widzisz, że ktoś rzetelnie prowadzi swój profil to zdecydowanie jest to wiarygodne.
  • Możesz również umówić się na kupno z zapłatą dwuetapową. Część przed wysyłką, a pozostała kwota po otrzymaniu produktu. To również zabezpiecza przed ewentualnym oszustwem.
  • Innym sposobem jest też zakupienie produktu od ręki, na żywo. Dzięki temu nie ma szans, że ktoś Cię oszuka. Produkt możesz zobaczyć, płacisz za niego i od razu otrzymujesz go.

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/zestawy-i-stylizacje-ktore-nie-wychodza-z-mody/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here