Manicure japoński

Manicure japoński jest znany od ponad 400 lat. Ostatnio zyskuje coraz większą popularność. Większość salonów kosmetycznych oferuje w swojej ofercie ten zabieg kosmetyczny. Zabieg ten jest nie tylko zabiegiem upiększającym, ale także regenerującym.

Polecany jest on dla osób, które mają łamliwe i kruche paznokcie lub po zdjęciu manicure hybrydowego. Sam zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty z witaminami i minerałami, które powodują wzmocnienie rozdwajających się i zniszczonych paznokci. W manicure japoński stosuje się naturalne składniki. W paście znajdują się witaminy A i E, krzemionka z Morza martwego czy pyłek pszczeli. Efekt tego zabiegu to gładkie i błyszczące paznokcie.

Po zabiegu nie zaleca się malowania paznokci w ciągu najbliższego tygodnia, ponieważ można zniszczyć efekt manicure. W celu uzyskania trwalszego efektu zabieg można postarzać. Najlepiej od trzech do czterech razy w odstępie tygodnia. W salonie kosmetycznym manicure japoński to koszt od 60 do 100 złotych. Jednak wiele kobiet decyduję się o zrobieniu manicure japońskiego w swoim własnym domu. Nie jest to zabieg trudny w wykonaniu. Na rynku są dostępne zestawy do tego zabiegu, można go jednak skompletować samemu. W takim zestawie znajduje się pilniczek, drewniana szpatułka, pasta, puder oraz polerka.

W celu zrobieniu manicure japońskiego należy spiłować paznokcie, odsunąć skórki. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia pilniczkiem. W tym etapie następuje odsłonięcie kanalików prowadzących w głąb płytki, przez które wnikają witaminy i minerały z pasty. Po zmatowaniu należy dokładnie wmasować pastę w płytkę. W celu zatrzymania pasty powinno się zaaplikować i wmasować puder, który ma właściwości nabłyszczające. Wcieranie pasty i pudru należy wykonywać, specjalną polerką, w jednym kierunku. Manicure japoński można wykonywać w zależności od potrzeb. Kiedy zauważymy, że nasza płytka paznokcia jest osłabiona, krucha i łamliwa ten zabieg będzie idealnym rozwiązaniem. Przywróci blask i piękno naszym paznokciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here