Pielęgnacja włosów

Jak dbać o włosy, aby były zdrowe i piękne? Nad tym zastanawia się w końcu wiele kobiet. Która z nich nie marzy o doskonałej czuprynie bujnych włosów? Oczywiście, aby mieć takie włosy, konieczna jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. To dlatego włosy pielęgnacja to jedna z ważniejszych kwestii, które poruszają kobiety, a odpowiedzi na to, jak odpowiednio pielęgnować włosy szukają, zarówno w internecie, jak i u swoich zaufanych fryzjerów. Na całe szczęście warto zastosować się jedynie do niektórych zaleceń, aby na stałe cieszyć się włosami jak z okładek czasopism fryzjerskich. Kto w to nie wierzy, koniecznie powinien spróbować polecanych metod i zobaczyć, jak jego włosy zmienią się na przeciągu już nawet kilku tygodni. Zmiana, z całą pewnością będzie zauważana, a włosy od razu zbiorą bardzo dużo komplementów i będą tematem rozmów najbliższych kobiet z okolicy. W końcu zadbane włosy to jak najbardziej wizytówka każdej zadbanej, nowoczesnej kobiety tych czasów. Na to jak wyglądają włosy i w jakiej są kondycji, wpływ ma zdrowa dieta oraz produkty, po które sięga się w ciągu dnia. Oczywiście także suplementy, uzupełnianie witamin, a także odpowiednie kosmetyki do włosów, najlepiej tylko te naturalne i z wyższej półki, tak aby nie zaszkodzić włosom. Nie każda kobieta wie o tym, że to właśnie bardzo często źle dobrane kosmetyki do włosów tak negatywnie wpływają na ich wygląd i sprawiają, że włosy nie mają blasku, a fryzura jest oklapnięta. Wymiana szamponów, masek oraz odżywek może tutaj naprawdę bardzo wiele zmienić. Warto to sprawdzić na samym sobie.

Jak myć włosy, a także przede wszystkim, czym je myć, aby zawsze były w nienagannym stanie i nie zostały obciążone?

W internecie znaleźć można bardzo wiele poradników na temat tego, w jaki sposób prawidłowo myć włosy. Warto jednak pamiętać o tym, że to co sprawdzi się u jednej osoby, niekoniecznie musi być odpowiednie dla drugiej. Mimo to warto poznać jakieś podstawowe normy i na swoim przykładzie ocenić ich skuteczność i odniesienie do rzeczywistości. Włosy pielęgnacja to w końcu bardzo ciężkie zagadnienie, któremu zgłębienia na pewno warto poświęcić nieco więcej czasu. Oczywiście, jeśli chce się, aby włosy zachwycały swoim wyglądem, nie puszyły się, nie przesuszały, ani co gorsza, nie łamały się!
Są kobiety, które muszą myć włosy codziennie, ale przecież są i takie, które spokojnie myją włosy raz na kilka dni i kompletnie nic się z nimi nie dzieje. Nie przesuszają się, ani nie przetłuszczają! Jest to jednak rzadkość. Zazwyczaj włosy trzeba jednak myć przynajmniej raz na dwa dni, aby zachować odpowiedni poziom higieny osobistej. Najlepiej samemu na podstawie obserwacji swojej skóry głowy, ocenić jak często włosy potrzebują odświeżenia. U każdego wygląda to inaczej. Różni ludzie mają w końcu różne potrzeby.
Co ważne i o czym warto mówić i pamiętać zawsze i wszędzie, do mycia używamy szamponu dobranego do skóry głowy, a nie tak jak większość ludzi uważa, szamponu dobranego do typu włosów. Jest to ogromny błąd, który może kosztować nas właśnie wyglądem i świeżością włosów. To w końcu szampon ma bowiem przede wszystkim oczyścić skórę i sprawić, że nie będzie się ona przetłuszczać. U nasady włosów zatrzymuje się bardzo dużo pozostałości po produktach do stylizacji, a także zanieczyszczeń dnia codziennego, takich jak kurz, czy drobnoustroje. Odpowiednio umyta skóra głowy sprawi, że włosy od razu odżyją i lekko się uniosą. W końcu to właśnie zanieczyszczenia oraz sebum gromadzące się przez cały dzień, sprawiają, że włosy wydają się oklapnięte i pozbawione witalności.
Ważna jest także sama technika mycia włosów, o czym też nie każdy wie i nie każdy stosuje się do zaleceń, jakie wydają dobrzy fryzjerzy oraz kosmetyczki, a na pewno warto to robić, jeśli chce się, żeby pielęgnacja włosów faktycznie była skuteczna.
Ważna jest tutaj więc odpowiednia technika mycia samych włosów. Szamponem najlepiej postarać się o mycie tylko skóry głowy. To niesamowicie ważne i nie wolno tego kroku pod żadnym pozorem przeskakiwać! Wystarczy po prostu delikatnie, opuszkami palców, lekko wmasować szampon w skórę głowy. Najgorszym co można zrobić dla swoich włosów to umycie całej ich długości właśnie szamponem. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą włosy długie i bardzo długie, o które dbało się przecież tyle lat, aby urosły do swojej aktualnej długości. Dlaczego tak łatwo zniszczyć włosy szamponem i to w dodatku jeszcze wtedy, gdy wciera się go mocno w same włosy? Warto wiedzieć o tym, że mokre włosy mają odchyloną łuski, które bardzo łatwo jest uszkodzić poprzez tarcie i energiczne pocieranie. Na mokrych włosach bardzo łatwo uzyskać kołtun, który bardzo trudno później usunąć i często okazać się może na przykład, że takie włosy wręcz trzeba ściąć! Włosy pielęgnacja wymaga też tego, aby najlepiej i w miarę możliwości, myć włosy dwukrotnie, aby dokładnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia i mieć pewność, że sebum zostało usunięte z powierzchni skóry. Warto też pamiętać o używaniu raczej letniej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here