Preparaty na wypadanie włosów

Wypadające włosy to koszmar dla osób cierpiących z tego powodu. Dla kobiet jest to sytuacja jeszcze bardziej stresująca niż dla mężczyzn. Głównie z tego powodu, że wielu mężczyzn goli swoje głowy i tym sposobem nie widać, że stracili wiele włosów. A tym bardziej, że obecnie istnieje moda na ogolone u mężczyzn głowy. Jednak, co do kobiet, to bardzo rzadko można spotkać kobietę z ogoloną głową, która wykonała to dobrowolnie. Owszem często się to zdarza u kobiet będących po terapii chemicznej stosowanej w chorobach nowotworowych. Ale to zupełnie inna sprawa. Bo tu nie chodzi o chorobę, lecz o dobrowolne zgolenie włosów. Najczęściej ma ono miejsce u gwiazd estrady i u aktorek, które przygotowują się do takiej roli, która tego wymaga.
W przeciwnym wypadku żadna kobieta nie goli sobie głowy. Wręcz przeciwnie każda kobieta ubolewa nad wypadaniem włosów. Preparaty na wypadanie włosów mogą pomóc, ale nie zawsze pomagają, bo powodem są różne choroby. U mężczyzn najczęstszym powodem wypadania włosów jest nadmiar testosteronu. Oni także dość boleśnie przeżywają zjawisko wypadania włosów, lecz zapewne mniej niż kobiety. Ogólnie to mężczyźni też pragną posiadać zdrowe, mocne i gęste włosy Lecz w czasach współczesnych, to niestety rzadkość. Prawie każdy mężczyzna nawet bardzo młodu, bo po dwudziestym roku życia doświadcza kłopotów związanych z kondycją włosów.
Nasze włosy rosną średnio 1 centymetr na miesiąc, a więc 12 centymetrów na rok. Oczywiście w zależności od ich kondycji oraz od wieku posiadacza włosów. Najszybciej rosną pomiędzy szesnastym, a dwudziestym czwartym rokiem życia.
To, że każdy z nas traci włosy jest zjawiskiem normalnym. Gdyż jest to naturalna selekcja starych i zniszczonych włosów. Lecz, gdy tracimy ich za dużo, to już może świadczyć o chorobie włosów i skóry głowy.
Jakie są choroby włosów i skóry ? Do chorób tych zaliczamy łysienie łojotokowe, łysienie plackowate, grzybicę, siwienie, choroby ropne, choroby pasożytnicze i łupież.
Preparaty na wypadanie włosów mają za zadanie nadać im trwałości, to znaczy wzmocnić je tak, aby były odporne na działanie czynników mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Jak również sprawić, aby nasze włosy były elastyczne. Aby pod wpływem warunków atmosferycznych nie traciły elastyczności i nie zmieniały kształtu.
Jakie są przyczyny wypadania włosów? Najczęstszym powodem wypadania włosów jest niewłaściwe ich traktowanie. A więc używanie nadmiernej ilości kosmetyków do włosów, częste stosowanie zabiegów kosmetycznych na włosach. Lecz nie tylko. Ponieważ jest to także zbyt mocne upinanie włosów. Jak również wystawianie skóry głowy na zbyt długie działanie promieni słonecznych. Wówczas doprowadzamy do uszkodzenia nie tylko samego włosa, ale także skóry na głowie. Poza tym złe szczotkowanie lub czesanie, używanie suszarek, lokówek, prostownic. Wiele kobiet traci część swoich włosów w okresie ciąży lub zaraz po porodzie. A starsze kobiety w okresie menopauzy. Gdyż w jednym, jak i w drugim przypadku dużo do powiedzenia mają hormony i zmiany zachodzące w organizmie. Włosy nasze wypadają także z powodu niewłaściwego odżywiania. Zła dieta oznacza niedobór potrzebnych dla naszego zdrowia witamin i minerałów.
Włosy nasze, aby były zdrowe i mocne wymagają od nas uwagi. Nie możemy traktować ich byle jak i oczekiwać, że będą zdrowe i piękne. Co prawda, że w dużej mierze kondycja naszych włosów zależy od uwarunkować genetycznych. Ale nie możemy wszystkiego składać na genetykę. Co najwyżej w połowie. A druga połowa zależy od nas samych.
Czym jest włos? Włos jest nitkowatym, zrogowaciałym i wyspecjalizowanym wytworem naskórka. Występuje on wyłącznie u ssaków.
Włos zbudowany jest z twardej i spoistej keratyny. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną. Melanina nadaje kolor naszym włosom. Keratyna wytwarzana jest w naskórku. Zbudowana jest ze związków siarki i azotu. Chroni ona naskórek przed szkodliwymi działaniami z zewnątrz, jak i przed urazami mechanicznymi.
Każdy włos składa się z łodygi, korzenia, otoczki, cebulki i brodawki. Włosy u ludzi mają różne kolory. Wśród nich rozróżnia się włosy blond, włosy brązowe, włosy czarne i włosy rude. Wspomniana melanina nadaje kolor nie tylko naszym włosom, ale także i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika. jest nim barwnik ziarnisty i barwnik rozproszony. Im więcej barwnika rozproszonego, tym włosy są jaśniejsze. Natomiast im więcej barwnika ziarnistego, ty kolor włosów jest ciemniejszy.
Gdy włosy wyglądają zdrowo, a więc nie wypadają, są mocne, błyszczące, elastyczne, to wówczas świadczą o ogólnie dobrej jakości biologicznej organizmu. Lecz, gdy są w złej kondycji, wychodzą, są matowe, nie są mocne, to wszystko może być powodem złej kondycji organizmu człowieka.
Niemalże każda z kobiet lubi długie włosy. Choć są i takie kobiety, które lubią długie włosy u kogoś, ale niekoniecznie u siebie. I dlatego zawsze posiadają krótkie włosy. Lecz większość pań lubi długie włosy, gdyż kojarzą się one z atrakcyjnością. A atrakcyjność bardzo podnosi poczucie własnej wartości. Dlatego wiele kobiet ma długie włosy. Bo w nich czuje się dobrze i bardziej kobieco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here