Profesjonalne maski do włosów- jak wybrać

Jak wybrać profesjonalne maski do włosów? W końcu jest to bardzo trudna sprawa. Każdy rodzaj włosów potrzebuje trochę czegoś innego i warto dopasowywać je właśnie do konkretnych potrzeb użytkownika. Warto wiedzieć jednak wcześniej jakie maski mają jakie działanie i na jakiej podstawie dobierać je do konkretnych włosów, a nie zawsze jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim dobierając profesjonalne maski do włosów, przyda się także wiedza o samych włosach i ich strukturze. Dobrze też udać się na specjalne badania do specjalisty od włosów, który bez problemu oceni ich stan i zaproponuje produkty, które pozytywnie na nie wpłyną. Dzięki takiej kuracji odpowiednio dobranymi odżywkami, bez wysiłku można osiągnąć doskonały i zamierzony efekt.

Jaką odżywkę dobrać do włosów i przede wszystkim w jaki sposób ją stosować w prawidłowy sposób, nie szkodząc tym samym stanowi swoich włosów?

Na samym początku warto od razu wspomnieć o tym, że dobrą odżywkę, jak i maskę, choć maska i odżywka to rzeczy praktycznie takie same i różni je jedynie sposób aplikacji, dopasowujemy do rodzaju, a także kondycji konkretnych włosów. Dobrze dobrana i prawidłowo aplikowana maska, praktycznie po kilku użyciach poprawi już stan włosów, a także co bardzo ważne dla wielu kobiet borykających się z problemem przesuszających się włosów, a tym samym łamiących się, nawilży je dogłębnie, zregeneruje ubytki, ale przede wszystkim też sprawnie pozamyka łuski, które zostały naturalnie rozchylone podczas mycia. Dzięki temu właśnie włosy tak pięknie odbijają światło, a ich właścicielka spokojnie może zbierać komplementy dotyczące ich niewątpliwego blasku. Co jeszcze takiego można powiedzieć o maskach do włosów? Na pewno to, że stosujemy je podczas każdego mycia i nie wolno tego przeskakiwać, jeśli chce się, aby efekt utrzymywał się na długi czas. Jak aplikować samą maskę? Oczywiście warto zdawać sobie z tego sprawę, aby móc robić to poprawnie. Maskę zawsze nakłada się na wilgotne włosy. Zazwyczaj ma ona konsystencję lekko lepkiej i przywierającej do włosów papki. Warto rozetrzeć ją lekko w dłoniach lub po prostu od razu aplikować na włosy. Warto nakładać ją w kierunku od góry ku końcówkom włosów, aby nie zaburzać ich struktury, nie szarpać ich, ani nie otwierać niepotrzebnie ich łusek. W przypadku włosów krótkich, spokojnie taką maskę można nałożyć na całą długość włosów. Trochę inaczej jest w przypadku pań z długimi włosami. W takim więc razie, przy długich włosach wystarczy po prostu wmasować odżywkę na 2/3 ich długości, ponieważ nie warto obciążać długich włosów dodatkowymi produktami u nasady. Zazwyczaj tam włosy są bardzo mocne i nie potrzebują jeszcze więcej specjalistycznej pielęgnacji. Taką maskę zawsze zostawia się na włosach na określony na opakowaniu okres czasu. Zazwyczaj jest to jednak jedynie kilka minut. Po tym czasie należy spłukać taką maskę chłodną, ale nie lodowatą wodą. Zarówno bardzo zimna, jak i bardzo ciepła woda szkodzi włosom. Niektórzy uważają, że negatywne działanie ma jedynie woda gorąca, ale jak najbardziej nie jest to prawdą. Także woda lodowata może negatywnie wpłynąć na budulec włosa. Warto więc stosować wodę adekwatną do potrzeby danego rodzaju włosa. Dlaczego dokładne spłukanie włosów letnią wodą jest tak istotne? Bardzo negatywne może być w skutkach pozostawienie preparatu na dłużej. Resztki maski mogą zepsuć się na włosach podczas na przykład nocy i stać się doskonałą pożywką dla bakterii i drobnoustrojów, co na pewno nie byłoby mile widziane. Dodatkowo tego typu produkty pozostawione na włosach zbyt długo, obciążają je i sprawiają, że skóra głowy zaczyna się znacząco przetłuszczać. Pozostawianie masek na całą noc może być bardzo szkodliwe i warto o tym pamiętać, ponieważ bardzo dużo osób uważa, że im dłużej pozostawi taką maskę na włosach, tym lepsze będzie ona miała działanie. Oczywiście w żadnym stopniu nie jest to prawda.
Profesjonalne maski do włosów potrafią idealnie wpłynąć nawet na włosy w bardzo słabym stanie. To dlatego polecane są przez fryzjerów, którzy na co dzień do czynienia mają z osobami, które zniszczyły sobie włosy suszarkami, lokówkami, prostownicami, czy też trwałą koloryzacją. To głównie dla nich przeznaczone są produkty do profesjonalnej pielęgnacji włosów, ponieważ są to włosy, które wymagają już specjalnej troski i pielęgnacji. Nakładanie na nich masek może naprawdę ogromnie pomóc. Oczywiście trzeba być jednak bardzo systematycznym, a co więcej, nie oczekiwać cudów po jednym dniu. Takie maseczki zazwyczaj zaczynają działać po upływie kilku tygodni. Warto też pamiętać o tym, aby po zobaczeniu pierwszych efektów, nie zrezygnować z nich tak łatwo. Efekt owszem może być widoczny, ale z całą pewnością potrzebuje wsparcia, aby cały czas się utrzymywać. Nakładanie masek zależne jest od tego, jak często myje się głowę. Na pewno jednak warto wykonywać taki zabieg po każdym myciu włosów, ponieważ woda z kranu potrafi naprawdę obciążyć włosy i przesuszyć je lub paradoksalnie, zwiększyć ilość wydzielanego sebum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here