Przedłużanie rzęs i ich pielęgnacja

Większość kobiet, bez względu na wiek, marzy o długich i gęstych rzęsach. Nic w tym dziwnego, każda chciałaby być piękna i powabna, a właśnie oczy i ich idealna oprawa, najbardziej dodają uroku i kobiecości. Dlatego też panie stosują różnorodne dostępne sposoby, aby wydłużyć i zagęścić rzęsy.

Domowe sposoby na piękne i zdrowe rzęsy

Wśród wielu domowych sposobów na piękne rzęsy, warto wymienić regularne stosowanie olejku rycynowego. Ta w pełni naturalna substancja pochodzenia roślinnego, stosowana jest nie tylko w formie odżywki do rzęs, ale również jako preparat wzmacniający włosy i paznokcie. Olejek rycynowy zastosowany na rzęsy przynosi wspaniałe rezultaty:
– wspomaga wzrost rzęs,
– zagęszcza je, pogrubia i wzmacnia,
– zapobiega ich wypadaniu, hamuje kruszenie,
– przyciemnia rzęsy i nadaje im blask,
– regeneruje je przy regularnym stosowaniu tuszu i henny.
Pierwsze efekty stosowania olejku rycynowego można zauważyć już po tygodniu, warto jednak stosować go dłużej, by utrzymać rezultat.
Regularne stosowanie to podstawowa zasada, gdy chodzi o olejek rycynowy. Najlepiej nakładać go na rzęsy przy pomocy starej szczoteczki po wyschniętym tuszu, uważając, aby nie dostał się do oczu, ponieważ może je podrażnić. Jeżeli jest za gęsty, można lekko ogrzać buteleczkę z olejkiem.
Olejek jest delikatnym i bezpiecznym dla zdrowia kosmetykiem, ale jak każda substancja, może wywoływać niepożądane reakcje, takie jak opuchnięcie wokół oczu, łzawienie, swędzenie w okolicy rzęs czy podrażnienie spojówek. Dlatego warto sprawdzić, czy nam odpowiada.

Serum i odżywki do rzęs
W drogeriach i sklepach internetowych można znaleźć mnóstwo kosmetyków, stymulujących wzrost rzęs i nadających im gęstości. Zawierają one często kwas hialuronowy, wygładzający włoski, prowitaminę B5, której zadaniem jest poprawianie struktury włosa i wzmacnianie go oraz alantoinę, która łagodzi podrażnienia. Do tych preparatów dodaje się również bimatoprost, którego działanie, przypominające naturalne prostaglandyny, przyspiesza wzrost rzęs Serum nakłada się za pomocą wygodnego aplikatora na nasadę rzęs.

Nie należy również zapominać o regularnym masażu powiek u nasady rzęs. Taki masaż stymuluje ich wzrost.

Bardzo istotna dla pięknego wyglądu rzęs jest odpowiednia dieta. Żaden bowiem kosmetyk nie pomoże, jeżeli nie zadba się o kondycję od środka. Gęste i długie rzęsy wymagają diety bogatej w kwasy tłuszczowe omega 3, białka oraz witaminy A, E i B. Natomiast wyrzucić z niej należy nadmiar cukru, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Unikać też trzeba przetworzonej żywności i warzyw zawierających szczawiany, które ograniczają wchłanianie wapnia i cynku.

Oczywiście umiejętny makijaż również może sprawić, że rzęsy będą długie i pogrubione. Gwarantuje to zastosowanie nowoczesnych kosmetyków, które nie tylko nie sklejają włosków i ich nie obciążają, ale także często posiadają dodatkowo serum stymulujące ich wzrost.

Przedłużanie rzęs – czy warto?

Codzienne zabiegi kosmetyczne, związane z pielęgnacją i tuszowaniem rzęs, a potem zmywaniem makijażu, są bardzo czasochłonne, dlatego wiele kobiet decyduje się na przedłużenie rzęs u kosmetyczki. Metoda ta ma wiele zwolenników i przeciwników. Ci drudzy uważają, że takie rzęsy wyglądają nienaturalnie i że doczepianie sztucznych rzęs, niszczy własne. Oczywiście najczęściej tak nie jest, wszystko bowiem zależy od jakości wykonania zabiegu. Panie, które skorzystały z zabiegu przedłużania rzęs, są bardzo zadowolone z ich naturalnego wyglądu. Doceniają również fakt, że tuż po wstaniu z łóżka wyglądają pięknie i są gotowe do wyjścia, bez konieczności codziennego makijażu.

Metody przedłużania rzęs

Jest kilka metod przedłużania rzęs. Najpopularniejsza jest metoda 3:1, polegająca na przyklejaniu 3 włosków do jednej rzęsy. Często stosuje się też metodę 1:1, czyli jeden włosek do jednej rzęsy, rzadziej 4:1 czy 5:1. Dwie ostatnie metody raczej nie są polecane, gdyż efekt może być przesadzony. Najlepsze rezultaty daje pierwszy sposób, czyli 3:1.
Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonane są sztuczne rzęsy, warto wybrać jedwab. Rzęsy z jedwabiu są bardzo miękkie i wyglądają dokładnie tak, jak naturalne rzęsy.
Kolejnym etapem jest dobór odpowiedniego profilu i długości rzęs. Kosmetyczka powinna tego dokonać, biorąc pod uwagę kształt oka. Bardzo ważny jest klej do przedłużania rzęs. Dobry klej powinien wytrzymać zarówno wysoką temperaturę, jak i różną wilgotność powietrza. Dla alergików przeznaczony jest specjalny klej do przedłużania rzęs hipoalergiczny, który nie uczula. Gdy chodzi o czas wiązania, dobry klej może trzymać nawet 10 tygodni.
Bardzo wiele zależy tu od doświadczenia i umiejętności kosmetyczki. Na pewno szybkie działanie nie jest wskazane, dobrze przeprowadzony zabieg potrwa nawet do godziny.
Trzeba też pamiętać, by nie próbować samodzielnie zdejmować rzęs. Próby takiego odrywania mogą się źle skończyć. Dlatego lepiej wybrać się do kosmetyczki, która fachowo je zdejmie.

Podsumowując, należy podkreślić, że doklejone rzęsy wcale nie obciążają naturalnych, jeśli są lekkie i dobrze dobrane. Warto pamiętać, że zabieg ich przedłużania jest działaniem upiększającym, a nie zmieniającym kobietę w sztuczną lalkę z grubymi, długimi i posklejanymi rzęsami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here