Zbyt częste suszenie może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów
fot. Pixabay.com

Zdrowe, zadbane włosy to nie tylko nasza wizytówka, ale przede wszystkim dowód na to, że nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, a my cieszymy się dobrym zdrowiem. Dlatego też, kiedy włosy zaczynają wypadać w nadmiarze, martwimy się i chcemy poznać tego przyczynę. Dlaczego nadmiernie wypadają włosy? Zapraszamy do lektury! 

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-najczestsze-przyczyny/

Nadmiernie wypadają ci włosy? Przeanalizuj swój styl życia

Stres, nieprawidłowa dieta, brak snu, ogólne wyczerpanie organizmu. Jeśli możesz się pod tym podpisać, a garściami wyciągasz włosy ze szczotki, czas na zmiany! Zadbaj o to, aby właściwie się odżywiać, wysypiać i poszukaj dla siebie odpowiednich form relaksacji, a już po kilku dniach zauważysz zmiany.

Zbyt często lub zbyt drastycznie stosujesz diety? Odchudzanie się jest niemal Twoim sposobem na życie? Pamiętaj, że radykalnie eliminując ze swojej diety niektóre składniki pokarmowe lub ograniczając ich spożycie, możesz poważnie zaburzyć podaż mikro- i makroelementów, niezbędnych do właściwego funkcjonowania całego organizmu, w tym także skóry głowy.

Nadmierne wypadanie włosów może być także związane z nałogowym paleniem papierosów i toksynami, które w jego wyniku dostają się do naszego organizmu. Warto też przeanalizować, czy nie przesadzamy ze zbyt częstym farbowaniem włosów, nadużywaniem lokówki, suszarki czy prostownicy. Mechaniczne uszkodzenie włosów może również zwiększyć ich wypadanie.

Skóra głowy a wypadanie włosów w nadmiarze

Zbyt sucha skóra głowy bywa często przyczyną szybkiej utraty dużych ilości włosów. Warto zadbać o jej właściwe nawilżenie. Pomogą w tym dostępne w drogeriach i aptekach kosmetyki pielęgnacyjne. Jeśli jednak mamy poważniejsze wątpliwości co do stanu naszej skóry na głowie, pomocna może okazać się wizyta u specjalisty. Dermatolog lub trycholog odpowiedzą na wszelkie nasze pytania i pomogą rozwiązać problemy.

Ciężką do zwalczenia chorobą skóry głowy jest grzybica. Jej występowanie może prowadzić do tak zwanego łysienia plackowatego, które charakteryzuje się występowaniem na głowie pustych przestrzeni, placków, których nie porastają żadne włosy.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej a nadmierne wypadanie włosów

Hormony odgrywają niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Nic więc dziwnego w tym, że jeśli produkcja hormonów nie jest ustabilizowana, ma to także wpływ na stan naszych włosów. Jednym z czynników, które często prowadzą do nadmiernego wypadania włosów jest nieprawidłowa praca tarczycy. Nadczynność lub częściej jej niedoczynność powoduje wiele uciążliwości i ma ogromny wpływ na stan naszych włosów.

Ponadto nadmierny i długotrwały stres, największy wróg ludzi żyjących w XXI wieku, prowadzi do wielu chorób. Ma wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Produkowany w nadmiarze hormon stresu, zwany kortyzolem, znacznie obniża siłę naszych włosów i powoduje ich nadmierne wypadanie.

Zobacz też: http://www.enklawaurody.pl/poznaj-przyczyny-tradziku-i-zwalcz-go-skutecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here