Szampon głęboko oczyszczający

Szampon głęboko oczyszczający przeznaczony jest do pielęgnacji i usuwania pozostałości po produktach do stylizacji fryzur. Szampon pozwala również na oczyszczenie skóry głowy oraz włosów z zanieczyszczeń i brudu, pojawiających się na włosach podczas wykonywania codziennych czynności. Czym są szampony głęboko oczyszczające i jaki mają skład?

Skład szamponów głęboko oczyszczających

Dzięki składnikom, wchodzącym w skład szamponów, zyskują one właściwości głęboko oczyszczające. Jednym ze składników budujących strukturę szamponu są siarczany (SLES, SLS, ALES). Siarczany należą jednak do składników mocno inwazyjnych, lecz najskuteczniejszych. Oprócz szamponów na bazie siarczanów powstały produkty o łagodniejszej strukturze takiej jak:
– betaina koksowa
– glukozyd decylowy.
Składniki te, podobnie jak siarczany, posiadają wysokie właściwości oczyszczające. Tym co różni produkty jest jednak siła oczyszczania włosów oraz pozostały skład produktu. Dzięki różnej sile oczyszczania szampony dzielimy na te do użytku codziennego oraz co głębokiego oczyszczania skóry głowy oraz włosów.

Szampony oczyszczające do użytku codziennego

Do szamponów oczyszczających przeznaczonych do codziennego użytku należą między innymi szampony przeciwłupieżowe, produkty do włosów przetłuszczających się oraz mieszanych, jaki i szampony nadające włosom objętości. Szampony oczyszczający o delikatniejszym składzie (na bazie betainy koksowej czy glukozydu decylowego) używać można tak często, jak tego potrzebujemy. Dzięki nieobciążającej formule, szampony te są bezpieczne dla włosów, jednak przy dużych zabrudzeniach są mniej skuteczne. Jeśli zachodzi konieczność głębokiego oczyszczenia skóry głowy oraz włosów lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z szamponów na bazie siarczanów.

Szampon głęboko oczyszczający

Głębokie oczyszczanie włosów powinniśmy stosować raz na tydzień, zwłaszcza, jeśli na co dzień stosujemy dużo produktów do stylizacji włosów. Głębokie oczyszczanie należy wykonywać, aby dokładnie ściągnąć z włosów warstwy silikonów i innych substancji obciążających włosy. Szampon głęboko oczyszczający usuwa substancje, które występują w składzie niektórych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Są to między innymi: polimery, parafina, oleje. Szampon głęboko oczyszczający otwiera łuski włosów. Z tego powodu warto używać tych produktów przed zabiegiem regeneracji oraz nawilżania włosów. Do takich zabiegów należą: maski, silne odżywki oraz ampułki do włosów. Warto również głęboko oczyścić włosy z produktów bezpośrednio przed koloryzacją. Dzięki zabiegowi oczyszczenia włosów i skóry głowy substancje odżywcze mają ułatwione zadanie i są lepiej przyswajalne przez włosy.

Substancje chelatujące

Niektóre z szamponów głęboko oczyszczających zawierają związki, mające zdolność do wiązania się np. z jonami metali i tworzenia z nimi nowych związków. Substancje chelatujące zawierają zawierają sole sodowe (Tetrasodium, EDTA, Pentasodium pentetate, Disodium EDTA). Szampon głęboko oczyszczający zawierający sole sodowe zmiękcza wodę, którą myte są włosy i eliminuje jony metali, wiążąc wszelkie złogi mineralne, które znajdują się w twardej wodzie (metale, żelazo czy chlor). Stosując szampon głęboko oczyszczający włosy zyskują lekkości, miękkości, włosy stają się lśniące, a skóra głowy zdrowa.

Zalety szamponów oczyszczających

Głęboko oczyszczające szampony wzbogacane są zazwyczaj o dodatkowe składniki. Jednym z nich jest na przykład ekstrakt z melisy cytrynowej, który skutecznie oczyszcza i dodaje lekkości włosom. Szampon głęboko oczyszczający odświeża włosy i skórę głowy na długo, chroni naturalne pH skóry głowy oraz nie pozwala przetłuszczać się włosom na długo. Stosując regularnie szampony głęboko oczyszczające włosy stają się zauważalnie odświeżone i lekkie, a skóra głowy chroniona jest naturalnym pH. Dobre szampony nie zawierają silikonów, parabenów i barwników, które negatywnie wpływają na kondycję skóry.

Intensywne oczyszczenie i nawilżenie skóry

Szampon głęboko oczyszczający zalecany jest przez uznanych trychologów do regularnego stosowania. Zaleca się również, aby używać szampon przed zabiegami nawilżania oraz koloryzacji włosów. Jakie są efekty regularnego stosowania szamponów głęboko oczyszczających:
– oczyszczenie
– intensywne nawilżenie
– regeneracja i odbudowa.
Formuła szamponu została opracowana specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach włosów i skóry głowy wymagających intensywnego nawilżenia i regeneracji. Takimi włosami są te, poddawane częstym zabiegom koloryzacji. Szampon myje delikatnie włosy, a jednocześnie skutecznie, nawet z nierozpuszczalnych w wodzie silikonów i substancji pozostających po środkach do stylizacji włosów. Zapobiega przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów. Nadaje włosom puszystości i objętości. W celu wzmocnienia skuteczności preparatu i osiągnięcia trwałych efektów, zaleca się stosowanie w codziennej pielęgnacji odżywek. Szampon głęboko oczyszczający warto stosować równocześnie z maskami regenerującymi oraz odżywkami w sprayu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here