Włosy suche i ich pielęgnacja

Gdy nasze włosy są matowe, dość szorstkie i mocno się puszą, to powinien zainteresować nas szampon do włosów suchych. Ze względu na to, że ten typ wymaga dogłębnego i trwałego odżywienia, podczas zakupów powinniśmy się kierować szczególnymi kryteriami.
Ważne jest, by taki produkt był specjalnie dopasowany do naszego rodzaju włosów. Bardzo złym wyborem, mogą okazać się preparaty mocno oczyszczające lub przeciwłupieżowe, które spowodują spustoszenie na naszych włosach, które są delikatne i potrzebują raczej nawilżenia.
Świetną decyzją mogą okazać się produkty z dodatkiem jakiegoś olejku. Szczególnie popularne to olej kokosowy, arganowy, z awokado i wiele innych. Ponieważ, jak wiadomo, oleje mają właściwości nawilżające i odżywiające, dlatego znakomicie sprawdzą się w tej roli. Co więcej, by pogłębić ich działanie, można zastosować kuracje samym olejem na suche włosy, przed samym myciem i potrzymać go, jakiś czas na włosach. Spowoduje to, że nasze włosy zostaną dogłębnie odżywione i nawilżone. Dzięki temu zabiegowi będą się mniej puszyły. Ponadto, olejek sprawi, że włosy będą pięknie odbijały światło. Uzyskamy efekt zdrowych i pięknych włosów.
Jednak musimy liczyć się z tym, że nie każdy olej będzie pasował naszym włosom. Dlatego, konieczne będzie przetestowanie wielu rodzajów, by znaleźć nasz idealny, który nasze włosy polubią i zaakceptują.
Szampon do włosów suchych powinien spełniać doskonale swoje zadanie i odżywiać spragnione i wysuszone włosy. Niestety, poszukiwania szamponu idealnego mogą potrwać jakiś czas, jednak warto zadać sobie trud, by nasze włosy wyglądały pięknie i zdrowo.
W naszych poszukiwaniach możemy się wesprzeć o radę profesjonalisty, który pomoże nam dobrać odpowiedni preparat. Zaproponuje on nam taki produkt, który jest dostępny jedynie w salonach lub hurtowniach. Jego działanie będzie wzmocnione, ponieważ stosują go fryzjerzy w swoich zakładach.
Ponadto, aby działanie takiego szamponu było prawidłowo, ważne są kolejne kroki pielęgnacyjne, stosowane na naszych włosach.
Nieodłącznym elementem jest znalezienie bardzo dobrej odżywki, która wręcz spotęguje działanie szamponu. Niestety, bez tego produktu, nawet najlepszy szampon, może nie sprawdzić się na włosach. Odżywka powinna zawierać same składniki nawilżające i odżywiające. Ważne też jest, że musi ona pozostać jakiś czas na naszych włosach. W przeciwnym wypadku nie pokaże pełnej palety swoich zalet i po prostu się nie sprawdzi. Wystarczy już kilka minut spokojnego działania.
Szampon do włosów suchych jest odpowiedzią na wołanie naszych włosów o kapkę odżywienia i nawilżenia. Nieprawidłowa pielęgnacja, katowanie włosów oczyszczającymi produktami, może doprowadzić stan włosów do rozpaczliwego wyglądu. Mogą one niemiłosiernie się puszyć, co nie sprawia, że nie przedstawiamy się ładnie, tylko jakbyśmy wcale się nie czesali.
Z uwagi na szeroką ofertę preparatów, które specjalizują się w tym typie włosów, możemy przebierać i wybierać najlepsze dla nas opcje. Jednak może to być żmudne zajęcie i trwać dość długo.
Świetnym sposobem, gdy nasze włosy wprost dopominają się nawilżenia, jest dodanie do odżywki kolejnego kroku, jakim jest zastosowanie maski.
Produkt ten odznacza się, znacznie bogatszą formułą niż odżywka i pozwala na naprawdę duże odżywienie. Stanowi to ratunek dla włosów, które są szczególnie przesuszone lub w okresie zimowym.
Szampon do włosów suchych to pierwszy krok w pielęgnacji włosów, które potrzebują nawilżenia i odżywienia. Warto także stosować ochronę przed urządzeniami do stylizacji włosów, czyli przed prostownicą, suszarką, czy lokówką. Służą do tego specjalne preparaty, zawierające składniki, które chronią nasze włosy przed ciepłem lub wysoką temperaturą.
Koniecznie należy także zabezpieczać końcówki włosów, które są bardziej narażone na działanie różnych czynników i z reguły są mniej nawilżone niż inne części włosa. Do tego celu służą olejki lub specjalne sera, które spowodują, że nie będą się one rozdwajały.
Przy okazji suchych włosów, warto stosować gumki bez metalowych łączeń, które niesamowicie niszczą włosy i powodują spustoszenie na głowie.
Kucyk, który mocno związujemy na głowie, też nie jest odpowiednim pomysłem, gdyż nasze włosy staj się przez to słabsze i szybciej wypadają, nie wspominając, że może boleć od tego głowa.
Szampon do włosów suchych to produkt, który należy wybierać rozważnie i dokładnie czytać, co pisze na etykiecie.
Ponadto warto może rozważyć, rzadsze mycie włosów, gdy będzie oczywiście taka możliwość. Nie powinno się myć ich codziennie, gdyż może przez tę praktykę są one suche i łamliwe.
Polecaną fryzurą na noc jest luźny koczek na czubku głowy, dzięki któremu włosy nie będą się plątały i mnie wypadały.
Kolejno należy zwrócić uwagę na rodzaj szczotki, który używamy, gdyż może powoduje on, że nasze włosy są suche i łamliwe. Szczególnie polecanymi akcesoriami są te wykonane z sierści dzika. Ponadto warto przetestować, która szczotka, czy grzebień najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.
Niesamowicie ważnym elementem jest także odpowiednie cięcie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here