Za co kobiety kochają prostownice do włosów?

Piękne, grube, długie i proste włosy to marzenie prawie każdej kobiety.
Coraz więcej z nas stawia na wygodę i komfort, jaki daje prostownica do włosów. To dzięki niej możemy poskromić burzę loków, niesforne fale i pogniecione po nocy włosy. To ona sprawia, że w zaledwie kilka chwil czujemy się kobieco, elegancko i wyjątkowo. Prostownice do włosów wiodą prym nie tylko w naszych prywatnych łazienkach, ale od dobrych kilku lat świetnie sprawdzają się w salonach fryzjerskich. Jej główną zaletą jest szybkość użycia i trwałość fryzury. Dlaczego tak wiele pań nie wyobraża sobie życia bez prostownicy do włosów? Oto odpowiedź.

Po pierwsze – historia
Historia prostownicy do włosów sięga dobrych kilkudziesięciu lat. Dawniej włosy prostowano za pomocą najzwyklejszego żelazka. Taki sposób jednak nie był zdrowy dla włosów. Dzisiejszy rodzaj prostownicy wymyśliła szkocka fryzjerka Lady Jennifer Bell Schofield. Prostownica do włosów składa się z dwóch części (np. metalowych lub ceramicznych płytek) połączonych w specjalnej obudowie, rozgrzewających się do wysokich temperatur (130–230 stopni Celsjusza). To dzięki nim i temperaturze pasma włosów, które się w nich znajdują – prostują się. Prostownica parowa nagrzewa się w zaledwie kilka sekund oraz w tym samym tempie wyłącza się. Jest bezpieczna dla jej użytkowniczek, więc nie ma mowy o oparzeniach.

Po drugie – prostownica parowa
Aktualnie panie zakochały się w prostownicach parowych. Dlaczego? Prostownica parowa do prostowania pasma włosów używa ciepła i pary. Dodatkowo, ma możliwość regulacji temperatury np. (od 170 st. do 230 st. Celsjusza), dzięki czemu użytkowniczki samodzielnie mogą dostosować temperaturę do swoich włosów. Taki model prostownicy został stworzony przede wszystkim po to, by nie niszczyć włosów. Para w niej zawarta nawilża włosy oraz nie pozwala na ich przegrzanie. Ryzyko przypalenia i wysuszenia włosa jest zminimalizowane prawie do zera. Para odbudowuje i pielęgnuje włosy, nadając im blask i połysk. Włosy stają się bardziej elastyczne i odżywione. Różnorodne modele posiadają różne funkcje, dzięki czemu uzyskujemy efekt lśniących, zdrowych i zadbanych włosów.

Po trzecie – szybkie wykonanie, długotrwałe działanie
Panie uwielbiają prostownice przede wszystkim za to, iż w krótkim czasie są w stanie całkowicie zmienić wygląd swoich włosów. Dzięki szybkiemu nagrzewaniu oraz różnorodnej temperaturze – fryzura utrzymuje się na nawet kilka dni (bez potrzeby jej poprawiania). Prostownica parowa nie niszczy włosów, dzięki czemu panie nie muszą się martwić o łamliwe i suche końcówki. To inteligentne urządzenie pozwala wyczuć strukturę włosa, dzięki czemu chroni ją przez uszkodzeniami.

Po czwarte – w domu, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim
Włosy można wyprostować samodzielnie w domu, dzięki profesjonalnym sprzętom dostępnym zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dobrą prostownicę kupimy już od 100 zł. Jet to sprzęt, który użytkowany zgodnie z instrukcją posłuży swojej użytkowniczce nawet kilka lat. Prostownicy bardzo chętnie używają również fachowe salony fryzjerskie. Wykonując taki zabieg w salonie mamy pewność, iż sprzęt jest najwyższej jakości, a efekt stylizacji będzie zadowalający. Ponadto, w salonach prostowanie odbywa się dużo szybciej, ze względu na wprawę w tej kwestii fryzjerów.

Po piąte – różnorodne fryzury wykonane jedną prostownicą
Za pomocą prostownicy parowej możemy nie tylko wyprostować na gładko naszą fryzurę, ale i stworzyć wiele, innych i ciekawych stylizacji. Za pomocą prostownicy można unieść włosy u nasady, dzięki czemu fryzura staje się bardziej „bujna” i elegancka. Również, dzięki niej panie mają możliwość stworzenia delikatnych „anielskich” fal, jak i bujnych loków. Prostownica stworzy również loczki w stylu lat 60 lub delikatnie wywinie końcówki. Kilka lat temu hitem na studniówkach były fryzury w kształcie „kwadratowych fal”, które wykonywało się tylko i wyłącznie za pomocą prostownicy.

Po szóste – trendy
Obecne trendy namawiają klientki do szaleństwa w stylizacjach fryzur.
Również nadchodzący sylwester i karnawał sprzyja w eksperymentowaniu w tej kwestii. Dzięki prostownicy można stworzyć wiele ciekawych i różnych fryzur (o czym świadczą przepełnione magazyny fryzur). To ciekawe, że jedno urządzenie pozwala nam w szybki i sprawny sposób przejść od bujnych loków do gładkich włosów.

Jak wynika z powyższego, większość z nas kobiet nie wyobraża sobie codziennego ułożenia włosów bez użycia prostownicy. To ona sprawia, że w zaledwie kilkanaście minut możemy zmienić się w kobietę wampa lub niezwykle subtelną nimfę. To ona pozwala nam poskromić każdy typ włosów o każdej porze dnia (niezależnie od pogody). Dobra prostownica nie niszczy włosów, wręcz potrafi je wzmocnić i sprawić, że wyglądają na piękne, zdrowe i lśniące. Jej mały rozmiar i niewielki ciężar sprawia, że towarzyszy paniom w pracy, w podróżach służbowych czy na wakacjach. To urządzenie należy bezapelacyjnie do „must have”, które musi znaleźć się w każdej kobiecej toaletce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here