salon kosmetyczny Mokotów

Mniejsze promieniowanie słoneczne podczas jesieni i zimy sprawia, że spada motywacja, ma się gorszy humor. Jednak nie wolno poddawać się szarzyźnie! Warto wykorzystać ten czas na zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym, gdyż niektóre nich najlepiej jest wykonać właśnie w okresie zmniejszonej aktywności — słonecznej i naszej.

Dlaczego jesień i zima to najlepszy czas na wykonywanie zabiegów kosmetycznych?

Miesiące, w których promieniowanie słoneczne jest ograniczone, są najlepszym czasem na zabiegi w salonie kosmetycznym, gdzieś ryzyko powstania przebarwień po zabiegach jest o wiele mniejsze. Co prawda, promieniowanie UV wciąż oddziałuje i wciąż powinniśmy używać kremów z filtrem, ale na plus działa to, że nie przebywamy tyle na słońcu i jesteśmy cały czas zakryci ubraniami. Dlatego ta pora roku to idealny okres na depilację laserową lub mezoterapię.

Peeling chemiczny: najlepszy na zimę

Peeling chemiczny to idealny zabieg na usunięcie blizn, przebarwień i początkowych zmarszczek. Tak zwane “kwasy” to zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka za pomocą specjalnych substancji chemicznych. Nasza skóra po peelingu wymaga co najmniej tygodnia rekonwalescencji i unikania słońca, dlatego zimowe miesiące to jeden z najlepszych okresów na wykonanie tego zabiegu.

Peeling chemiczny można wykonać w domu, ale wymaga to szczególnej ostrożności. Specjaliści nie polecają wykonywania tego zabiegu, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy stosujesz się na peeling chemiczny. Przy złym wyborze stężenia kwasów może sprawić, że na naszej skórze pojawią się przebarwienia. Dlatego, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, to najlepiej odwiedź sprawdzony salon kosmetyczny. Mokotów w Warszawie to idealne miejsce, aby zacząć szukać, gdyż znajduje się tam naprawdę sporo salonów.

Mezoterapia: na skórę włosów i twarz

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry niewielkich ilości substancji odżywczych. Najczęściej wykonuje się ją w okolicach twarzy, gdyż poprawia jej napięcie i jędrność oraz doskonale ją nawilża. Mezoterapię najlepiej wykonywać właśnie podczas zimniejszych miesięcy, gdyż po zabiegu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie na skórze, a chłodniejsze powietrze przyspiesza okres rekonwalescencji.

Niewiele osób wie, ale mezoterapia jest też polecana na skórę głowy, szczególnie dla mężczyzn, gdyż zapobiega wypadaniu włosów i łysieniu. Ten zabieg poleci każdy fryzjer męski. Warszawa-Mokotów to miejsce, w którym znajdziesz specjalistyczne salony, które wykonują mezoterapię też na skórę głowy. Zabieg ten należy powtórzyć parę razy w odpowiednich, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, dlatego najlepiej je zacząć właśnie zmianą, aby zdążyć do wiosny. Należy jednak pamiętać, że ślady pozabiegowe mogą zostać na skórze nawet do 72 godzin i nie wolno wystawiać jej na słońce.

Depilacja laserowa: najlepiej wykonać ją podczas zimy

Depilacja laserowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Aby jednak była ona skuteczna, to zabieg trzeba wykonać od trzech do czterech razy na miejsce depilacji. Specjaliści zalecają wykonanie depilacji laserowej właśnie w zimę lub na jesieni, gdyż depilowana skóra kategorycznie nie może być opalona, a po zabiegu nie można jej opalać. Podczas letnich miesięcy jest praktycznie niemożliwe być przez cały okres depilacji (który trwa zazwyczaj miesiąc lub dwa) całkowicie zakrytym. Dlatego warto pomyśleć o depilacji laserowej wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here