mysz

Posiadasz albo marzysz o posiadaniu myszek? Jeśli tak, na pewno chciałbyś zapewnić im jak najlepszy zakątek do życia, pełen ciekawych rozrywek i wygodnych zakamarków. Wiedząc o tym, chcielibyśmy przedstawić ci kilka pomysłów, które możesz wykorzystać u siebie. Zainspiruj się i stwórz swoim “ogonkom” cudowne warunki.

Dlaczego myszki są tak popularne?

Myszy są coraz chętniej wybieranymi, domowymi zwierzątkami. Odznaczają się niezwykłym urokiem, są zabawne i łatwe oraz stosunkowo niedrogie w utrzymaniu. Co więcej, wymagają niewiele miejsca w pokoju, a poświęcony im codziennie czas nie musi być długi. Z tego względu chętnie wybierane są na pierwsze zwierzątko dla dziecka albo jako pupile w domach bardzo zapracowanych osób, które nie mogłyby poświęcić odpowiedniej ilości czasu na przykład psu.

Nie oznacza to jednak, że myszki nie potrzebują dobrych warunków. One też sobie na nie zasłużyły! Na szczęście jednak nietrudno je dla nich stworzyć. Zobacz, po co warto sięgnąć.

Gotowa klatka z pełnym wyposażeniem

Jeśli nie masz chęci na samodzielne wybieranie pojedynczych elementów, możesz sięgnąć po gotową klatkę, w której znalazły się już wszystkie, niezbędne akcesoria dla myszy. Świetnym przykładem takiej klatki jest Vetro Plus nature marki Comfy, która stanowi innowacyjne połączenie rozwiązań. W górnej części zamontowano klasyczną siatkę, natomiast w dolnej posiada szklaną kuwetą. Dzięki temu ograniczone zostaje niebezpieczeństwo rozrzucania przez myszy podściółki czy pokarmu po podłodze wokół klatki. Jednocześnie w tak zbudowanej klatce można umieścić naprawdę sporą warstwę ściółki, która zapewni myszom możliwość zakopywania się, co jest ich naturalnym instynktem.

Dodatkowo została wyposażona w poidełko i podajnik na pokarm, które zapewnią niezbędne do życia składniki myszkom. Umieszczony w niej domek sprawi, że będą miały kryjówkę, a kółko pozwoli im się wybiegać. Dzięki posiadaniu piętra, klatka zapewnia dużą ilość przestrzeni i możliwość umieszczenia własnych, dodatkowych akcesoriów.

Domki i zabawki

Chcąc własnoręcznie zbudować idealny domek dla swoich małych podopiecznych, warto pomyśleć o zapewnieniu im rozrywki. Myszki lubią aktywność, dlatego wszelkiego rodzaju tunele i kółka do biegania świetnie się u nich sprawdzą. Zagwarantują im zabawę i ruch, co pomoże w utrzymaniu ich w dobrym zdrowiu.

Nie bez znaczenia będą też miejsca wypoczynkowe, takie jak domki, hamaki czy półeczki, na których zwierzęta będą mogły się położyć i przytulić do siebie. Jednym z ciekawych rozwiązań może być też naturalna, pełna otworów gałąź, która posłuży jako miejsce do wspinaczki, ale też odpoczynku.

Odpowiednie jedzenie

Na koniec nie można zapomnieć o jedzeniu. Warto kupować dla myszy bogate, zróżnicowane mieszanki, a także zioła, które sprawią, że ich dieta zostanie wzbogacona  o wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Nie bez znaczenia będzie także kostka wapna, która dostarczy im tego cennego pierwiastka, a jednocześnie pomoże w ścieraniu ząbków. Na pewno chętnie z niej skorzystają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here