florystka

Na to, ile będzie zarabiał duży wpływ ma oczywiście miejsce, w którym jesteś zatrudniony. Na to wpływ będą miały też uwarunkowania rynkowe. Istotnym czynnikiem jest również Twoja pasja oraz własne zaangażowanie zawodowe. Trendy stale ulegają zmianie. Pojawiają się coraz to nowsze kompozycje oraz techniki. Roczne przygotowanie zawodowe, które oferuje szkoła policealna czy kursy dadzą nam przygotowanie praktyczne do podjęcia pracy w takim zawodzie Jakie są wymagania pracodawców co do przyszłych florystów? Ile osoba na takim stanowisku jest w stanie zrobić?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-florysta-zarobki-we-florystyce/

Jakie są wymagania pracodawców co do przyszłych florystów?

pracodawca musi posiadać pewne wymagania wobec umiejętności swoich przyszłych pracowników. Bardzo znaczące są zatem sprawne artystycznie i manualnie dłonie. Istotny jest również dobry zmysłu dotyku, ale i też węchu, a także wzrok. Zaburzenia widzenia, postrzeganie Kolorów czy rodzajów światła znacząco utrudniają pracę w takim zawodzie. W niektórych przypadkach wręcz ją dyskwalifikują. Nie wskazane jest również, jeżeli masz alergię na pyłki roślin lub stosowane przy ich pielęgnacji środki chemiczne i konserwujące. Florysta dla pracodawcy będzie dobrym pracownikiem, jeżeli potrafi samodzielnie ocenić jakość i użyteczność kwiatów znajdujących się w danej kompozycji. On również umieć je pielęgnować, wsadzić oraz pozyskiwać potrzebne do dekoracji elementy. Następnie musi wiedzieć w jaki sposób je suszyć nieumiejętnie stosować. Profesjonalny florysta powinien posiadać wiedzę z zakresu historii sztuki oraz nurtów artystycznych. Potrzebne jest również dopasowania kompozycji kwiatowej do danego stylu architektonicznego oraz charakteru danej sytuacji.

Ile jest w stanie zarobić florysta?

Mediana zarobków takiego specjalisty wynosi przeciętnie 2370 zł brutto. Jest to mediana, która oznacza, że połowa wszystkich przedstawicieli tego zawodu zarabia kwoty w przedziale 2150 zł brutto, a 2830 zł brutto. Kwoty te są bardzo uśrednione. Uwzględniają one różne formy zatrudnienia oraz działalności pracy takim zawodzie. Rynek florystyczny w Polsce przeżywa rozkwit, ale przedsiębiorcy muszą w coraz większym stopniu zmagać się z wszechobecną konkurencją. Ta oferuje coraz niższe ceny, a tym samym zarobki dla swoich pracowników.

Zobacz też: http://www.zdrowieinatura.pl/florysta-jak-wyglada-jego-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here