jaka odzież do pływania dla dzieci?

Każde dziecko już od najmłodszych lat może uczęszczać na naukę pływania. Takie zajęcia na basenie niosą za sobą same korzyści zdrowotne, wzmacniają mięśnie, korygują wady postawy, poprawiają wytrzymałość. Aby nasz maluch miał dobre warunki do nauki, należy dobrać mu odpowiedni strój kąpielowy.

Odzież pływacka juniorska – podczas jej wyboru, należy przede wszystkim kierować się funkcjonalnością. Strój kąpielowy powinien doskonale leżeć na sylwetce dziecka, a przy tym nie drażnić jego skóry. Dziewczynki zazwyczaj wybierają strój dwuczęściowy, natomiast chłopcy wygodne i elastyczne szorty lub kąpielówki.

Odzież pływacka juniorska – co wybrać?

Odzież pływacka juniorska powinna, jak każdy inny strój wyróżniać się przede wszystkim wygodą podczas noszenia oraz perfekcyjnym dostosowaniem do sylwetki dziecka. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni strój kąpielowy dla dziecka, może to uprzykrzyć mu pobyt na basenie i jednocześnie zniechęcić go do pływania.

Odzież pływacka juniorska

Strój kąpielowy dla dziecka powinien być wykonany z elastycznego, odpornego, wytrzymałego oraz niekrępującego ruchów materiału. Dodatkowo powinien być nieskomplikowany do założenia oraz zdjęcia.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się piankowe body. I zaletą jest to, że utrzymują odpowiednią temperaturę ciała oraz minimalizują ryzyko otarć i podrażnień wrażliwej skóry malucha. Większość modeli jest zabezpieczona za pomocą rzepu. Takie body jest w całości otwierane, co ułatwia dopasowanie.

Wybierając strój kąpielowy dla starszego dziecka, należy dobrać taki o zbliżonych właściwościach. Chłopcy uwielbiają komfortowe szorty lub kąpielówki. Dziewczynki z kolei, mogą wybrać albo wersję jednoczęściową, albo dwuczęściową. Podczas nauki pływania zdecydowanie lepiej sprawdzi się kostium jednoczęściowy. Dwuczęściowy lepiej zabrać ze sobą na wakacje, idealnie sprawdzi się podczas plażowania.

Wybierając odzież pływacką juniorską należy również zwrócić uwagę na design. Każdy maluch ma swój ulubiony kolor, czy wzór. Weźmy to pod uwagę, dzięki temu dziecko będzie chętniej uczęszczało na basen.

Przeczytaj też: http://www.nadwisla.pl/kurtki-i-kamizelki-sportowe-dzieciece-na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here