Oksfordy – modne buty na co dzień i od święta

0
844

Mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu. Modne ubranie, fryzura czy dodatki nie są już domeną kobiet – w męskim świecie coraz częściej obecne są światowe trendy. Ponadto w wielu branżach mężczyźni muszą wyglądać dobrze. Prawnik, przedstawiciel handlowy czy przedsiębiorca to tylko przykłady zawodów, w których dobry wygląd stanowi swego rodzaju wizytówkę. Zwieńczeniem męskiej stylizacji są obuwie, a w tej roli zarówno na co dzień, jak i od święta doskonale sprawdzają się oksfordy.

Elegancja w mieście

Eleganckie buty takie jak oksfordy https://milermenswear.com/kategoria/buty-meskie-oxfordy  mogą stanowić nie tylko dodatek do eleganckiej stylizacji, ale także jej podstawę. Nie wymagają one bowiem tego, aby zakładać do nich garnitur. Jeszcze niedawno elegancki ubiór był z nim kojarzony, dziś natomiast wystarczy marynarka i oksfordy, a mężczyzna nabiera powagi. Stylizacja ta przydaje się nie tylko w pracy, choć coraz więcej firm wymaga przestrzegania dress code nawet, jeśli pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem. Tymczasem mężczyźni, których nie obowiązuje oficjalny strój w miejscu pracy często z utęsknieniem wyczekują chwili, w której będą mogli założyć eleganckie obuwie. Panuje jednak przekonanie, że elegancka stylizacja pasuje jedynie do pracy bądź na imprezy. Nic bardziej mylnego! W czasie wolnym również warto dobrze wyglądać. Kawa na mieście, wyjście na spacer czy odwiedziny u znajomych to tylko przykłady sytuacji, w których oksfordy sprawdzają się doskonale. Sportowe buty mogą pozostać w szafie i poczekać na weekendowy wypad na łono natury bądź wyjście na siłownię. W trampach czy adidasach mężczyźni nie wyglądają bowiem tak dobrze, jak w oksfordach.

Wielkie i mniejsze wyjścia

Nie ma wątpliwości, że wybierając się na imprezę należy zadbać o to, aby strój był schludny i elegancki. Wyjątkiem są przyjęcia letnie, organizowane w ogrodzie, kiedy to możemy sobie pozwolić na luźniejszy ubiór. Zwykle jednak udajemy się na uroczystości bardziej oficjalne. Panowie zwykle borykają się z problemem dotyczącym rodzaju stroju, jaki powinni wybrać, bowiem tradycyjny garnitur nie zawsze jest konieczny. Czasami można pozwolić sobie na mniej oficjalny strój, niemniej jednak w kwestii obuwia wszyscy pozostają zgodni. Powinien on prezentować klasę mężczyzny, zatem dokonują oni najczęściej wyboru oksfordów. Muszą one nie tylko pasować do całości – zarówno kolorem, jak i stylem. Na sklepowych półkach spotkać można różne modele – od tych zupełnie klasycznych, po nowoczesne, zgodne ze współczesnymi trendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here