Sezonowa zmiana pościeli

Nadejście nowej pory roku wiąże się z odpowiednimi przygotowaniami. Latem szukamy przewiewnych ubrań i rezerwujemy wakacje, za to przed nadejściem zimy wyciągamy grube ubrania z szafy i zaczynamy bardziej dbać o odporność. W obu przypadkach nie można zapomnieć o istotnym elemencie, jakim jest sezonowa zmiana pościeli. Dowiedz się, dlaczego warto mieć osobne zestawy na różne pory roku!

Pościel na różne pory roku – dlaczego warto?

Nie można ukryć, że sen zimą, a sen latem wyglądają całkiem inaczej. W czasie mroźniejszych nocy naszym priorytetem jest komfort termiczny. Chcemy, żeby nasze artykuły sypialniane sprawiały, że będziemy czuli się otuleni i ogrzani. Latem za to staramy się unikać wszelkich dodatkowych materiałów i często śpimy bez okrycia. Nie ma jednak wątpliwości, że przez cały rok zależy nam na tym, aby było nam wygodnie. Niezależnie od miesiąca chcemy się wyspać, aby mieć energię na następny dzień. Z tego względu sezonowa wymiana pościeli jest istotna. Dzięki niej jesteśmy lepiej dostosowani do aktualnie panującej aury i możemy cieszyć się prawdziwym komfortem. Możemy też w ten sposób uniknąć różnych nieprzyjemności, takich jak przegrzanie i nadmierne pocenie się latem czy też marznięcie i złapanie przeziębienia zimą. Dopasowując pościel do temperatury za oknem, zyskujemy pewność, że będziemy mogli swobodnie się wyspać i zrelaksować. Co więcej, zmiana pościel wymaga naprawdę chwili, a jej pozytywne skutki odczuwamy przez cały czas trwania danej pory roku.

Jaka pościel na zimę?

Wiemy już, że sezonowa zmiana pościeli jest jak najbardziej wskazana. Musimy jednak upewnić się, jaki typ pościeli będzie nadawał się na lato, a jaki na zimę. Dzięki temu nie popełnimy błędu. Zmarzluchy, które zimą zawsze marzną, szczególnie powinny dowiedzieć się, jaki materiał będzie wówczas najlepszy. Pościel na zimę powinna wyróżniać się dobrą izolacją cieplną, przyjemnym, grubszym materiałem oraz przepuszczalnością powietrza. Musi zapewniać ciepło i uczucie otulenia. Warto, aby była ponadto oddychająca, ponieważ wtedy nie będziemy musieli obawiać się, że pod puszystym materiałem się nie przegrzejemy. Koniecznie zwróćmy uwagę na pościel bawełnianą, która spełnia wymienione warunki, a oprócz tego jest bardzo miła w dotyku. Świetną opcją będzie również pościel flanelowa, pod którą niezwykle przyjemnie będzie nam się położyć. Dobrym materiałem jest też oczywiście wełna, która skutecznie zapewnia ciepło, a do tego za sprawą wysokiej higroskopijności pochłania wilgoć.

Jaka pościel na lato?

Kiedy nadchodzi lato, część osób zupełnie rezygnuje z pościeli i zastępuje ją cienkim kocem lub narzutą. Jeśli jednak należy do osób, które mimo rosnących temperatur wciąż korzysta z pościeli, musimy wiedzieć, jaki jej rodzaj będzie najlepszy. Wybierajmy przede wszystkim takie artykuły, które są cienkie i przewiewne. Może być to na przykład pościel z bawełny satynowej, która ponadto gwarantuje uczucie chłodu i elegancki połysk. Równie dobrym rozwiązaniem jest pościel lniana, która jest naturalna, delikatna i niezwykle oddychająca. Pod nią na pewno się nie przegrzejemy.

Jak często prać pościel?

Kiedy wymienimy już pościel na pasującą do aktualnej pory roku, pamiętajmy o tym, że powinniśmy ją regularnie prać. To niezwykle ważne, bez względu, czy obecnie panuje lato czy też zima. Na naszej pościeli gromadzi się wiele zanieczyszczeń, z których możemy nawet nie zdawać sobie sprawy. Kurz, martwy naskórek, sierść naszego pupila… Dając pościel do prania, możemy sprawnie się ich pozbyć i zapobiec przed ich wniknięciem w strukturę materaca. Tę czynność powinni praktykować szczególnie alergicy, dla których nagromadzenie tak wielu zabrudzeń i bakterii zwiększa ryzyko na pojawienie się reakcji alergicznej. Może też odebrać komfortu wypoczynku. Jeśli chcemy skutecznie tego uniknąć, poza systematycznym praniem pościeli warto pomyśleć też o zainwestowaniu w materac, który będzie miał właściwości antyalergiczne i dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu zanieczyszczenia nie będą się gromadzić.

Nie ma wątpliwości, że zima i lato diametralnie się od siebie różnią. Nic dziwnego, że przeznaczone dla nich pościele też będą mieć różne właściwości. Latem pościel powinna być przewiewna i cienka, zimą za to musi zapewniać nam wysoki komfort i ciepło. Pamiętajmy o tym, aby wraz z nadejściem nowej pory roku dopasować do niej pościel, pod którą śpimy!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here