męska kosmetyczka
fot. pexels.com

Dziś opowiemy o podstawowych kosmetykach, jakie każdy mężczyzna powinien mieć w swojej kosmetyczce. Wcale nie chodzi tutaj tylko o kosmetyczkę zabieraną na wyjazdy, natomiast o kompletną listę kosmetyków, w jakie powinien zaopatrzyć się każdy mężczyzna!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/meska-kosmetyczka/

Kosmetyki dedykowane vs kosmetyki 3w1

Zauważ, że produkty dla kobiet są dedykowane do każdej partii ciała czy twarzy. Na rynku mamy np. puder do twarzy i pod oczy, szampon do włosów i odżywkę do włosów. U mężczyzn jest nieco inaczej jeśli chodzi o kosmetyki. Przyjrzyjmy się na przykład tym produktom do pielęgnacji, jakim jest szampon i żel – u mężczyzn zazwyczaj jest to jeden produkt, a często łączy on w sobie nie dwie, a nawet 4 funkcje (dodatkowo jako balsam, krem). Takie rozwiązanie być może i są praktyczne, ale nie są korzystne dla skóry i warto zdecydować się na odrębne produkty. 

Lista kosmetyków must have

Poniżej znajdziesz podstawowe kosmetyki, jaki powinien mieć i używać każdy facet. Część z nich może wydawać się zbędna, ale przeczytaj o nich i przekonaj się, że wcale tak nie jest.

  • Krem do twarzy – bardzo niewielu mężczyzn nawilża skórę twarzy, a jest to bardzo złe dla jej zdrowia i kondycji. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że skóra tego nie potrzebuje to wcale tak nie jest. Z czasem zwyczajnie może znacznie się przesuszać, doprowadzając do różnych komplikacji zdrowotnych. Ten krem nie musi być nie wiadomo jak oryginalny i wymyślny, a zwykły nawilżający. Tyle naprawdę wystarczy.
  • Peeling do twarzy – złuszczanie naskórka nie jest zabiegiem pielęgnacyjnym tylko dla kobiet, ale dla każdej skóry, zatem mężczyźni również powinni regularnie peelingować twarz. Zamiast gotowego kupnego produktu można postawić na domowe peelingu, np. kawa + miód. 
  • Produkt do golenia i po goleniu – te produkty to must have, o których mężczyźni nie zapominają, także można obejść się bez tłumaczenia, że jest to must have męskiej kosmetyczki.
  • Szampon i żel do mycia jako dwa oddzielne produkty. Ta kwestia została opisana już wyżej – otóż decydując się na dwa odrębne produkty mamy pewność, że zwyczajnie zadziałają lepiej.
  • Do tego można dodać perfumy, produkt do utrwalania włosów i pomadkę do ust, aby nie doprowadzić do ich nadmiernego wysuszenia.

Przeczytaj też: http://www.domkw.pl/jak-praktycznie-urzadzic-mieszkanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here