Pasemka na siwe włosy

Wraz z upływem lat, skóra traci jędrność, a włosy swój naturalny pigment. Na szczęście nie jest to sytuacja, która spędza zarówno kobietom, jak i mężczyznom przysłowiowy sen z powiek. W dzisiejszych czasach można nigdy nie być siwym, bo dostępne na rynku kosmetyki sprawiają, że pokrycie srebrnych kosmyków, nie jest już najmniejszym problemem. Pojawienie się pierwszych siwych włosów dla wielu może być szokiem. Pojawiają się one w różnym wieku i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kiedy to następuje. Mogą się pojawić u osób stosunkowo młodych, a także można spotkać osoby, które mimo dojrzałego wieku, nie mają ani jednego srebrnego włoska. Wiele zależy od genów. Jeśli członkowie rodziny bardzo szybko siwieli, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przyszłe pokolenia również będą musiały zmierzyć się z tym problemem.

Można także z łatwością zauważyć, że ci, którzy mają ciemne włosy, szybciej siwieją niż osoby, które mają włosy jasne. Ciemny blond to kolor włosów, który sprawnie maskuje pierwsze siwe włosy. Na ciemnych jest to znacznie bardziej widoczne, ale i to nie jest przeszkodą ku temu, by raz na zawsze pozbyć się takiego problemu. Na pewno nie należy się tym martwić, bo dostępne kosmetyki sprawnie maskują ten objaw, przez wielu nazywany skutkiem starzenia.

Dobrym kamuflażem są pasemka na siwe włosy. Decydując się na jasne, wręcz słoneczne kolory zdecydowanie mniej widać srebrzyste włosy. Oczywiście jest to rozwiązanie dobre dla kobiet, bo mężczyźni rzadko kiedy farbują w ten sposób swoje włosy. Wśród nich częściej spotykane jest całościowe pokrycie siwizny jednym kolorem farby i zazwyczaj jest to brąz. Blondyni rzadziej farbują włosy, a z kolei bruneci, gdy zauważają pierwszy siwy włos, od razu go farbują i niejednokrotnie nie przyznają się do tego w szerszym gronie. Nie wiedzieć czemu, wciąż jest to temat tabu i niewiele osób może pogodzić się z nieubłaganie upływającym czasem.

Na szczęście dostępność różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji włosów sprawia, że nie trzeba godzić się z faktem pojawienia się coraz większej ilości siwych włosów. Można je sprawnie maskować, a jeśli nie ma się wprawy, żeby zrobić to samodzielnie w domu, to najlepiej udać się do profesjonalnego fryzjera, który posłuży dobrą radą, a przede wszystkim odpowiednimi umiejętnościami. Niektórzy decydują się na całościowe pokrycie włosów danym kolorem farby. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że przy takim działaniu odrost jest znacznie bardziej widoczny. Lepszym rozwiązaniem wydają się właśnie różnokolorowe refleksy, które są wplecione w naturalny kolor włosów. Wrażenie jest wówczas przede wszystkim bardziej naturalne i nie widać, że włosy były farbowane.

Wiadomo, kobiety są w bardziej komfortowej sytuacji, bo niejednokrotnie farbują włosy nawet wówczas, gdy nie ma ku temu takiej potrzeby. Czyli wtedy, gdy nie ma się siwych włosów. Jest to pewien sposób dbania o siebie, a ci, którzy uważają, że mają tak zwany mysi kolor włosów, chcą zmienić taki stan rzeczy. Dostępne są różne metody koloryzacji i cały czas pojawiają się nowe. Wiedzą o tym fryzjerzy, którzy uczestniczą w wielu szkoleniach z tego zakresu. Jeśli ma się możliwość, także można wziąć udział w tego typu szkoleniu. Wówczas można znacznie oszczędzić i być modelem, na którego włosach będą testowane nowe produkty. W niektórych przypadkach płaci się jedynie za koszt farby, natomiast czas pracy fryzjera nie jest już uwzględniony. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które są oszczędne, a także dla tych, którzy nie boją się eksperymentować i mają wielkie zaufanie do swojego fryzjera.

Warto wiedzieć, że każda ingerencja w naturalną strukturę włosa ma swoje konsekwencje. Po każdym farbowaniu, a nawet prostowaniu należy odpowiednio odżywić włosy. W przeciwnym razie nie można będzie się dziwić, że są one przesuszone i łamliwe. Gdy tak jest, to cała fryzura nie układa się tak, jakby się tego chciało. Połamane włosy nie wyglądają ładnie, a tym samym estetycznie. Nawet nałożenie mgiełki lub olejku, który ma za zadanie wygładzić powierzchnię włosa, ma drogocenne działanie. Dobranie odpowiednich kosmetyków, które będzie się stosowało, nie jest oczywiście proste. Często podejmuje się próby, tak zwane metody prób i błędów, ale w efekcie znajduje się to, co idealnie wpasowuje się w potrzeby.

Nie należy martwić się upływającym czasem i nawet pierwsze siwe włosy nie są powodem do niepokoju, bo dostępność różnorodnych kosmetyków, które można użyć do pokrycia powyższych, jest tak duża, że z całą pewnością wyjdzie się z tego starcia obronną ręką. Warto dobrać odpowiedni kolor farby, który odgrywa ważną rolę w całym tym przedsięwzięciu. Powinien być dobrany do koloru cery, by wydobyć wewnętrzny blask danej osoby. Dobrze, gdy jest także dobrany do temperamentu danej osoby. Profesjonalny fryzjer z całą pewnością może doradzić w tym zakresie, bo właśnie w tej dziedzinie jest szkolony i ma rozległą wiedzę, z którą chętnie dzieli się ze swoimi klientami. Warto skorzystać z takiej wymarzonej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here