Czym zmyć hennę?

Henna to wspaniały kosmetyk, ulubieniec niemalże większości dbających o siebie kobiet. Jej przeznaczenie jest bardzo zróżnicowane i można je uznać za jej największy atut. Henną panie przyciemniają nie tylko swoje brwi czy rzęsy, ale także i całe włosy. Uzyskują w taki sposób bardzo naturalny i subtelny efekt, który mimo swojej delikatności jest niezwykle trwały i utrzymuje się przez przynajmniej kilka tygodni, a czasem nawet jeszcze dłużej. Jeżeli jednak aplikacja henny nie będzie w pełni prawidłowa, znajdujące się w niej związki barwiące mogą zmienić odcień skóry. Pojawią się na niej nieestetyczne plamy, które początkowo okażą się bardzo trudne do zmycia. Zwykły żel pod prysznic czy płyn do demakijażu nie zadziała na nie zbyt dobrze i nie pozwoli na usunięcie henny z tych miejsc, w których nie powinna się ona pojawić. Czym zmyć henne, aby na dobre się jej pozbyć? Wystarczy skorzystać z dość nietypowych preparatów – w tym m.in. zwykłego płynu do mycia naczyń.

Henna jest jednym z popularniejszych kosmetyków. Kobiety stosują ją na sobie już od wielu lat i póki co nie zamierzają tego zmieniać. Przeważnie wykorzystują ją do barwienia swoich rzęs i brwi. Naturalne blondynki mają z nimi bowiem spory problem. Te włoski występujące na ich powiekach i nad samymi oczami zazwyczaj są bowiem bardzo cienkie, delikatne i po prostu jasne. Jeżeli nie zostaną pomalowane tuszem czy kredką, okażą się zupełnie niewidoczne. Nie każda kobieta ma natomiast czas na to, by każdego dnia z samego rana zajmować się malowaniem swoich brwi i rzęs. O ile nałożenie samego tuszu to kwestia kilku minut, tak brwiom zazwyczaj trzeba poświęcić o wiele więcej czasu – przynajmniej jeden kwadrans. Lepiej zatem trwale przyciemnić swoje włoski, by od razu po wstaniu z łóżka móc cieszyć się efektem delikatnego i naturalnego makijażu. Barwniki występujące w hennie pozwalają na widoczne przyciemnienie dowolnych włosków. Sam ten kosmetyk występuje pod różnymi postaciami. Można go dostać w formie pasty, a nawet drobno zmielonego proszku. Jeżeli jednak podczas jego aplikacji dojdzie do negatywnej zmiany koloru włosów, a efekt okaże się zbyt mocny, trzeba będzie w jakiś sposób wypłukać nadmiar henny. A jak to zrobić?

Zajmijmy się najpierw samymi włosami. Można je bowiem przyciemnić nie tylko z pomocą zwykłych farb, ale też przy użyciu takiej naturalnej i bezpiecznej dla nich henny. Efekt koloryzacji nie zawsze jest jednak optymalny i zadowalający, a mogła się o tym przekonać każda kobieta, która próbowała zafarbować swoje włosy na własną rękę. Kończąc z głęboką czernią na głowie, która miała być po prostu zwykłym ciemnym brązem, żadna kobieta nie będzie zadowolona. Istnieje na szczęście kilka takich sposobów, które pozwalają na wypłukanie nadmiaru henny z samych włosów. Jednym z tych najlepszych będzie zastosowanie specjalnej maseczki. Powinno się ją przygotować z kilku łyżek oliwy z oliwek i jednej solidnej łyżki pszczelego miodu. Taki preparat należy nałożyć na całe włosy na około pół godziny, przykryć ręcznikiem lub folią, a później dokładnie spłukać. Dobrą domową maseczką będzie też ta przygotowana z wyciśniętego soku z cytryny oraz rumiankowego naparu. Podobnie jak w przypadku pierwszego preparatu należy nałożyć ją na włosy na ok. trzydzieści minut, przykryć czymś, a później dokładnie spłukać. Warto też na co dzień korzystać z mocnych szamponów oczyszczających, przeznaczonych do zwalczania łupieżu. Zazwyczaj zawierają one w swoim składzie najsilniej działające substancje, które zupełnie przy okazji mogą subtelnie rozjaśnić włosy.

A czym zmyć henne z brwi? Co zrobić, jeżeli okazały się one zbyt ciemne i kompletnie nie pasują do samych włosów lub rzęs. W tym przypadku można zastosować kilka zróżnicowanych metod. Jeżeli włoski są bardzo czarne, najlepiej zastosować na nich spirytus kosmetyczny (dostępny w każdej aptece za cenę kilku złotych). Należy nasączyć nim płatek kosmetyczny i przyłożyć go do samych brwi, przytrzymując przez kilka minut i następnie ściągając. Mniej drastyczną metodą może być zwykły peeling. Dobrze sprawdzi się zarówno ten drogeryjny, jak i ten przygotowany własnoręcznie – np. z ulubionego żelu pod prysznic, odrobiny oliwy z oliwek i cukru. Kosmetykiem należy delikatnie przetrzeć obie brwi i następnie spłukać go ze skóry. A jeśli i on okaże się niewystarczający, ostatnią deską ratunku stanie się… pasta do zębów! Najlepiej nanieść ją na brwi przy pomocy starej i oczyszczonej szczoteczki do rzęs. Pasta powinna pozostać na włoskach przez około pięć minut – po tym czasie należy ją oczywiście bardzo dokładnie spłukać. Ma ona tak wspaniałe właściwości wybielające, że potrafi zadziałać nawet na zbyt mocno przyciemnione włoski. Warto tę metodę przynajmniej przetestować!

Czym zmyć henne? Ten temat był już opisywany na wielu stronach internetowych i w licznych kolorowych czasopismach tworzonych dla pań. Henna to bardzo dobry kosmetyk, ale mimo tego można sobie zrobić nią poważną krzywdę. Całe szczęście uzyskane z nią efekty są łatwe do zniwelowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here