Jak należy modelować usta.

Gładkie i zmysłowe usta są marzeniem każdej kobiety. Niestety nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się idealnym kształtem ust, o którym marzą. Bez względu na kształt i wielkość perfekcyjnie umalowane usta są wisienką na torcie każdego makijażu. Wystarczy jedynie o prawidłowym modelowaniu ust. W szczególności, gdy malujemy usta pomadką w intensywnym kolorze. Zmniejszy to ryzyko wyjechania szminką poza naturalny zarys ust i spowodowania wrażenia nienaturalnych ust. Modelowanie ust stosuje się także do delikatnego „oszukania” natury i subtelnej zmiany kształtu ust na bardziej idealne. O tym właśnie przypadku postaram się opowiedzieć, opisując przy okazji kształty ust i sposoby ich korekty.
Zacznę jednak od wymienia kształtów ust. Są to : usta wąskie, usta pełne, usta o wydatnej dolnej wardze, usta pełne z wąskimi kącikami, usta asymetryczne, usta z opadającymi kącikami. Istnieje kilka sztuczek, które sprawią, że nasze usta będą przynajmniej częściowo wyglądały idealnie. Nadmienię dodatkowo, że do nakładania pomadki najlepiej używać pędzelka. Używając pędzelka jesteśmy wstanie wykonać tą operację dużo precyzyjnie niż samo nakładanie bezpośrednio pomadki na usta. Ponadto pędzelkiem jesteśmy w stanie wypełnić i zatuszować wszystkie bruzdy. Malowanie ust, jak również aplikacja konturówki zaczynamy od środka górnej wargi ku zewnątrz, malując całą górną wargę. Następnie to samo robimy z dolną wargą.
Usta zbyt wąskie – w celu poszerzenia zbyt płaskich ust, niestety zapomnieć o malowaniu ust pomadkami w intensywnych kolorach. Zacznijmy od początku. Nakładamy delikatną warstwę podkładu na usta, który należy robić za każdym razem, gdy chcemy, aby szminka utrzymała się dłużej na ustach. Następnie należy obrysować kontury ust konturówką w kolorze idealnie dobranym do pomadki. Wykonując to trzeba wyjechać minimalnie poza zarys ust. Na nowo powstały kształt ust nakładamy pomadkę najlepiej za pomocą pędzelka. W celu uzyskania dodatkowego uwypuklenia ust, możemy posmarować usta błyszczykiem.
Usta zbyt wypukłe – W przypadku, gdy nasze usta są zbyt wydatne, należy w pierwszej kolejności delikatnie „oklepać” usta podkładem, a następnie konturówką rysujemy zarys ust około 1 milimetr powyżej naturalnej krawędzi ust. Oczywiście następnie uzupełniamy powstały kontur pomadką za pomocą pędzelka. W przypadku wskazane będzie użycie pomadki w ciemnym kolorze. Jak powszechnie wiadomo, ciemne barwy optycznie pomniejszają. Jeśli jednak zależy nam na jasnym odcieniu szminki, najlepszym wyborem będzie wybranie matowej pomadki w kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnego koloru naszych ust.
Usta o wydatnej dolnej wardze, zwane także niesymetrycznymi – W tej sytuacji poza konturówką, niezbędny będzie nam również korektor. Najlepiej w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru skóry. Oczywiście, aby nie odróżniał się na twarzy. Po aplikacji korektora kolejną czynnością jet rozetrzecie do w taki sposób, aby idealnie stopił się z podkładem. Następnym etapem modelowania jest narysowanie konturówką pożądanego przez nas kształtu ust i jak pozostałych przypadkach wypełnienie ust pomadką. Jeśli różnica pomiędzy wargami jest duża najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie jasnych odcieni szminek oraz zastosowanie jasnego błyszczyka, który dodatkowo uwydatni nam górną wargę.
Usta pełne z wąskimi kącikami – W tej sytuacji naszym zadaniem będzie zmniejszenie środkowej części warg oraz poszerzenie ich w kącikach. Podobnie jak w pozostałych przypadkach musimy zaaplikować podkład oraz korektor. Tutaj jednak głównie trzeba skupić się na poszerzeniu ust w kącikach. W tym celu należy poza naturalny zarys ust. Dość istotne jest to, aby zastosować ciemną barwę szminki.
Usta o opadających kącikach – Podnoszenie opadających kącików zaczynamy dokładnie tak samo jak w pozostałych przypadkach, a mianowicie poprzez zaaplikowanie na usta odrobinę podkładu oraz przypudrowanie. Następnie kredką do ust obrysowujemy kształt ust. Jednak ich kąciki zaznaczamy nieco powyżej niż są w rzeczywistości. Dolną wargę natomiast obrysowujemy delikatnie wewnątrz naturalnych rozmiarów ust. Kończąc malujemy usta pomadką używając do tego pędzelka.
Jeśli jesteśmy zadowolone z kształtu naszych ust i nie chcemy używać konturówki, ale chciałybyśmy subtelnie je skorygować, możemy rozważyć optyczne modelowanie ust.
Bardziej ponętne i pełniejsze usta uzyskamy poprzez zaaplikowanie na pomalowane wcześniej pomadką usta odrobinę błyszczyka. Wystarczy pomalować nim jedynie sam środek ust.
Jeśli chcemy powiększyć optycznie usta, możemy to zrobić używając jasnych kolorów pomadek. Możemy także użyć błyszczyka powiększającego. Rożni się on od innych błyszczyków tym, że w składzie zawiera pieprz kajeński, który poprawia krążenie krwi. Efekt powiększenia utrzymuje się około 1-2 godzin.
Mam nadzieje, że mój mały poradnik na temat modelowania ust okaże się przydatny i dzięki niemu już zawsze korygowanie kształtu ust nie będzie najmniejszym problemem. Jak powszechnie wiadomo piękne usta to nasza mała tajna broń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here