Jak używać odżywki do włosów, żeby wydobyć jej potencjał?

0
49

Zaskoczenia nie będzie jeśli powiem, że można źle używać odżywki. Ale także szamponu, oleju czy dowolnego kosmetyku do pielęgnacji włosów i skóry głowy. W dodatku często na opakowaniu jest napisane „po nałożeniu odżywki, odczekać X minut i spłukać”. Niby proste, jasne i klarowne, ale w efekcie, odżywka nie działa, albo wręcz pogarsza stan włosów. Jak używać odżywki do włosów i o czym pamiętać przy nakładaniu? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące odżywek.

Jak używać odżywki do włosów? Poznaj te metody!

Jest kilka metod jak stosować odżywkę do włosów, najpopularniejszą z nich i najczęściej polecaną jest metoda OMO. Rozwinięcie ukryte za tym skrótem to zarazem sposób stosowania kosmetyków – odżywka – szampon – odżywka. Metoda prosta i skuteczna, polegająca na dokładnym odżywieniu przede wszystkim włosów suchych, pozbawionych blasku, czy zniszczonych. Co więcej, można ją z sukcesem stosować przy każdym myciu dowolnych włosów.

Pierwszym etapem jest nałożenie odżywki do włosów na mokre włosy, po upływie kilku minut (patrz opakowanie i informacje jak stosować odżywkę) należy ją spłukać letnią wodą. Następnie dokładnie myjemy włosy szamponem przeznaczonym do konkretnego typu włosów, aby pozbyć się sebum, brudu, martwego naskórka, kosmetyków i resztek odżywki do włosów. Następnie ponownie nakładamy odżywkę do włosów. Po upływie czasu podanego przez producenta, dokładnie płuczemy włosy.

Jest też kilka zasad, które warto znać, a które mogą wyraźnie wpłynąć na skuteczność stosowanej odżywki:

  • nie nakładać odżywki na skórę głowy – ten kosmetyk nie jest do tego przeznaczony,
  • nakładać odżywkę należy na lekko wilgotne włosy – nadmiar wody sprawi, że kosmetyk będzie się źle wchłaniać,
  • nakładając odżywkę rozczesuj włosy, dzięki temu odżywka zostanie rozprowadzona na całej długości włosów,
  • wybierz odpowiedni produkt do typu swoich włosów – dzięki temu dostarczysz im dokładnie tego, czego potrzebują,
  • wszystkie preparaty do włosów wymagają dokładnego spłukiwania po upływie określonego czasu. Dzięki temu resztki produktu i innych zbędnych elementów nie obciążają włosów.

Jak często stosować odżywki do włosów? Wyjaśniamy!

To, jak często należy nakładać odżywkę, zależy od wielu różnych czynników. Jeśli nasze włosy są niewymagające, to stosowanie odżywki możemy ograniczyć do nawet jednego razu w tygodniu. Jeśli mamy włosy suche lub zniszczone, odżywka będzie uzupełnieniem codziennej pielęgnacji włosów. Kolejnym czynnikiem będzie skład odżywki. Jeśli rzadsze stosowanie zaleca producent warto stosować się do jego rady i używać odżywki do włosów na przemian z innymi kosmetykami, np. maską czy peelingiem do skóry głowy.

Wybranie odpowiedniej odżywki do włosów to klucz do sukcesu! Sprawdź, jak wybrać odżywkę do swoich włosów

Włosy są wyjątkowo wybredne jeśli chodzi o stosowane kosmetyki, zwłaszcza odżywek. Nieodpowiednia ilość lub grupa składników odżywczych aplikowanych na włosy może widocznie pogorszyć ich stan i zniszczyć ich wygląd. Dlatego szukając odżywki do włosów należy wpierw określić typ swoich włosów ze względu na strukturę włosa: nisko, średnio i wysokoporowate, ale także sprawdzić czy są suche, przetłuszczające się, mieszane, cienkie, grube czy normalne. Znając te cechy możemy z sukcesem dobrać odpowiedni kosmetyk do swojego rodzaju włosów.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć odpowiedni produkt do codziennego stosowania do swoich włosów (np. suchych, albo włosów zniszczonych), w drogerii internetowej Magnuspharm znajdziesz szeroki wybór odżywek i szamponów wielu marek. Dzięki temu możesz sprawdzić zawartość składników odżywczych w danym kosmetyku i znaleźć produkt, odpowiedni dla Twoich włosów. Znajdziesz tam także szampony i maski przeznaczone do najróżniejszych typów włosów (włosów cienkich, włosów długich, itd.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here