czekolady świata

Jeśli lubisz czekoladowe słodycze, ale szukasz czegoś nowego, co zaskoczy Cię niepowtarzalnym smakiem, nietypową konsystencją lub formą, dobrym wyborem może być spróbowanie charakterystycznych wyrobów zagranicznych producentów. Czekolady świata, zwłaszcza oryginalne słodycze pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, od naszych zachodnich lub południowych sąsiadów, mogą zaoferować mnóstwo nowych doznań smakowych, stając się alternatywą dla klasycznych wyrobów rodzimych producentów.

Smakołyki ze Stanów Zjednoczonych

Choć większość smakoszy czekolady prawdopodobnie miała już możliwość zapoznania się z amerykańskimi wyrobami oferowanymi przez markę Cadbury, to jednak tylko nieliczni mieli możliwość spróbowania klasycznych słodyczy Harshey’s – choć jest to obecnie jeden z największych produktów czekolad na świecie, to jednak w naszym kraju produkty tej marki nie są powszechnie dostępne i można zakupić je jedynie w dobrze zaopatrzonych, dużych marketach lub wyspecjalizowanych sklepach ze słodyczami czy produktami regionalnymi. W ofertach takich sklepów można trafić również na inne znane czekolady świata, w tym na pochodzące ze Stanów Zjednoczonych niezwykle charakterystyczne czekolady Reese’s z nadzieniem w postaci masła orzechowego.

Czekolady z Niemiec, Czech i Japonii

Na liście najlepszych światowych czekolad nie może zabraknąć oryginalnych słodyczy pochodzących od naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Jeśli chodzi o Czechy, to jednym z najbardziej charakterystycznych słodyczy z tego kraju jest czekolada Studentska, z orzechami, rodzynkami i innymi suszonymi lub kandyzowanymi owocami. W przypadku Niemiec jednym z najbardziej charakterystycznych produktów jest wypełniona orzechami laskowymi, mleczna lub gorzka czekolada Nussbeisser oraz czekoladowe batoniki Duplo. Warto pamiętać, że najlepsze czekolady świata nie pochodzą tylko i wyłącznie z krajów europejskich czy kontynentu amerykańskiego. Wiele ciekawych produktów możemy znaleźć również w Azji. Przykładem są japońskie czekolady wyróżniające się niezwykle oryginalnymi połączeniami smakowymi – o smaku zielonej herbaty Matcha i wiele innych.

Warto próbować oryginalnych słodyczy z różnych zakątków świata, tak by doświadczać czegoś nowego, poznawać nietypowe smaki i produkty cieszące się olbrzymią popularnością w innych kulturach. Jeśli chcesz mieć możliwość sprawdzenia smaków popularnych czekolad ze świata, korzystaj z ofert sklepów specjalizujących się w sprzedaży zagranicznych słodyczy, ewentualnie poluj na okazje w marketach organizujących tygodnie z produktami regionalnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here