kombinezon

Nurkowanie pozwala przenieść się w podwodny świat i go podziwiać. Aby jednak było możliwe, trzeba mieć odpowiednie wyposażenie. Na pewno konieczne będzie zainwestowanie w kombinezon, butlę i kilka innych elementów. Czym kierować się przy wyborze kombinezonu?

Kombinezon musi zapewniać swobodę ruchów

Kombinezon do nurkowania powinien być dobrze dopasowany do ciała, jednak pozwolić też na nieskrępowaną swobodę ruchów. Warto pamiętać, że sama jakość kombinezonu do nurkowania także ma duże znaczenie. Zakup niedrogiego, ale gorszej jakości, nie ma żadnego sensu. Może być mało wygodny i podatny na uszkodzenia.

Kupując kombinezon, trzeba poświęcić trochę czasu na wybór najlepszego. Dobrze jednak też wiedzieć, że konieczne jest wybieranie kombinezonu do nurkowania sugerując się nie tylko jego rozmiarem, czy swobodą pływania w nim. Musi być dobrany do temperatury wody, w której zamierzamy nurkować.

Kombinezon ma ułatwiać nurkowanie, ale i nie dopuszczać do wychłodzenia ciała

W zależności od średniej temperatury wody, w której zamierzamy nurkować, kombinezon do nurkowania powinien być albo grubszy, albo cieńszy. Odpowiednia grubość kombinezonu jest istotna nie tylko dlatego, by ciało w nim zbyt szybko się nie wychładzało. Postawienie na zbyt gruby może prowadzić do przegrzewania ciała, szczególnie podczas nurkowania w cieplejszej wodzie. Tego także trzeba unikać.

Jeśli nie wiemy, jaki kombinezon będzie najodpowiedniejszy, warto udać się do sklepu, w którym nie brakuje sprzętu do nurkowania i poprosić o pomoc sprzedawcę. Z pewnością zada kilka pytań na temat tego gdzie i kiedy chcemy nurkować i pomoże wybrać odpowiedni kombinezon

Kombinezon z ocieplaczem. Ciekawa alternatywa

Ci, którzy chcą nurkować w wodach o różnej temperaturze lub po prostu o różnych porach roku, często wychodzą z założenia, ze jeden kombinezon to za mało i rozważają zakup co najmniej dwóch o różnej grubości. Nie jest to koniecznością. Doskonałą alternatywą jest kombinezon z ocieplaczem.

Kombinezon tego rodzaju jest znacznie cieńszy bez ocieplacza i umożliwia nurkowanie w cieplejszych wodach. Po założeniu ocieplacza jest grubszy, ale i szczelniejszy, oraz lepiej izolujący ciało od zimnej wody. Po założeniu ocieplacza, można w takim kombinezonie nurkować w dużo zimniejszych wodach.

Kombinezony do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here