Odczynniki niepożądane, czyli uczulenia w manicure hybrydowym. Jak się przed nimi chronić?

Ostatnimi czasy głośno było o znanej marce lakierów hybrydowych, która rzekomo uczula. Wbrew pozorom nie uczula wszystkich, więc jednogłośne okrzyknięcie jej „złą”, nie miało najmniejszego sensu. Po dziś dzień lakiery tej marki należą do najchętniej wybieranych na rynku. Zatem co tak naprawdę uczula i czy można się przed tym chronić? O tym będzie dzisiejszy artykuł!

Manicure w domu czy w salonie?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa. Z jednej strony zabieg ten nie jest szczególnie skomplikowany, z drugiej zaś wymaga wprawnej ręki i wiedzy. Wykonanie go w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwe, ale dopóki nie nabierzesz wprawy, nie da Ci gwarancji takiej, jaką dostajesz w salonie.

To tak samo jak z wizytą u fryzjera i farbowaniem włosów. Jeśli wybierzesz profesjonalny salon, opuścisz go odmieniona i zadowolona. Jeśli wykonasz zabieg na własną rękę, możesz się niemiło zaskoczyć. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalistów. Tych z zakresu fryzjerstwa opisano już tutaj http://bio-amore.pl/szukasz-dobrego-fryzjera-opolu-przeczytaj-zanim-zadzwonisz-przyjaciolki/, natomiast profesjonalny salon manicure znajdziesz dzięki wyszukiwarce https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/czestochowa. Zlecając wykonanie zabiegu specjaliście, masz również gwarancję bezpiecznego wykonania zabiegu. Zarówno we fryzjerstwie, jak i stylizacji paznokci, może dojść nieprzyjemnych uczuleń.

Jak profesjonaliści chronią klientki przed uczuleniami?

Należy podkreślić, że lakiery hybrydowe są substancją chemiczną, więc mogą uczulać. Najczęściej odpowiedzialny za alergie jest składnik, który wpływa na utwardzenie lakieru. Warto tutaj zaznaczyć, że może on być niebezpieczny dla zdrowia tylko wtedy, gdy nie jest utwardzony lub został utwardzony zbyt słabo. Dlatego tak kluczową rolę gra wiedza i doświadczenie w branży.

Ryzyko wystąpienia alergii można zmniejszyć. W pierwszej kolejności należy dokładnie utwardzać lakier. Dlatego warto pamiętać o regularnych wymianach żarówek w lampach. To, że świecą, nie znaczy, że dają wystarczającą moc, by hybryda została utwardzona. Tutaj warto podkreślić, że lampy tzw. mostki nie nadają się do utwardzania hybryd. Niestety ich moc jest zbyt słaba.

Kolejną kwestią jest nakładanie lakieru na słabą, zniszczoną czy uszkodzoną płytkę paznokcia. Tylko w przypadku zdrowych i odpowiednio przygotowanych paznokci, można wykonać manicure hybrydowy.

Profesjonalne stylistki bacznie zwracają uwagę również na to, by nie zalać skórek w trakcie zabiegu. Jest to niezwykle ważny element, gdyż lakiery hybrydowe nie mogą mieć kontaktu ze skórą. Są to preparaty do malowania paznokci, a nie do aplikacji na skórę.

W przypadku osób ze stwierdzoną alergią na różne rzeczy należy sprawdzić koniecznie skład lakierów. U kosmetyczki wszystkie lakiery powinny mieć etykietę. Najlepsze stylistki stosują lakiery zawierające formułę 3 free. Są one łagodniejsze i znacznie zmniejszają wystąpienie uczulenia.

Jeśli jeszcze nie miałaś hybryd na paznokciach, to na pierwszy zabieg udaj się do sprawdzonej manikiurzystki. Ona sprawdzi stan zdrowia Twoich paznokci i przeprowadzi wywiad. Wykonanie zabiegu u specjalisty pozwoli Ci zachować zdrowie i spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here