Odżywka do włosów blond

Kobiety posiadają różne kolory włosów. Mają włosy czarne i rude. Albo są szatynkami lub blondynkami. Jest jeszcze kolor siwy. Która z kobiet chce, to może swoje włosy przefarbować na kolor zbliżony do białego, czyli na kolor siwy. Jednak, gdy włosy siwieją z powodu wieku, czy genetyki lub jakiejś innej sytuacji, to wówczas mówimy już o chorobie. Bo naturalne siwienie zaliczane jest do chorób włosów i skóry.
O kolorze włosów i skóry decyduje melanina. To ona sprawia, że ktoś jest blondynem, a inny brunetem. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie. Ale rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach. Istnieją dwa rodzaje barwnika włosów. Jest to barwnik ziarnisty, który sprawia, że włosy są koloru ciemnego. I barwnik rozproszony odpowiedzialny za jasny kolor włosów.
Jak wynika z sondaży kobiety posiadające jasne włosy cieszą się większym powodzeniem u mężczyzn niż brunetki, czy szatynki. Blondynki mogą tylko konkurować z kobietami posiadającymi rude włosy. Bo ten kolor włosów również uwielbiają mężczyźni. Dlatego wiele kobiet zmienia swój naturalny kolor włosów i decyduje się na kolor rudy lub blond. Gdy włosy są farbowane potrzebna jest odżywka do włosów blond. Bo jakby nie patrzeć koloryzacja włosów, to zawsze jakaś ingerencja chemiczna w skórę i włosy. I dlatego należy potem często je odżywiać.
Czym jest włos? Włos jest niczym innym, jak tylko zrogowaciałym, wyspecjalizowanym i nitkowatym wytworem naskórka. Włosy rosną na ciele ludzi oraz posiadają je wszystkie zwierzęta będące ssakami. Każdy włos zbudowany jest z łodygi, korzenia, otoczki zwanej pochewką, cebulki zwanej opuszką, oraz brodawki. Podstawowym składnikiem włosów jest keratyna. Jest ona wytwarzana w naskórku. I zbudowana jest między innymi ze związków azotu i siarki.
Jakie zadanie stoi przed keratyną? Każdy człowiek pragnie posiadać zdrowe i mocne włosy. Bo ładna fryzura dodaje atrakcyjności i sprawia, że człowiek czuje się pewniej. Jest odważniejszy i bardziej zadowolony z siebie. Lecz nie każdy ma takie szczęście. Zdecydowana większość populacji świata musi zabiegać, o atrakcyjności swoich włosów. I stosować przeróżne szampony, odżywki, masaże, maseczki. I wiele innych zabiegów musi wykonać, aby włosy były zdrowe, mocne, lśniące, gęste i oczywiście nie wypadały. Zwłaszcza odżywka do włosów blond jest konieczna, gdy włosy są farbowane. Ponieważ podczas farbowania na jasny kolor dochodzi do uszkodzenia włosów. Wracając do tematu keratyny, to trzeba podkreślić, że przed keratyną stoi bardzo ważne zadanie, ponieważ ma ona chronić naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. A więc np. wysuszeniem, które ma miejsce zwłaszcza latem, gdy promienie słoneczne wnikają w strukturę naszych włosów i je wysuszają. A tym samym niszczą.
Gdy pragniemy posiadać zdrowe i efektywnie wyglądające włosy, to musimy dbać o swój organizm. I każdego dnia dostarczać mu mikroelementów i makroelementów. Ponieważ niedobór ma istotny wpływ na nasze włosy. Bardzo ważną rolę dogrywają minerały, jak cynk, miedź, krzem, selen. A także witamina A, oraz biotyna. Wszystkie one są niezbędne do tego, aby nasze włosy były dobrze odżywione. Tym bardziej konieczne jest dostarczanie naszemu organizmowi tych witamin i pierwiastków chemicznych, bo nieustannie je tracimy np. nie stronić od używek.
Do mycia głowy najlepiej używać kosmetyków, które są przeznaczone do naszego rodzaju włosów. Ponieważ posiadamy różne włosy. Jedne zbyt szybko się przetłuszczają. A inne są zbyt suche. A właściwy wybór szamponu nie uszkodzi naszych włosów, lecz będzie je chronił.
Pielęgnując nasze włosy nie bójmy się drapać lekko głowy podczas mycia włosów. Takie drapanie jest jak masaż i usprawnia krążenie. A wiec odżywia cebulki naszych włosów. Ważne jest też właściwe spłukiwanie głowy po umyciu głowy szamponem. Podczas suszenia włosów, jak najrzadziej powinniśmy używać suszarek. Jak i prostownicy, oraz lokówek do układania fryzury. Ponieważ włosy suszone przy pomocy lokówki stają się zbyt przesuszone i z tego powodu bardziej łamliwe. Urządzenia takie, jak prostownice i lokówki wywierają negatywny wpływ nie tylko na nasze włosy, ale także i na skórę głowy.
Chroniąc nasze włosy nie można lekceważyć żadnych objawów chorobowych. Do chorób skóry i włosów zalicza się: łysienie łojotokowe i plackowate, siwienie, grzybicę, łupież, choroby ropne skóry i choroby pasożytnicze.
Zdrowe włosy u człowieka mogą świadczyć o dobrej jakości biologicznej organizmu. Lecz czasem się zdarza, że włosy nadmiernie wypadają. Gubimy je na każdym kroku, co nas irytuje i martwi. Denerwują nas wszędzie walające się włosy. A jeszcze bardziej martwi to, że zbyt dużo ich tracimy. Wypadanie włosów jest zupełnie normalnym zjawiskiem i nieszkodliwym pod warunkiem, że nie wypadają one masowo. Masowe wypadanie włosów świadczy o chorobie organizmu.
Człowiek posiada od 100 do 150 tysięcy włosów na głowie. Na 1 centymetr kwadratowy przypada ich od 150 do 750 sztuk. Znacznie więcej włosów posiadają naturalni blondyni. A to z tego powodu, że ich włosy są cieńsze. Im ciemniejszy kolor włosów, tym jest ich mniej, ale za to są grubsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here