Puder rozświetlający: jak go używać, aby zdobił, a nie szpecił?

Puder rozświetlający to najlepszy sposób na sprawienie, że nasza cera będzie wyglądała na zdrową i promieniejącą. Niestety czasy, gdy olśniewający wygląd można było uzyskać jedynie za pomocą dobrej diety i młodego wyglądu już minęły. Poniżej przedstawiamy kosmetyk, który bardzo szybko poprawia wygląd!

Gdzie nakładać puder rozświetlający?
Puder rozświetlający nie może być nakładany na powierzchnię całej twarzy. Koniecznie trzeba nauczyć się, w których rejonach naszej twarzy powinien być nałożony, aby wydobyć wszystkie nasze atuty. Jak wiadomo, każda twarz jest inna. Kości w każdej twarzy są odmiennie sklepione i wymagają podkreślenia w bardzo odmiennych miejscach. Dlatego trudno o jeden wzorzec. Jeśli jednak mielibyśmy się pokusić o wskazanie miejsc strategicznych, które będą pasowały każdemu, to będą to na pewno skronie oraz górna warga. To właśnie tam można zawsze spokojnie nakładać puder rozświetlający. Puder rozświetlający silnie się świeci. Dlatego kobiety nie powinny nakładać go również na środek czoła. Środek czoła, o ile wymaga rozświetlenia, powinien być podkreślony przez rozświetlający podkład. Różni się on od pudru tym, że nie ma świecących, niemal brokatowych drobinek.

Puder rozświetlający pod łukiem brwiowym
Kobiety czasami decydują się na nakładanie pudru rozświetlającego pod łuk brwiowy- jednak tutaj trzeba być czujnym. Nie każdej kobiecie to pasuje. Powinno się przede wszystkim zrezygnować z tego zabiegu estetycznego wówczas, gdy całość makijażu jest mało widoczna. Rozświetlacz będzie wyglądał dobrze na łukach brwiowych tylko wtedy, gdy mamy na oczach podkreślone rzęsy oraz gdy wyrysujemy brwi.
Inne miejsce, które może być podkreślone rozświetlającym pudrem to kąciki oczu – tutaj jest też trzeba zachować dużą ostrożność, bo można łatwo przesadzić. Chodzi oczywiście o zewnętrzne kąciki oczu, a nie wewnętrzne. Podkreślając wewnętrzne kąciki oczu sprawiamy, że oczy wydają się szerzej osadzone, a to nie zawsze jest pozytywne dla naszej urody.

Puder rozświetlający a bronzer
Gdy decydujemy się na nakładanie rozświetlającego pudru na kości policzkowe, zdecydujmy się na naprawdę niewielką ilość. Warto połączyć puder rozświetlający wraz z bronzerem. Na początku nakładamy na policzek bronzer, a na najbardziej wystający element w kościach policzkowych nakładamy puder rozświetlający.

W jakiej kolejności nakładać puder rozświetlający?
Puder rozświetlający powinno się nakładać na samym końcu tworzenia makijażu na twarzy. Po tym jak położymy podkład oraz puder, który ma za zadanie matowić skórę, nakładamy puder rozświetlający na twarz w niewielkich ilościach. Warto mieć oddzielny pędzel do pudru rozświetlającego i oddzielny do pudru matującego.

Dlaczego warto używać pudru rozświetlającego?
Puder nabłyszczający nadaje cerze promiennego blasku, sprawia, że wyglądamy młodziej. Może powiększać oko i wyszczuplać twarz. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu pudru rozświetlającego można sprawić, że nasza twarz nabierze nawet innych rysów. W zależności od tego, gdzie nałożymy go więcej, tam uzyskamy efekt powiększenia. Na przykład puder rozświetlający położony na brodę i nad ustami spowoduje, że usta wydadzą się większe. Gdy położymy go na czubku nosa, wówczas nos wyda się bardziej szczupły. Jest to doskonały trick dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu skrzydełek swojego nosa.

Optyczne zmniejszenie zmarszczek
Dzięki stosowaniu tego kosmetyku kobiety, które są niezadowolone z pojawienia się pierwszych zmarszczek odetchną z ulgą. Puder rozświetlający jak żaden inny powoduje, że optycznie zmarszczki wydaja się mniejsze. Dzięki temu kosmetykowi osiąga się więc efekt zupełnie odwrotny w stosunku do tego, jaki daje nam stosowanie podkładów. Generalnie pozostawianie skóry tylko z podkładem może powodować, że wydaje się ona bardzo obciążona. Jeszcze większym błędem jest pozostawianie skóry tylko z kremem BB, który jest ciężki i tłusty, mimo że odżywczy. Wszelkie zmarszczki będą szybko widoczne na takiej twarzy.

Puder zakrywający zaczerwienioną skórę
Dobry puder rozświetlający jest też w stanie spowodować, że pękające czerwone naczynka na twarzy i wybroczyny podobnego typu staną się mniej widoczne. Kobiety, które mają opóźniony trądzik również cieszą się ze zbawiennego działania pudru rozświetlającego. Dodatkowo, jeśli nasza skóra jest zaczerwieniona na twarzy, to właśnie puder jest doskonałym kosmetykiem dla nas. Nie obciąża on naszej skóry tak jak podkład rozświetlający, a daje efekt zakrycia.

Puder rozświetlający a pozostałe elementy makijażu
Puder sprawia ponadto, że jeśli mamy makijaż na twarzy, to wydaje się on bardziej naturalny. Dotyczy to szczególnie cieni nałożonych na powieki. Im więcej nabłyszczacza w okolicach łuku brwiowego, tym lepiej dla efektu, jaki ma sprawiać makijaż na twarzy. Zdecydowanie więc warto zainwestować w dobry kosmetyk.

Jak kupować puder rozświetlający?
Aby puder rozświetlający dobrze spełniał swoje funkcje, musi mieć odcień dobrze dobrany do naszej skóry. Nie może być ani zbyt ciemny ani zbyt jasny. Jeśli jest lato, warto używać pudru, który ma dobry filtr zabezpieczający przed przenikaniem promieni słonecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here