Prostownica, która nie niszczy włosów

Chyba każda kobieta chciałaby móc stylizować swoje włosy bez obawy o to, że jakiś sprzęt zniszczy jej włosy. To dlatego ważne jest odpowiednie wybieranie sprzętów, ale i sama ochrona włosów przed działaniem wysokich temperatur, które palą włosy, łamią je i otwierają ich powierzchnię, przez co o wiele łatwiej o wszelkiego rodzaju zniszczenia, które o wiele łatwiej sprowokować, niż później odbudować. To dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i wybierać sprzęty, które posiadają specjale atesty, a do nich dobierać kosmetyki, które skutecznie chronią włosy przed złamaniem, czy rozdwajaniem się. W końcu żadna kobieta nie chce, aby jej włosy stały się nijakie z powodu ich stylizacji.
To dlatego doskonałym rozwiązaniem jest prostownica która nie niszczy włosów. Brzmi nierealnie? Wcale nie! To jest jak najbardziej możliwe, ponieważ coraz więcej producentów sprzętów do pielęgnacji i stylizacji włosów, zwraca uwagę na to, aby były one wykonane właśnie w taki sposób, aby zapobiegać osłabianiu włosa, a dodatkowo chronić je przed działaniem zbyt wysokich temperatur.

Dlaczego prostownica może zniszczyć włosy? Co na to wpływa i jak się przed tym uchronić?

Prostownica negatywnie wpływa na włosy głównie dlatego, że generuje bardzo wysoką temperaturę, która jest szkodliwa dla powierzchni włosa, jeśli ta nie zostanie odpowiednio zabezpieczona przez preparaty chroniące włosy przed wysokimi temperaturami. Takie preparaty polecane są osobom, które suszą, kręcą lub prostują swoje włosy na co dzień, a więc przez to zwiększają ryzyko uszkodzenia struktury włosów na stałe. Jakie są symptomy tego, że z włosami dzieje się coś złego i jest to spowodowane przesadną ilością używania na przykład własnie prostownicy? Pierwszym symptomem jest oczywiście fakt, że włosy nagminnie wypadają i znacznie się przerzedzają. W taki sposób z bujnej i zjawiskowej czupryny może zostać niewiele. Wiele pań po regularnym używaniu prostownicy przez lata, później skarży się na fakt, że włosy utraciły swoją dawną objętość i jest ich po prostu znacząco mniej. Oczywiście włosy mogą się też z łatwością wykruszać. Jest to spowodowane zbyt wysoką temperaturą. Przez to tracą one swoją długość, ponieważ po prostu stopniowo, wykruszają się na swojej długości i odpadają całe ich końcówki. Takie włosy bardzo trudno na nowo odratować. W takim przypadku jedyne co można już zrobić to wzmacniać włosy preparatami od środka i wzmacniać nowe, rosnące włosy, aby nie spotkał ich taki sam los. Dobrym pomysłem jest też odstawienie prostownicy na jakiś czas.
Ale przecież są osoby, które wcale nie chcą rozstawać się z ukochanymi, idealnie prostymi włosami. To właśnie dla nich doskonałym wyborem będzie prostownica która nie niszczy włosów. Idealne rozwiązania jak widać istnieją i warto z nich korzystać, aby ułatwiać i uprzyjemniać sobie codzienne życie.

Jakie prostownice nie niszczą włosów i dlaczego warto zdecydować się akurat na którąś z tych? W czym są one lepsze od pozostałych i czy używając ich, i tak należy zabezpieczyć włosy specjalnymi kosmetykami do ochrony przed wysokimi temperaturami?

Na pewno na szczególną uwagę zasługuje prostownica Philips Moisture Protect. Dlaczego? W takim razie natychmiast trzeba odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić tę prostownicę w samych superlatywach, ponieważ bez wątpienia jest ona jednym z lepszych produktów tego typu na rynku, który nie niszczy włosów i sprawia, że cały czas są one lśniące. Co takiego jest w niej wyjątkowego, czego nie posiadają inne prostownice dostępne na ryku? Ta prostownica została wyposażona w czujniki, które skutecznie chronią włosy przed ich wysuszeniem, przegrzaniem, a finalnie także przed ich połamaniem. Jest to innowacyjne i bardzo nowoczesne urządzenie głównie dlatego, że wbudowane czujki diagnozują włosy aż co trzydzieści sekund i oceniają ich aktualny stan! Dzięki temu prostownica sama cały czas steruje odpowiednią temperaturą i decyduje o tym, jaka będzie najodpowiedniejsza dla włosów w danej chwili. Dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, w których włosy zostają przegrzane i tym samym spalone, co często przydarzało się przy użyciu prostownic starszej generacji. Ta prostownica posiada także specjalne płytki, które dopasowują się do grubości włosów, a co za tym idzie, steruje także naciskiem na strukturę włosa. Niemożliwe jest więc ich zniszczenie i zgniecenie delikatnej struktury.

Polecaną prostownicą jest także Remington Shine Therapy. Dlaczego ona zachwyca? Tutaj producenci poszli jeszcze o krok dalej i nasycili płytki prostownicy specjalnymi olejkami, które po nagrzaniu wnikają w głąb włosa. Dzięki temu przed prostowaniem włosów nie trzeba nakładać już żadnych innych kosmetyków pielęgnujących i chroniących. Myśli o tym sama prostownica, która dba o to, aby włosy były odpowiednio nawilżone i gładkie. Jest to na pewno doskonały patent, który powinien zyskać miano wręcz przełomowego, jeśli chodzi o stylizację włosów, a zwłaszcza ich prostowanie. Do tej pory sprzęty do prostowania włosów nie były aż tak zaawansowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here