Subtelne poprawianie urody - jak to zrobić?

Choć wygląd był dla kobiet zawsze niezwykle ważnym aspektem życia codziennego, w dzisiejszych czasach przywiązuje się do niego wielką wagę. Każdego dnia przed wyjściem z domu spędzamy więcej lub mniej czasu przed lustrem, próbując za wszelką cenę poprawić to, czym obdarzyła nas natura. Podkreślone brwi, tusz do rzęs, pomadka-króra z nas tego nie zna? W makijażu czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej pewne siebie. Co zrobić, żeby zminimalizować ilość czasu spędzonego w łazience, ale wciąż wyglądać na zadbaną i atrakcyjną bez ,,sztucznego” efektu? Pomysłów jest kilka, od tych nieinwazyjnych, po te ze strzykawką w roli głównej. Przeróżne zabiegi kosmetyczne oraz medycyna estetyczna nierzadko kojarzy nam się ze sztucznością, efektem przesady. Wcale nie musi tak być.
Pierwszą podstawową zasadą dobrego wyglądu jest aktywność fizyczna. Nie bez przyczyny dużą popularnością cieszy się stwierdzenie ,,w zdrowym ciele zdrowy duch”. Kiedy ćwiczymy, skutecznie poprawiamy sobie nastrój, co oczywiście pozytywnie wpływa na naszą samoocenę. Nie wypada tu nie wspomnieć o naszej skórze, która również po pewnym czasie stanie się gładka i rozświetlona. Nie musimy od razu opróżniać zawartości portfela i kupować rocznego karnetu na zajęcia z trenerem personalnym. Wystarczy długi spacer, lub, dla tych z lepszą formą, bieg po okolicznym parku. Nic nas to nie kosztuje, a ciało i cera z pewnością wkrótce nam się odwdzięczy. I podkład stanie się niepotrzebny!
Ruch niemal zawsze idzie w parze z dietą. Jesteśmy tym, co jemy, i należy o tym pamiętać każdego dnia. Skoro i tak musimy się żywić, pilnujmy, aby posiłki, które spożywamy każdego dnia były pełnowartościowe i sprostały wszystkim naszym potrzebom. I znów-nie ma potrzeby wydawania fortuny na pudełkową dietę z egzotycznymi składnikami! Wystarczy, że chipsy zamienimy na marchew, a słodzone napoje na wodę-choć początki bywają trudne, kiedy zobaczymy pierwsze efekty, będziemy stopniowo wykluczać z naszej diety wszystkie niepotrzebne elementy.
To tyle, jeżeli chodzi o nieinwazyjne metody porawienia swojego wyglądu. Istnieją też takie, które niestety będą od nas wymagały odrobinę większego nakładu gotówki, ale i efekt będzie piorunujący.
Mówi się, że oczy są swego rodzaju ,,ramą” dla całej twarzy i to właśnie one nadają jej niepowtarzalny charakter. Z pewnością coś w tym jest, dlatego warto zadbać, aby były one odpowiednio wyeksponowane. Ciekawym pomysłem jest permanentny makijaż brwi, który sprawi, że codzienne ich podkreślanie odejdzie w zapomnienie. Obecnie na rynku dostępne są metody, które perfekcyjnie imitują prawdziwe włoski. Nadal jest to jednak metoda dość inwazyjna, nierzadko bolesna i kosztowna. Czasami wystarczy dobra regulacja z henną u profesjonalisty i twarz od razu nabiera innego wymiaru. Koszt takiego zabiegu to zazwyczaj około 30-50 zł-niewiele jak na zmianę, którą nam gwarantuje. Podobnie sytuacja ma się z rzęsami-jest to zapewne najczęściej podkreślana przez część twarzy. U wielu kobiet włoski są niemal niezauważalne, cienkie i jasne, przez co nawet gruba warstwa maskary daje raczej marny efekt. Sztuczne rzęsy 1 do 1 to idealne rozwiązanie-nie dają przerysowanego, teatralnego efektu(jak to bywa w przypadku metod 5D czy 6D), ale znacznie poprawiają kształt oka i sprawiają, że tusz staje się zupełnie niepotrzebny. Wiele pań upodobało sobie tą metodę upiększania na wakacje, kiedy to nie mamy czasu i ochoty, aby się malować a chcemy wyglądać pięknie. Jednak coraz więcej zwolenniczek tego typu zabiegów stosuje je bez przerwy i są niezwykle zadowolone. Wbrew powszechnej opinii, metoda ta nie działa destrukcyjnie na nasze naturalne rzęsy-pod warunkiem, że podczas zabiegu będziemy mieli do czynienia z profesjonalistą, który odpowiednio zaaplikuje sztuczne włoski oraz skutecznie poinstruuje nas, jak samodzielnie dbać o takie rzęsy.
Kolejnym pomysłem na poprawienie naszego komfortu i samopoczucia jest depilacja laserowa. O ile panowie mają źle, ponieważ codziennie muszą pozbywać się zarostu z twarzy, o tyle kobiety mają jeszcze gorzej, ponieważ usuwają owłosienie, wedle upodobań i potrzeb, właściwie z całego ciała. I choć nikt nie każe nam tego robić, niechciane owłosienie skutecznie odbiera nam pewność siebie. Tylko kobieta wie, ile czasu zajmuje depilacja i ile obaw się z nią wiąże-podrażnienia, zacięcia, wrastające włoski. Na szczęście z pomocą przychodzi technika i oferuje nam laser, który pozbywa się zbędnego owłosienia na długie lata. Zwolenniczki tej metody pod niebiosa wychwalają jej zalety-brak konieczności używania maszynki, ogromna oszczędność czasu, niesamowity komfort związany z brakiem owłosienia(szczególnie latem). Nie powinno się jednak przemilczać wad takiego zabiegu-pierwszą z nich jest jego koszt. Przyjemność ta nie należy do najtańszych, bowiem zabieg należy powtórzyć kilka, kilkanaście razy, aby osiągnąć wymarzony efekt. Kolejnym negatywnym aspektem jest ból związany z zabiegiem-wiele pań, które zdecydowało się na depilacje tego typu nie ukrywa, że była ona bardzo bolesna.
T

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here