Szampon po keratynowym prostowaniu włosów - jaki wybrać?

Ze względu na to, że twoje włosy bardzo mocno się puszą, a w ostatnim czasie zaczęły oprócz tego nadmiernie wypadać, postanowiłaś zadziałać na nie w bardziej specjalistyczny sposób. Stosowałaś już tysiące najróżniejszych maseczek, odżywek i szamponów, ale nawet te, za które zapłaciłaś więcej niż sto złotych, nie przyniosły ci bardziej spektakularnych efektów. Twoja koleżanka z pracy poleciła ci zatem, byś udała się po prostu na keratynowe prostowanie włosów – bardzo modny ostatnio zabieg, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie i odżywienie cienkich oraz zniszczonych kosmyków. Rezultaty, jakie uzyskałaś w swoim salonie fryzjerskim, okazały się być naprawdę zachwycające. Na kilka dni po przeprowadzonym zabiegu dostrzegłaś, jak twoje włosy fantastycznie się zmieniły. Teraz są grube, mocne i silne – dokładnie takie, o jakich od zawsze marzyłaś. Zabieg keratynowego prostowania włosów doskonale je upiększa, ale też od ciebie samej wymaga zmiany codziennej pielęgnacji. Musisz dopasować do niej idealny szampon po keratynowym prostowaniu włosów. Ten zwykły, oczyszczający, który do tej pory zawsze kupowałaś w swoim markecie za cenę kilku złotych, w tym momencie może nie zadziałać na ciebie zbyt dobrze. Powinnaś go czymś zastąpić. A alternatywą dla niego stanie się właśnie szampon przeznaczony do włosów po keratynowym prostowaniu.

Chcesz przecież, by efekt takiego zabiegu utrzymał się jak najdłużej. Jesteś nim zachwycona i masz po prostu wielką nadzieję, że będziesz mogła się nim cieszyć przez najbliższych parę tygodni. Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że keratynowe prostowanie powinno być od czasu do czasu powtarzane, ale zanim udasz się na nie po raz kolejny, wolałabyś odczekać przynajmniej jakiś czas, aby nie zmuszać się do kolejnego sporego wydatku. Tak specjalistyczne zabiegi fryzjerskie nie są bowiem tanie i sama mogłaś się o tym przekonać. Za keratynowe prostowanie trzeba sporo zapłacić, zwłaszcza jeśli poddajesz się temu zabiegowi w profesjonalnej i renomowanej klinice. Zadbaj więc o to, aby swój doskonały efekt zachować przez maksymalną ilość czasu. Zajmij się swoją codzienną pielęgnacją i po prostu odrobinę ją zmień. Trzymaj się tutaj dwóch kluczowych i najważniejszych zasad. Pierwsza z nich mówi o tym, że włosy po keratynowym prostowaniu cały czas mogą potrzebować dodatkowych porcji keratyny. Musisz je im po prostu zapewniać i dostarczać je w odpowiednich dawkach pod postacią zróżnicowanych kosmetyków. Druga zasada wiąże się natomiast z tym, że musisz zapobiegać utracie tej keratyny, która aktualnie znajduje się w twoich kosmykach. Nie dopuść po prostu do tego, by jej w nich zabrakło.

Znasz już ogólne zasady pielęgnacji, na jaką powinnaś się zdecydować. Teraz możesz więc udać się już na spokojnie do drogerii, a najlepiej do specjalistycznego sklepu z artykułami fryzjerskimi, by odnaleźć w jednym z takich miejsc odpowiedni szampon po keratynowym prostowaniu. Szukaj go po prostu w dziale z różnorodnymi szamponami. Zwróć uwagę na to, czy ma on odpowiednie dla ciebie właściwości – w swoim składzie musi on oczywiście zawierać jakąś dawkę keratyny, by móc uzupełnić nią niedobory występujące w samych kosmykach. Sprawdź też, czy wybrany przez ciebie kosmetyk zapobiega wypłukiwaniu się keratyny z włosów. Przyjrzyj się po prostu bardzo dokładnie jego opakowaniu i zobacz, co takiego może powiedzieć o nim sam jego producent. Zapoznaj się ze wszystkimi właściwościami poszczególnych produktów kosmetycznych. Spójrz także na ich skład i szukaj w nim przede wszystkim naturalnych związków. Twój nowy szampon nie powinien zawierać żadnych silikonów czy chemicznych parabenów. Na pierwszym miejscu w jego składzie powinna natomiast zagościć sama keratyna – to ona jest dla ciebie najważniejsza i na nią koniecznie musisz zwrócić swoją uwagę.

Keratynowe prostowanie jest tak intensywnie i mocno oddziałującym na włosy zabiegiem, że tuż po nim pewnych rzeczy po prostu nie wolno ci robić, jeżeli nie chcesz zaburzyć uzyskanych efektów. Pielęgnuj włosy w taki sposób, aby im pomóc, a nie zaszkodzić. Przede wszystkim jeżeli jesteś na świeżo po takim zabiegu, przez najbliższe dwie doby nie powinnaś w ogóle myć włosów – czy to zwykłym szamponem, czy to nawet specjalistycznym szamponem po keratynowym prostowaniu. W trakcie tych czterdziestu ośmiu godzin nie wolno ci również korzystać z żadnych innych kosmetyków. Na te dwa dni odstaw więc całkowicie wszelkiego rodzaju maseczki, odżywki czy inne artykuły. Później będziesz mogła oczywiście do nich powrócić, ale póki co lepiej tego nie rób. Staraj się również przez cały czas nosić rozpuszczone włosy. Nie spinaj ich, nie wiąż gumką i nie twórz z nich nawet luźnych koków. Noś je rozpuszczone i puszczone luzem. Dzięki temu szybciej się one zregenerują.

Oczywiście zawsze możesz też zapytać po prostu swojego fryzjera, u którego przeprowadzałaś keratynowe prostowanie włosów, jak teraz powinna wyglądać pielęgnacja twoich kosmyków. Trzymaj się tych wszystkich zasad, o których ci on powie. Dzięki temu zadbasz o swoje włosy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzampon
Następny artykułLśniące włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here