Woda kolońska

Pachnidło o pięknym zapachu to idealny prezent dla bliskiego mężczyzny: męża, narzeczonego, partnera, ojca, brata, dziadka czy przyjaciela. Niewiele z nas jednak wie, że męskie perfumy dostępne są w wielu odsłonach. Oprócz tych tradycyjnych panom podarować można wody perfumowane czy toaletowe, a także wody kolońskie. Czym są te ostatnie i jakie zapachy wód kolońskich zalicza się do tych najlepszych?

Czym jest woda kolońska?

Woda kolońska jest wyrobem zapachowym o najmniejszym stężeniu olejków eterycznych w składzie. Ich ilość oscyluje od 3 do 5%. W związku z tym intensywność zapachu nie jest duża. Niskie stężenie olejków eterycznych przekłada się też na cenę wody kolońskiej. Zazwyczaj są one o wiele tańsze niż perfumy czy nawet wody perfumowane. Chcąc więc sprawić bliskiemu mężczyźnie elegancki prezent w niewielkim budżecie, warto wybrać wodę kolońską znamienitego domu mody, zapłaci się za nią mniej niż za inny tym pachnidła.

Jaką wodę kolońską podarować na prezent

Woda kolońska na nieformalne wyjścia

Woda kolońska to zapach idealnie nadający się na każdą okazję, która wymaga nieformalnego stroju. Panowie mogą się nią skropić na rodzinne grille, garden party czy wydarzenia o charakterze sportowym. Wody kolońskiej używać można codziennie. Ze względu na swój mało przytłaczający zapach może być stosowana zarówno w sytuacjach nieformalnych, jak i formalnych. Wodą kolońską najlepiej skraplać się rano i ponownie zaaplikować ją po kilku godzinach. W skraplaniu się kosmetykiem nie ma co przesadzać. Zbyt wiele pachnidła na skórze sprawi, że aromat zamiast przyjemnością stanie się uciążliwy zarówno dla mężczyzny, jak i dla jego otoczenia.

Jaką wodę kolońską podarować na prezent?

Istotą wyboru wody kolońskiej na prezent jest gust osoby, którą chce się obdarować. Jeśli gust zapachowy jest nam zupełnie nie znany, to najlepiej postawić na kosmetyki z delikatnych linii zapachowych. Wśród takich wymienia się wody kolońskie o aromatach cytrusowych, kwiatowych, aloesowych, świeżych, rześkich i mentolowych. Takie zapachy nie tylko będą tymi uniwersalnymi, ale także świetnie spiszą się na co dzień.

Czym jest woda kolońska

Wody kolońskie o lekkim zapachu proponuje m.in. marka Acqua di Parma. Kultowy zapach tej marki, czyli woda kolońska Colonia to lekkie pachnidło oparte na nutach cytrynowych, które są wzbogacone woniami róży bułgarskiej i królewskiego jaśminie. Acqua di Parma panom proponuje też wody kolońskie na wieczór. W tych pachnidłach dominują cięższe i mocniejsze aromaty np. drzewo sandałowe, piżmo, cedr.  Wody kolońskie o mocniejszych aromatach proponują również takie marki Truefitt&Hill, D.R.Harris, Taylor of Old Bond Street, Proraso, Clubman Pinoud, Ach Brito. Jeśli szukasz wody kolońskiej na prezent w niskiej cenie, możesz postawić na pachnidło ALPA czy Malizia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here