Co brać pod uwagę przy wyborze cateringu dietetycznego?

0
1204

Catering dietetyczny to wygodne rozwiązanie, ale droga inwestycja, do której powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie. Zamawiając dietę pudełkową z konkretnej firmy, musimy mieć pewność, że posiłki zostały przygotowane ze świeżych, najwyższej jakości produktów. W grę nie wchodzą oszukane składniki, źle zbilansowana dieta czy niesmaczne dania. Na co zwrócić uwagę, aby już przy pierwszym zamówieniu się nie rozczarować?

Odpowiednia firma

Pierwszym podstawowym ruchem, jaki powinniśmy wykonać podczas szukania dobrej jakości cateringu dietetycznego, jest wybór firmy. Aktualnie na rynku mamy bardzo dużo różnych firm cateringowych. Są tu duże i małe firmy, lokalne i krajowe, które mają własne zasady funkcjonowania. Każda firma ma na swoim koncie opinie od swoich użytkowników, które mogą być przeróżne. Opinie firm cateringowych działających w naszych okolicach łatwo można sprawdzić w serwisie dietly.pl, który jest porównywarką cateringów dietetycznych.

Dobre i znane marki zazwyczaj mają dużą ilość pozytywnych opinii i stoją wysoko w rankingu. Jest szansa, że ktoś z grona naszych znajomych korzysta lub korzystał z oferty którejś z tych firm. W ten sposób możemy wyselekcjonować najlepsze i najbardziej interesujące nas firmy na podstawie relacji z pierwszej ręki.

Koszt diety pudełkowej

Bardzo często zdarza się, że osoby, które po raz pierwszy zamawiają catering dietetyczny, kierują się głównie jego ceną. W takim wypadku warto zauważyć, że aktualnie w naszym kraju ceny diety pudełkowej są niezwykle zróżnicowane, a dzienne wyżywienie waha się pomiędzy 30 a 90 zł. Dzieje się tak, ponieważ firmy w swoich ofertach mają mnóstwo diet do wyboru, każda z kilkoma przedziałami kalorycznymi. Wiadomo, że im bardziej niecodzienna dieta oraz im bardziej kaloryczna, tym będzie droższa. Najdroższe zaś są diety komponowane przez dietetyka dla indywidualnego klienta. Z tego powodu, na samym początku należy określić, jakiego rodzaju diety szukamy, aby ustalić możliwy przedział cenowy.

Najlepsza jakość potraw

Koszt diety pudełkowej

Kierując się ceną podczas wyboru diety pudełkowej z dowozem, nie możemy nie być przygotowani na rozczarowanie. Może się nawet okazać, że to było zmarnowanie pieniędzy. Jeżeli chcemy, aby dieta nie tylko działała, ale również sprawiała nam przyjemność, musimy kierować się jakością oferowanych potraw. Chodzi tutaj nie tylko o to, by jak najmniej ubyło nam z portfela, ale też o to, by posiłki, które będziemy jeść na co dzień, były w miarę świeże, zdrowe i żeby nasz organizm na tym nie ucierpiał. Warto w takim wypadku skorzystać z promocji, jaką posiadają firmy cateringowe, i przetestować posiłki w ciągu jednego dnia. Wtedy będzie mogli określić, czy jakość serwowanych dań nam odpowiada, czy nam smakują i czy są warte swoich pieniędzy.

Inne kryteria wyborów cateringu dietetycznego

Nie tylko cena, opinie znajomych i klientów czy cena się liczą. Warto zwrócić uwagę też na to, czy dana firma współpracuje z wykwalifikowanym dietetykiem i specjalistą od spraw żywienia. Możemy także pochylić się nad sposobem dostawy – czy w samochodach są chłodnie, czy dania pakowane są w ekologiczne pudełka, czy dostawca się nie spóźnia. Dieta pudełkowa to trudny wybór, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wszystkimi ofertami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here